fot. Rally Cycling

Magnus Sheffield od przyszłego sezonu będzie ścigał się w barwach drużyny Rally Cycling jeżdżącej w drugiej dywizji. Amerykanin związał się z ekipą dwuletnim kontraktem.

18-letni Sheffield będzie kolejnym zawodnikiem poniżej 20. roku życia, który w przyszłym sezonie przejdzie na zawodowstwo. Amerykanin szerszej publiczności dał się poznać na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Yorkshire, gdzie – pomimo ciężkiej pracy na rzecz swojego lidera, Quinna Simmonsa – zdołał finiszować na trzeciej pozycji wyścigu ze startu wspólnego juniorów. Oprócz tego, Sheffield finiszował w czołówkach takich imprez, jak Grand Prix Rueebliland, Keizer des Juniores, czy SPIE Internationale Juniorendriedaagse. Oprócz szosy, Amerykanin próbuje swoich sił w przełajach.

Po raz pierwszy rozmawiałem z dyrektorem Rally Cycling w marcu. Im dłużej rozmawialiśmy, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że będzie to dobry wybór. Rally Cycling naprawdę wyróżniał się jako zespół, który znajdował się pomiędzy U23, a najwyższą dywizją. Harmonogram wyścigów, o którym rozmawialiśmy dyrektorem ekipy był bardzo wyważony.

– mówił w komunikacie prasowym Magnus Sheffield

Przez Rally Cycling w przeszłości przewinęło się wielu zawodników, którzy aktualnie ścigają się w drużynach należących do grona WorldTeams. W ekipie Jonasa Carney’a jeździli między innymi Ben King (NTT Pro Cycling), Chad Haga (Team Sunweb), Michael Woods (EF Pro Cycling) oraz Sepp Kuss (Team Jumbo-Visma) i Brandon McNulty (UAE-Team Emirates). Szczególnie kariery dwóch ostatnich zawodników pokazują, że amerykańska formacja jest świetnym miejscem do rozwoju.