uec.ch

Jak wiadomo, w sezonie 2020 mistrzostwa Europy miały pierwotnie odbyć się w Trydencie. Niestety ze względu na problemy z koronawirusem, impreza została przeniesiona do Bretanii, a dokładniej Plouay. Mimo to Włosi otrzymają mistrzowską imprezę w sezonie 2021.

Ściganie w Trydencie o biało-niebieską koszulkę, już oficjalnie odbędzie się między 8 a 12 września. Tym samym najlepsi kolarze na kontynencie zawitają do północnych Włoch zaraz po zakończeniu hiszpańskiej Vuelty. Z daty zadowoleni jednak nie będą specjaliści od wyścigów jednodniowych, gdyż w tych samych dniach rozegrane zostaną prestiżowe klasyki w Quebecu oraz Montrealu.

Jeśli chodzi o trasę wyścigów, na ten moment nie jest ona znana, gdyż runda zaproponowana w ubiegłym roku prawdopodobnie się zmieni. To wciąż pozwala wierzyć, że w sezonie 2021 o mistrzostwo kontynentu powalczą górale, którzy w trudnym terenie w okolicach Trydentu z pewnością będą mogli znaleźć kilka miejsc do ataku.

Dodatkowo wiemy już dziś, że w 2022 roku mistrzostwa Europy odbędą się w Monachium podczas kolejnych “Igrzysk” dla wielu różnych dyscyplin.