Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal) triumfował na ostatnim etapie wyścigu UAE Tour. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Siódmy, a zarazem finałowy etap tegorocznego wyścigu UAE Tour będzie liczyć sobie 148-kilometrów prowadząc peleton przez silnie zurbanizowane części Abu Zabi.
Po starcie na czele wyścigu uformowała się trzyosobowa ucieczka w składzie, której znaleźli się: Matteo Sobrero, Samuele Battistella (Astana – Premier Tech) i Alexys Brunel (
Na czele wykrystalizowała się około 20-osobowa grupka, w której był lider wyścigu Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Z tyłu został, miedzy innymi trzeci kolarz w „generalce” João Almedia (Deceuninck-Quick-Step). Także sprinterzy, tacy jak Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) i Caleb Ewan (Lotto Soudal) byli w czołówce, natomiast z tyłu zostali David Dekker (Jumbo-Visma) i Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).
Dzięki intensywnej pogoni drugiej grupy, którą prowadzili głownie kolarze ekip BORA – hansgrohe oraz EF Education-Nippo peleton zjechał się na 44-kilometry przed metą. Niestety chwilę później w grupie zasadniczej doszło do kraksy, w którą zaplątał drugi kolarz klasyfikacji generalnej Adam Yates (INEOS Grenadiers). Peleton solidarnie zwolnił i poczekał na Brytyjczyka i innych poszkodowanych kolarzy.
Następnie grupa zasadnicza zmierzała do linii mety i wszystko wyglądało na to, że ponownie o losach etapu zadecydują sprinterzy. Tak też się stało. Na końcowych metrach wyścigu UAE Tour 2021 najlepiej finiszował Australijczyk Caleb Ewan. Drugie miejsce zajął sprinter „Watahy” Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step), a trzeci był Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious). W klasyfikacji generalnej wyścigu UAE Tour triumfował dotychczasowy lider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Wyniki siódmego etapu UAE Tour:
1 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 3:18:29 |
2 | Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep | |
3 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious | |
4 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | |
5 | Cees Bol (Ned) Team DSM | |
6 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | |
7 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | |
8 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | |
9 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
10 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech | |
11 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
12 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | |
13 | Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo | |
14 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | |
15 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | |
16 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | |
17 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | |
18 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | |
19 | Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange | |
20 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | |
21 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | |
22 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | |
23 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | |
24 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | |
25 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | |
26 | Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos | |
27 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
28 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | |
29 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | |
30 | Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis | |
31 | Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team | |
32 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | |
33 | Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma | |
34 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | |
35 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
36 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | |
37 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | |
38 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | |
39 | Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos | |
40 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
41 | Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange | |
42 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
43 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
44 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | |
45 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | |
46 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | |
47 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | |
48 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | |
49 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | |
50 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | |
51 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | |
52 | Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team | |
53 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | |
54 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
55 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
56 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | |
57 | Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo | |
58 | Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo | |
59 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | |
60 | Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep | |
61 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | |
62 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | |
63 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | |
64 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | |
65 | Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma | |
66 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | |
67 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | |
68 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | |
69 | James Whelan (Aus) EF Education-Nippo | |
70 | Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange | |
71 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
72 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | |
73 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
74 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
75 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | |
76 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | |
77 | Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team | |
78 | Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team | |
79 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | |
80 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | |
81 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | |
82 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | |
83 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
84 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | |
85 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | |
86 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | |
87 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | |
88 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | |
89 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | |
90 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis | |
91 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | |
92 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | |
93 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | |
94 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | |
95 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
96 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
97 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | |
98 | Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious | 0:00:25 |
99 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | |
100 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | |
101 | Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 0:00:29 |
102 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | |
103 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | |
104 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
105 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | |
106 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 0:00:33 |
107 | Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis | |
108 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | |
109 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | 0:00:36 |
110 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | 0:00:42 |
111 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | 0:00:44 |
112 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | |
113 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:00:47 |
114 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
115 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM | 0:00:54 |
116 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | 0:00:56 |
117 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:01:05 |
118 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | 0:01:34 |
119 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:02:03 |
120 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 0:03:05 |
121 | Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ | |
122 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | |
123 | Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers | |
124 | Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers | |
125 | Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos | 0:04:48 |
DNF | Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers | |
DNF | Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange |
Klasyfikacja generalna:
1 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | 24:00:28 |
2 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | 0:00:35 |
3 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | 0:01:02 |
4 | Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma | 0:01:42 |
5 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | 0:01:45 |
6 | Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo | 0:02:37 |
7 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | 0:02:39 |
8 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:03:53 |
9 | Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis | 0:04:13 |
10 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:06:30 |
11 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | 0:09:47 |
12 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:10:31 |
13 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | 0:10:37 |
14 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | 0:10:45 |
15 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:10:52 |
16 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 0:11:07 |
17 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 0:11:15 |
18 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:11:18 |
19 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 0:11:27 |
20 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | 0:11:37 |
21 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:11:45 |
22 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 0:12:05 |
23 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 0:12:09 |
24 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | 0:12:34 |
25 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 0:13:05 |
26 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:13:26 |
27 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 0:13:29 |
28 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 0:14:06 |
29 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 0:14:18 |
30 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | 0:14:31 |
31 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | 0:14:45 |
32 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | 0:15:31 |
33 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | |
34 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 0:15:38 |
35 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:15:53 |
36 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 0:16:19 |
37 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:16:23 |
38 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:16:47 |
39 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | 0:17:19 |
40 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:17:43 |
41 | Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team | 0:20:09 |
42 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | 0:20:25 |
43 | Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange | 0:20:31 |
44 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:20:38 |
45 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | 0:21:22 |
46 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | |
47 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 0:22:00 |
48 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 0:22:02 |
49 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | 0:22:11 |
50 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | 0:22:16 |
51 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:22:43 |
52 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | 0:23:15 |
53 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:24:27 |
54 | Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team | 0:24:39 |
55 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | 0:26:11 |
56 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | 0:26:32 |
57 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | 0:26:53 |
58 | Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma | 0:28:32 |
59 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | 0:28:35 |
60 | Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers | 0:28:58 |
61 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | 0:29:02 |
62 | Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team | 0:29:53 |
63 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | 0:31:49 |
64 | Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange | 0:31:59 |
65 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | 0:33:28 |
66 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:33:29 |
67 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 0:33:37 |
68 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:34:55 |
69 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:35:04 |
70 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | 0:35:15 |
71 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | 0:36:10 |
72 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | 0:36:12 |
73 | Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep | 0:36:17 |
74 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | 0:36:19 |
75 | Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange | 0:37:30 |
76 | Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo | 0:37:47 |
77 | Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis | 0:37:56 |
78 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | 0:37:59 |
79 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | 0:38:03 |
80 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | 0:38:20 |
81 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | 0:38:25 |
82 | James Whelan (Aus) EF Education-Nippo | 0:38:47 |
83 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:39:13 |
84 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:39:17 |
85 | Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 0:39:19 |
86 | Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers | 0:39:20 |
87 | Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo | 0:39:21 |
88 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:39:38 |
89 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 0:39:47 |
90 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | 0:40:13 |
91 | Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team | 0:40:45 |
92 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | 0:41:01 |
93 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | 0:42:30 |
94 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:42:38 |
95 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
96 | Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ | 0:42:40 |
97 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:42:41 |
98 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | 0:43:05 |
99 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | 0:43:23 |
100 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 0:43:38 |
101 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | 0:43:54 |
102 | Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep | 0:44:09 |
103 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:45:09 |
104 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | 0:46:08 |
105 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis | 0:46:15 |
106 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | 0:46:23 |
107 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | 0:46:27 |
108 | Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:46:36 |
109 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:46:37 |
110 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | 0:46:38 |
111 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | 0:46:58 |
112 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | 0:47:18 |
113 | Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious | 0:47:41 |
114 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:47:56 |
115 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious | 0:48:14 |
116 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:49:16 |
117 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM | 0:51:24 |
118 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | 0:51:47 |
119 | Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos | 0:52:08 |
120 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | 0:52:19 |
121 | Cees Bol (Ned) Team DSM | 0:52:21 |
122 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | 0:54:50 |
123 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | 0:58:17 |
124 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | 0:58:42 |
125 | Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos | 1:06:04 |