fot. UAE Tour

Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal) triumfował na ostatnim etapie wyścigu UAE Tour. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Siódmy, a zarazem finałowy etap tegorocznego wyścigu UAE Tour będzie liczyć sobie 148-kilometrów prowadząc peleton przez silnie zurbanizowane części Abu Zabi.

Po starcie na czele wyścigu uformowała się trzyosobowa ucieczka w składzie, której znaleźli się: Matteo Sobrero, Samuele Battistella (Astana – Premier Tech) i Alexys Brunel (Groupama – FDJ). Dwójka Włochów i Francuz po godzinie rywalizacji mieli niecałe dwie minuty przewagi nad peletonem. Spokojna jazda zakończyła się 63-kilometry przed metą, gdy peleton porwał się na rantach. Trójka uciekinierów chwilę później została wchłonięta.

Na czele wykrystalizowała się około 20-osobowa grupka, w której był lider wyścigu Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Z tyłu został, miedzy innymi trzeci kolarz w “generalce” João Almedia (Deceuninck-Quick-Step). Także sprinterzy, tacy jak Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) i Caleb Ewan (Lotto Soudal) byli w czołówce, natomiast z tyłu zostali David Dekker (Jumbo-Visma) i Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Dzięki intensywnej pogoni drugiej grupy, którą prowadzili głownie kolarze ekip BORA – hansgrohe oraz EF Education-Nippo peleton zjechał się na 44-kilometry przed metą. Niestety chwilę później w grupie zasadniczej doszło do kraksy, w którą zaplątał drugi kolarz klasyfikacji generalnej Adam Yates (INEOS Grenadiers). Peleton solidarnie zwolnił i poczekał na Brytyjczyka i innych poszkodowanych kolarzy.

Następnie grupa zasadnicza zmierzała do linii mety i wszystko wyglądało na to, że ponownie o losach etapu zadecydują sprinterzy. Tak też się stało. Na końcowych metrach wyścigu UAE Tour 2021 najlepiej finiszował Australijczyk Caleb Ewan. Drugie miejsce zajął sprinter “Watahy” Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step), a trzeci był Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious). W klasyfikacji generalnej wyścigu UAE Tour triumfował dotychczasowy lider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Wyniki siódmego etapu UAE Tour:

1 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 3:18:29
2 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep
3 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious
4 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
5 Cees Bol (Ned) Team DSM
6 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
7 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
8 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
9 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
10 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech
11 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
12 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
13 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo
14 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma
15 Elia Viviani (Ita) Cofidis
16 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
17 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
18 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos
19 Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange
20 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos
21 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
22 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
23 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
24 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
25 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
26 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos
27 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
28 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
30 Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis
31 Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team
32 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
33 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma
34 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo
35 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
36 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
37 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
38 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
39 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos
40 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
41 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange
42 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
43 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
44 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
45 Davide Villella (Ita) Movistar Team
46 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates
47 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
48 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
49 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
50 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team
51 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
52 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team
53 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers
54 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
55 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
56 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech
57 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
58 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo
59 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
60 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
61 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
62 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
63 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo
64 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
65 Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma
66 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
68 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
69 James Whelan (Aus) EF Education-Nippo
70 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange
71 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
72 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
73 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
74 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep
75 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates
76 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
77 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
78 Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team
79 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation
80 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
81 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
82 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
83 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
84 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
85 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
86 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
87 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ
88 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
89 Nikias Arndt (Ger) Team DSM
90 Attilio Viviani (Ita) Cofidis
91 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
92 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious
93 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
94 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers
95 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
96 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
97 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
98 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious 0:00:25
99 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo
100 Nathan Haas (Aus) Cofidis
101 Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:00:29
102 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
104 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
105 Thymen Arensman (Ned) Team DSM
106 Mark Donovan (GBr) Team DSM 0:00:33
107 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
108 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
109 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 0:00:36
110 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 0:00:42
111 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:00:44
112 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech
113 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:47
114 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
115 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:00:54
116 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:00:56
117 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:01:05
118 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:01:34
119 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:02:03
120 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:03:05
121 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ
122 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
123 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers
124 Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers
125 Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos 0:04:48
DNF Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers
DNF Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange

Klasyfikacja generalna:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 24:00:28
2 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:35
3 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep 0:01:02
4 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma 0:01:42
5 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:01:45
6 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:02:37
7 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:02:39
8 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:03:53
9 Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis 0:04:13
10 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:06:30
11 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:09:47
12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:10:31
13 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:10:37
14 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:10:45
15 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:10:52
16 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:11:07
17 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:11:15
18 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:11:18
19 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:11:27
20 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:11:37
21 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:11:45
22 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:12:05
23 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:12:09
24 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech 0:12:34
25 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:13:05
26 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:13:26
27 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:13:29
28 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:14:06
29 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:14:18
30 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:14:31
31 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech 0:14:45
32 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:15:31
33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
34 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:15:38
35 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:15:53
36 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:16:19
37 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:16:23
38 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:16:47
39 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:17:19
40 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:17:43
41 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:20:09
42 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:20:25
43 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange 0:20:31
44 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:20:38
45 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 0:21:22
46 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
47 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:22:00
48 Mark Donovan (GBr) Team DSM 0:22:02
49 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:22:11
50 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:22:16
51 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:22:43
52 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:23:15
53 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:24:27
54 Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team 0:24:39
55 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:26:11
56 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:26:32
57 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:26:53
58 Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma 0:28:32
59 Nikias Arndt (Ger) Team DSM 0:28:35
60 Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers 0:28:58
61 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 0:29:02
62 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team 0:29:53
63 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:31:49
64 Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange 0:31:59
65 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team 0:33:28
66 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:33:29
67 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:33:37
68 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:34:55
69 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:35:04
70 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 0:35:15
71 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:36:10
72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:36:12
73 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:36:17
74 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:36:19
75 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:37:30
76 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:37:47
77 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 0:37:56
78 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:37:59
79 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team 0:38:03
80 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:38:20
81 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos 0:38:25
82 James Whelan (Aus) EF Education-Nippo 0:38:47
83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:39:13
84 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:39:17
85 Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:39:19
86 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:39:20
87 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 0:39:21
88 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech 0:39:38
89 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 0:39:47
90 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 0:40:13
91 Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team 0:40:45
92 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 0:41:01
93 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:42:30
94 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:42:38
95 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
96 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ 0:42:40
97 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:42:41
98 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 0:43:05
99 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos 0:43:23
100 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:43:38
101 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation 0:43:54
102 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep 0:44:09
103 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:45:09
104 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 0:46:08
105 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:46:15
106 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:46:23
107 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:46:27
108 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos 0:46:36
109 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:46:37
110 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:46:38
111 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:46:58
112 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:47:18
113 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious 0:47:41
114 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:47:56
115 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 0:48:14
116 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:49:16
117 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:51:24
118 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:51:47
119 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos 0:52:08
120 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:52:19
121 Cees Bol (Ned) Team DSM 0:52:21
122 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:54:50
123 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 0:58:17
124 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 0:58:42
125 Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos 1:06:04
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments