fot. Ronde van Vlaanderen

Po roku przerwy kolarze ponowie powalczą o prymat w klasyku E3 Saxo Bank Classic. Przedstawiamy listę startową wyścigu.

Zawodnicy będą mieli do pokonania prawie 204 kilometry wokół Harelbeke. Organizatorzy wyścigu zaplanowali 17 ścianek, w tym takie podjazdy, jak Kortekeer (1000m; 6,4%; max. 17%), Taaienberg (700m; 6,3%; max. 16%), Kapelberg (750m; 7,1%; max. 14%), Paterberg (400m; 12,9%; max. 20,3%) oraz Oude Kwaremont (2200m; 4%; max. 11,6%).

W gronie faworytów wymienia się oczywiście: Mathieu van der Poela (Alpecin – Fenix) i Wouta van Aerta (Jumbo – Visma). Jednak swoje role będą chcieli odegrać także między innymi Tom Pidcock (INEOS Grenadiers), Soren Kragh Andersen (Team DSM), Jasper Stuyven (Trek – Segafredo) czy ostatni zwycięzca wyścigu – Zdenek Stybar (Deceuninck – Quick Step).

Do rywalizacji przystąpi dwóch Polaków: Michał Gołaś (INEOS Grenadiers) i Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Crédits). Niestety w ostatniej chwili musiał wycofać się Maciej Bodnar, ponieważ jeden z jego kolegów z ekipy BORA – hansgrohe otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Zapowiedź wyścigu można przeczytać –>TUTAJ.

Oficjalna lista startowa E3 Saxo Bank Classic 2021:

DECEUNINCK – QUICK-STEP 
1 ŠTYBAR Zdeněk CZE
2 LAMPAERT Yves BEL
3 DECLERCQ Tim BEL
4 BALLERINI Davide ITA
5 SENECHAL Florian FRA
6 VAN LERBERGHE Bert BEL
7 ASGREEN Kasper DEN

LOTTO SOUDAL
11 GILBERT Philippe BEL
12 DEGENKOLB John GER
13 FRISON Frederik BEL
14 DE BUYST Jasper BEL
15 VERMEESCH Florian BEL
16 OLDANI Stefano ITA
17 VAN MOER Brent BEL

INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRIAUX
21 DE GENDT Aime BEL
22 DE WINTER Ludwig BEL
23 VAN POPPEL Boy NED
24 VAN DER HOORN Taco NED
25 KOCH Jonas GER
26 PASQUALON Andrea ITA
27 VLIEGEN Loïc BEL

AG2R CITROEN TEAM 
31 VAN AVERMAET Greg BEL
32 NAESEN Oliver BEL
33 DEWULF Stan BEL
34 SCHÄR Michael SUI
35 TOUZE Damien FRA
36 DUVAL Julien FRA
37 VAN HOECKE Gijs BEL

JUMBO-VISMA 
41 VAN AERT Wout BEL
42 DEKKER David NED
43 EENKHOORN Pascal NED
44 ROOSEN Timo NED
45 AFFINI Edoardo ITA
46 VAN HOOYDONCK Nathan BEL
47 WYNANTS Maarten BEL

BORA – HANSGROHE 
51 OSS Daniel ITA
52 BURGHARDT Marcus GER
53 GAMPER Patrick AUT
54 POLITT Nils GER
55 WALLS Matthew GBR
56 SAGAN Juraj SVK
57 BODNAR Maciej POL

ISRAEL START-UP NATION
61 VANMARCKE Sep BEL
62 BOIVIN Guillaume CAN
63 RENARD Alexis FRA
64 SCHMIDT Mads Würtz DEN
65 ZABEL Rick GER
66 VAN ASBROECK Tom BEL
67 BIERMANS Jenthe BEL

TEAM DSM 
71 BENOOT Tiesj BEL
72 DENZ Nico GER
73 KRAGH ANDERSEN Søren DEN
74 NIEUWENHUIS Joris NED
75 SALMON Martin GER
76 EEKHOFF Nils NED
77 SÜTTERLIN Jasha GER

TREK – SEGAFREDO
81 STUYVEN Jasper BEL
82 LIEPINS Emils LAT
83 PEDERSEN Mads DEN
84 DE KORT Koen NED
85 SIMMONS Quinn USA
86 KIRSCH Alex LUX
87 THEUNS Edward BEL

INEOS GRENADIERS 
91 PIDCOCK Tom GBR
92 DOULL Owain GBR
93 GOŁAŚ Michał POL
94 NARVAEZ PRADO Jhonatan ECU
95 BASSO Leonardo ITA
96 VAN BAARLE Dylan NED
97 WURF Cameron AUS

TEAM QHUBEKA ASSOS
101 CAMPENAERTS Victor BEL
102 CLARKE Simon AUS
103 CLAEYS Dimitri BEL
104 HANSEN Lasse Norman DEN
105 LINDEMAN Bert-Jan NED
106 VINJEBO Emil DEN
107 GOGL Michael AUT

BAHRAIN VICTORIOUS
111 COLBRELLI Sonny ITA
112 FENG Chun Kai TPE
113 HALLER Marco AUT
114 MILAN Jonathan ITA
115 SIEBERG Marcel GER
116 HAUSSLER Heinrich AUS
117 TEUNS Dylan BEL

ASTANA – PREMIER TECH 
121 ZAKHAROV Artyom KAZ
122 FEDOROV Yevgeniy KAZ
123 GIDICH Yevgeniy KAZ
124 GRUZDEV Dmitriy KAZ
125 HOULE Hugo CAN
126 MARTINELLI Davide ITA
127 PERRY Benjamin CAN

COFIDIS 
131 WALLAYS Jelle BEL
132 BOHLI Tom SUI
133 CONSONNI Simone ITA
134 DRUCKER Jean-Pierre LUX
135 SAJNOK Szymon POL
136 CARVALHO André POR
137 ALLEGAERT Piet BEL

EF EDUCATION – NIPPO
141 BETTIOL Alberto ITA
142 KEUKELEIRE Jens BEL
143 BISSEGGER Stefan SUI
144 BEPPU Fumiyuki JPN
145 LANGEVELD Sebastian NED
146 VAN DEN BERG Julius NED
147 RUTSCH Jonas GER

GROUPAMA – FDJ 
151 BRUNEL Alexys FRA
152 GENIETS Kévin LUX
153 KÜNG Stefan SUI
154 LE GAC Olivier FRA
155 LIENHARD Fabian SUI
156 GUARNIERI Jacopo ITA
157 STEWART Jake GBR

MOVISTAR TEAM 
161 CULLAIGH Gabriel GBR
162 ERVITI Imanol ESP
163 GARCIA CORTINA Ivan ESP
164 HOLLMANN Juri GER
165 JACOBS Johan SUI
166 MAS BONET Luis Guillermo ESP
167 SERRANO Gonzalo ESP

TEAM BIKEEXCHANGE 
171 MATTHEWS Michael AUS
172 DURBRIDGE Luke AUS
173 EDMONDSON Alexander AUS
174 PEAK Barnabas HUN
175 KONYCHEV Alexander ITA
176 BAUER Jack NZL
177 STANNARD Robert AUS

UAE TEAM EMIRATES 
181 TRENTIN Matteo ITA
182 GAVIRIA Fernando COL
183 KRISTOFF Alexander NOR
184 GIBBONS Ryan RSA
185 OLIVEIRA Ivo POR
186 OLIVEIRA Rui POR
187 BJERG Mikkel DEN

ALPECIN-FENIX 
191 VAN DER POEL Mathieu NED
192 DE BONDT Dries BEL
193 MEURISSE Xandro BEL
194 DE TIER Floris BEL
195 VERGAERDE Otto BEL
196 VAKOČ Petr CZE
197 VERMEERSCH Gianni BEL

BINGOAL WB 
201 MERTZ Remy BEL
202 MENTEN Milan BEL
203 LIVYNS Arjen BEL
204 PAQUOT Tom BEL
205 VANENDERT Jelle BEL
206 SUTER Joel SUI
207 WIRTGEN Tom LUX

SPORT VLAANDEREN – BALOISE 
211 BEULLENS Cedric BEL
212 COLMAN Alex BEL
213 DE VYLDER Lindsay BEL
214 DE WILDE Gilles BEL
215 SPRENGERS Thomas BEL
216 VAN POUCKE Aaron BEL
217 VANHOOF Ward BEL

TOTAL DIRECT ENERGIE 
221 TERPSTRA Niki NED
222 HAGEN Edvald Boasson NOR
223 MAITRE Florian FRA
224 SOUPE Geoffrey FRA
225 GAUDIN Damien FRA
226 TURGIS Anthony FRA
227 VAN GESTEL Dries BEL

UNO – X PRO CYCLING TEAM 
231 HOELGAARD Markus NOR
232 HVIDEBERG Jonas Iversby NOR
233 HALVORSEN Kristoffer NOR
234 RESELL Erik Nordsaeter NOR
235 SKAARSETH Anders NOR
236 TILLER Rasmus NOR
237 WÆRSTED Syver NOR

VINI ZABU’ 
241 DI RENZO Andrea ITA
242 GONZÁLEZ Roberto PAN
243 TORTOMASI Leonardo ITA
244 PETELIN Jan LUX
245 SCHNEITER Joab SUI
246 VAN ELZAKKER Wout NED
247 VAN EMPEL Etienne NED

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments