fot. EOLO-Kometa

Drużyna kierowana przez Ivana Basso i Alberto Contadora w sezonie 2021 będzie jedną z ekip z grona ProTeams. Dlatego też zespół z włoską licencją bardzo liczy na uzyskanie zaproszenia na start 104. edycji wyścigu Giro d’Italia.

Zespół stworzony przez Alberto Contadora i Ivana Basso, dzięki wsparciu firmy EOLO w 2021 roku dołączył do grona drużyn ProTeams. Pozwoliło to wybitnym legendom kolarstwa skompletować dwudziestoosobowy skład, w którym znaleźli się, między innymi włoscy kolarze: Luca Wackermann, Manuel Belletti, Francesco Gavazzi oraz Luca Pacioni. Kierownictwo zespołu EOLO-Kometa bardzo mocno liczy na to, że uda im się uzyskać zaproszenie na tegoroczny wyścig Giro d’Italia.

Rywalizacja o zaledwie dwie “dzikie karty” we włoskim Grand Tourze z każdym dniem zapowiada się coraz bardziej ciekawie. Swój start w Corsa Rosa zapowiedziała już najlepsza drużyna z grona ProTeams w minionym sezonie – Alpecin-Fenix. Na trasę Giro d’Italia chciałby powrócić, również Nairo Quintana z ekipy Team Arkéa-Samsic. Ponadto włoskie zespoły oprócz EOLO-Kometa: Bardiani-CSF-Faizanè, Androni Giocattoli – Sidermec oraz Vini Zabù – Brado – KTM nie wyobrażają sobie braku zaproszenia od Mauro Vegniego i RCS Sport. Jak zakończy się ta batalia o dwa miejsca w najważniejszym wyścigu na Półwyspie Apenińskim? Powinniśmy się o tym przekonać już niebawem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments