fot. Cofidis, Solutions Credit

Szymon Sajnok już w najbliższy czwartek zainauguruje swoje starty w nowym zespole Cofidis w 6. edycji wyścigu Tour de la Provence.

Pochodzący z Kartuz zawodnik wyścigiem w Prowansji rozpocznie nowy rozdział w swojej karierze. Sajnok powinien już w swoim pierwszym starcie otrzymać od drużyny Cofidis szansę na walkę na sprinterskim finiszu na jednym z etapów. Pomóc mu w tym może, również szybki Belg Piet Allegaert.

W znacznie trudniejszym terenie ekipę kierowaną przez Cedrica Vasseura będą reprezentować Hiszpanie: bracia Herrada oraz zwycięzca Tour de l’Avenir z 2013 roku Ruben Fernandez. W akcjach zaczepnych widoczny powinien być Francuz Nicolas Edet. W składzie francuskiej drużyny w imprezie odbywającej się w Prowansji znalazło się miejsce dla utalentowanego neo-pro Thomasa Championa, który w wyścigach dla juniorów oraz kolarzy poniżej 23 roku życia imponował jazdą na górskich odcinkach.

Skład zespołu Cofidis w wyścigu Tour de la Provence 2021:

Szymon Sajnok (Polska), Jesús Herrada, José Herrada, Ruben Fernandez (wszyscy Hiszpania), Nicolas Edet, Thomas Champion (obaj Francja) oraz Piet Allegaert (Belgia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments