Foto: ASO

Najlepsza ekipa z grona ProTeams w minionym sezonie – Alpecin-Fenix pojawi się w wyścigu UAE Tour w bardzo mocnym składzie. Belgijski zespół w imprezie odbywającej się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poprowadzi rozpoczynający swoje starty na szosie w 2021 roku Mathieu van der Poel.

Holender ma za sobą typową, jak dla niego pracowitą zimę pod znakiem startów w cyclocrossie. 26-letni zawodnik po raz czwarty w swojej karierze został mistrzem świata elity w kolarstwie przełajowym w belgijskim Oostende. Teraz, jednak dla lidera ekipy Alpecin-Fenix nadszedł czas na starty na szosie. Mathieu van der Poel już w najbliższą niedzielę rozpocznie sezon w UAE Tour i będzie to dla niego etap przygotowań do docelowych startów w wiosennych klasykach.

Na płaskich etapach o zwycięstwa po finiszach z peletonu powinien walczyć nowy sprinter ekipy Alpecin-Fenix – Jasper Philipsen. 22-letni triumfator etapu w zeszłorocznym wyścigu Vuelta a España będzie dysponować w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bardzo silnym pociągiem sprinterskim. Wspomnianą pomoc dla Philipsena stworzą Włoch Kristian Sbaragli oraz Belgowie: Roy Jans, Jonas Rickaert i Gianni Vermeersch. Natomiast na trudniejszych odcinkach o dobry wynik postara się kolejny Belg Louis Vervaeke.

Skład zespołu Alpecin-Fenix w wyścigu UAE Tour 2021:

Mathieu van der Poel (Holandia), Roy Jans, Jasper Philipsen, Jonas Rickaert, Gianni Vermeersch, Louis Vervaeke (Belgia) oraz Kristian Sbaragli (Włochy).