fot. Zak Burgess / Instagram

Zaledwie 14-letni Zak Burgess jest najmłodszym kolarzem, który podjął się i ukończył Everesting. Udało mu się to w ciągu 28 godzin i 4 minut.

Everesting, czyli pokonanie 8848 metrów przewyższenia za jednym razem ostatnimi czasy zyskał sporą popularność. W wyzwaniu wzięli udział między innymi Lachlan Morton i Alberto Contador, którzy uzyskali czasy 07:29:57 i 07:27:20. Rekordzistą świata w Everestingu Sean Gardner, który złamał granicę siedmiu godzin (06:59:38).

Wczoraj portal Cycling Weekly poinformował, że 14-letni Zak Burgess został oficjalnie najmłodszym kolarzem, który wykonał to wyzwanie. Udało mu się to w czasie 28 godzin i 4 minuty. Brytyjczyk przygotowywał się do Everestingu zaledwie przez pięć tygodni. Burgess rozpoczął wyzwanie o czwartej nad ranem i ukończył je następnego dnia. W tym czasie pokonał wymagane 8848 metrów przewyższenia i przejechał ponad 196 kilometrów. Podczas Everestingu Zak zebrał ponad 3000 funtów, które przeznaczy na brytyjską fundację Re-cycle, która wysyła odnowione rowery do Afryki. Brytyjczyk mówił portalowi Cycling Weekly o swoich wrażeniach.

Najtrudniejsza była jazda w nocy. Około trzeciej nad ranem zaczęło padać i zrobiło się zimno. Myślałem, że nie dam rady, ale ludzie, którzy zostali ze mną w nocy mnie napędzali. Nie zrobiłbym tego bez wsparcia z ich strony

– opisywał Zak Burgess.

Nie jestem emocjonalnym człowiekiem, ale gdy uderzył mnie przypływ emocji po zrealizowaniu swojego marzenia, płacz był jedyną opcją. Brakowało mi słów

– dodawał Brytyjczyk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments