fot. Arkéa-Samsic

W jubileuszowej 100. edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya drużynę Arkéa-Samsic poprowadzi Nairo Quintana. W składzie francuskiej ekipy znalazł się, także Łukasz Owsian.

Kolumbijski góral ma już za sobą kilka startów w 2021 roku. Nairo Quintana był czwarty w klasyku GP Industria & Artigianato. Ponadto 31-latek zakończył rywalizację w klasyfikacji generalnej wyścigu Tirreno-Adriatico na dwunastej lokacie. Z całą pewnością Kolumbijczyk liczy na dobry występ w wyścigu “Dookoła Katalonii”, w którym triumfował w 2016 roku.

Wsparciem dla Nairo Quintany powinna być oddana mu ekipa Arkéa-Samsic. W drużynie kierowanej przez Emmanuela Huberta na ten wyścig znalazł się reprezentant Polski – Łukasz Owsian. Urodzony w Toruniu kolarz, również ma za sobą start, między innymi w wyścigu “Dwóch Mórz”. Z całą pewnością Owsian będzie ważnym pomocnikiem dla lidera swojej ekipy.

Resztę zespołu Arkéa-Samsic w wyścigu Volta Ciclista a Catalunya będą stanowić Francuzi. Doświadczeni Laurent Pichon i Anthony Delaplace zaopiekują się Quintaną na łatwiejszych odcinkach. Być może dobrą formą zaskoczy Alan Riou, który w tym sezonie kończył klasyk Paris – Troyes na drugiej lokacie. Kadrę francuskiej drużyny uzupełnią Élie Gesbert i Matis Louvel.

Skład zespołu Arkéa-Samsic w wyścigu Volta Ciclista a Catalunya 2021:

Nairo Quintana (Kolumbia), Łukasz Owsian (Polska), Anthony Delaplace, Matis Louvel, Laurent Pichon, Élie Gesbert oraz Alan Riou (wszyscy Francja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments