Foto: Volta Algarve - © João Fonseca Photographer

Rewelacyjny Belg po raz kolejny zachwyca cały kolarski świat i wygrywa jazdę indywidualną na czas oraz cały wyścig. Niestety działo się to w atmosferze wielkiego skandalu, ponieważ przez długi czas realizatorzy pokazywali z pierwszym rezultatem Simona Geschke (CCC Team).

Ostatni odcinek ścigania w regionie Algarve, tak jak w poprzednich dwóch latach odbywał się na nieco ponad 20-kilometrowej szybkiej trasie z dwoma stromymi i krótkimi ściankami po drodze. Przypomnijmy, że pierwsza trójka klasyfikacji generalnej miała przed tym etapem ten sam czas, co zapowiadało wielkie emocje na trasie.

Wraz z początkiem telewizyjnej relacji najlepszy czas zanotował Yves Lampaert (Deceuninck Quick-Step) z czasem 24 minuty i 53 sekundy. Belgijski kolarz musiał, jednak za chwilę uznać wyższość Patricka Bevina (CCC Team), który pokonał go o 6 sekund. Moment później wszystkich zdeklasował mistrz świata w ITT Rohan Dennis (Team INEOS), który wykręcił rezultat 24’17”.

Do Australijczyka zbliżył się Stefan Küng, który przegrał z Dennisem o 9 sekund. Michał Kwiatkowski pojechał o kilka dziesiątych sekundy szybciej od Bevina i zajmował w tym momencie trzecie miejsce na etapie tracąc 28 sekund. Rewelacyjnie ku zaskoczeniu wszystkich pojechał Simon Geschke (CCC Team), który wykręcił fantastyczny rezultat 23’43”. Niestety jak później się okazało było to spowodowane problemami z pomiarem czasu i przez długi czas niewiadomo było jaki czas uzyskał niemiecki kolarz.

Z czołowych kolarzy w klasyfikacji generalnej dobrze pojechał Miguel Angel Lopez(Astana Pro Team), który uzyskał nieco lepszy czas od Kwiatkowskiego. O zaledwie 0,4 sekundy wyprzedził Kolumbijczyka Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe). Słabo pojechał Dan Martin (Israel Start-Up Nation), którego prawie na kresce wyprzedził Remco Evenepoel, który uzyskał rezultat 24’07”.

Jak się okazało dopiero kilka minut po zakończeniu etapu najlepszy czas miał Remco Evenepoel, który wygrał cały wyścig. Działo się to jednak w atmosferze wielkiego zamieszania i dezinformacji. Drugie miejsce na etapie zajął Rohan Dennis, a trzeci był Stefan Küng. Natomiast w klasyfikacji generalnej miejsca na podium uzupełnili Maximilian Schachmann i Miguel Angel Lopez. Michał Kwiatkowski zajął szóste miejsce.

Wyniki piątego etapu:

1 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:24:08
2 Rohan Dennis (Aus) Team Ineos 0:00:10
3 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:00:18
4 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:38
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:38
6 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:00:38
7 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:00:38
8 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:00:46
9 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 0:00:47
10 Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start-Up Nation 0:00:48
11 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:00:51
12 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:00:53
13 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:53
14 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:53
15 Simon Geschke (Ger) CCC Team 0:00:54
16 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 0:00:54
17 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:55
18 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:58
19 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 0:00:58
20 Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:59
21 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:01:02
22 João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep 0:01:02
23 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:01:04
24 Ilan Van Wilder (Bel) Team Sunweb 0:01:05
25 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:01:05
26 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:01:07
27 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:01:08
28 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates 0:01:08
29 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:01:10
30 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:01:10
31 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:01:11
32 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:12
33 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:01:17
34 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano 0:01:18
35 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:20
36 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:01:27
37 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:01:28
38 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:01:28
39 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:01:29
40 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:01:33
41 Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:01:33
42 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep 0:01:36
43 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto 0:01:38
44 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 0:01:39
45 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:01:39
46 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:01:41
47 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation 0:01:41
48 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 0:01:41
49 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 0:01:44
50 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:01:46
51 Gerard Armillas Pubill (Spa) Efapel 0:01:53
52 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:57
53 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:01:57
54 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:01:58
55 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:01:59
56 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:01:59
57 Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto 0:02:00
58 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:03
59 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:02:03
60 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal 0:02:03
61 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 0:02:09
62 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 0:02:09
63 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:02:10
64 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:02:11
65 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:12
66 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:02:13
67 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:14
68 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:02:15
69 Alejandro Marque Porto (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:02:15
70 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:02:21
71 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:02:22
72 Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:02:24
73 Cameron Wurf (Aus) Team Ineos 0:02:25
74 João Rodrigues (Por) W52/FC Porto 0:02:27
75 Luís Gomes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:02:28
76 Edgar Pinto (Por) W52/FC Porto 0:02:35
77 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea 0:02:39
78 Jorge Magalhães (Por) W52/FC Porto 0:02:40
79 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-Quickstep 0:02:41
80 Tiago Machado (Por) Efapel 0:02:43
81 Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:02:44
82 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:45
83 Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea 0:02:47
84 Henrique Casimiro (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:02:47
85 Luís Mendonça (Por) Efapel 0:02:48
86 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto 0:02:50
87 Davide Martinelli (Ita) Astana Pro Team 0:02:50
88 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:02:51
89 Joaquim Silva (Por) Miranda-Mortágua 0:02:52
90 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:02:52
91 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:53
92 Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert 0:02:55
93 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea 0:02:56
94 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 0:02:58
95 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:00
96 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:03:02
97 Marco Mathis (Ger) Cofidis 0:03:04
98 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:03:06
99 Daniel Freitas (Por) Miranda-Mortágua 0:03:06
100 Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:03:07
101 Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:08
102 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Spa) Miranda-Mortágua 0:03:09
103 Tiago Antunes (Por) Efapel 0:03:09
104 Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:03:11
105 Aleksandr Grigorev (Rus) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:03:13
106 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:03:14
107 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Fundacion-Orbea 0:03:17
108 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda-Mortágua 0:03:20
109 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:03:21
110 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista 0:03:21
111 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea 0:03:23
112 Aime De Gendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:03:27
113 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:03:28
114 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:03:28
115 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:30
116 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:03:32
117 David De la Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano 0:03:35
118 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:35
119 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 0:03:38
120 Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Miranda-Mortágua 0:03:40
121 César Martingil (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:03:40
122 Rafael Lourenço (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:03:41
123 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea 0:03:45
124 Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista 0:03:45
125 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:03:47
126 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:03:48
127 Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista 0:03:50
128 Alvaro Trueba Diego (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:03:50
129 Carlos Salgueiro (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:03:51
130 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:53
131 Emanuel Duarte (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:03:53
132 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:03:55
133 Fábio Costa (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:03:57
134 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista 0:03:57
135 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix 0:03:57
136 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:58
137 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:02
138 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:04:12
139 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:14
140 Hugo Sancho (Por) Miranda-Mortágua 0:04:18
141 Iker Ballarin Manso (Spa) Fundacion-Orbea 0:04:20
142 André Ramalho (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:04:24
143 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:04:28
144 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:37
145 Gonçalo Carvalho (Por) Radio Popular-Boavista 0:04:38
146 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Efapel 0:04:38
147 Bruno Silva (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:04:39
148 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista 0:04:39
149 Marvin Scheulen (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:04:40
150 Venceslau Fernandes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:04:40
151 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 0:04:40
152 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:04:43
153 João Barbosa (Por) Miranda-Mortágua 0:04:50
154 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:56
155 Frederico Figueiredo (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:04:59
156 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano 0:05:07
157 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Aviludo-Louletano 0:05:10
158 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:05:17
159 David Livramento (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:05:40
160 David Ribeiro (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:05:42
161 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano 0:05:51
162 Válter Pereira (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:06:05
163 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano 0:07:28

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep 19:23:42
2 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:38
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:39
4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:56
5 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:01:17
6 Simon Geschke (Ger) CCC Team 0:01:18
7 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:26
8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:31
9 João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep 0:01:40
10 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 0:01:57
11 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:01:59
12 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:02:02
13 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:02:07
14 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:02:08
15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:27
16 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano 0:02:39
17 Ilan Van Wilder (Bel) Team Sunweb 0:03:39
18 Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:03:42
19 Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:48
20 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:04:03
21 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:04:14
22 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 0:04:20
23 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 0:04:44
24 Alejandro Marque Porto (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:04:46
25 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:05:13
26 Frederico Figueiredo (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:05:31
27 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:06:07
28 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:07:27
29 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:07:52
30 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:08:07
31 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
32 Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista 0:08:18
33 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:08:25
34 Edgar Pinto (Por) W52/FC Porto 0:08:51
35 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:08:54
36 Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert 0:09:41
37 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 0:09:54
38 Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start-Up Nation 0:09:59
39 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea 0:10:00
40 Luís Gomes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:10:12
41 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista 0:10:14
42 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:10:58
43 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 0:11:07
44 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Fundacion-Orbea 0:11:20
45 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
46 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:12:59
47 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:13:12
48 João Rodrigues (Por) W52/FC Porto 0:13:44
49 Tiago Machado (Por) Efapel 0:13:47
50 Joaquim Silva (Por) Miranda-Mortágua 0:14:06
51 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:14:14
52 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation
53 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:14:24
54 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:16:00
55 Rohan Dennis (Aus) Team Ineos 0:17:36
56 Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto 0:17:44
57 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Efapel 0:17:50
58 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:18:15
59 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:18:36
60 Luís Mendonça (Por) Efapel 0:18:57
61 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:19:21
62 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:19:26
63 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:19:50
64 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:20:51
65 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:21:04
66 Henrique Casimiro (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:21:05
67 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix 0:21:46
68 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:21:51
69 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation 0:22:48
70 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea 0:23:19
71 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:23:29
72 Rafael Lourenço (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:23:35
73 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:27:35
74 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista 0:27:49
75 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:28:09
76 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano 0:28:48
77 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:29:03
78 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:29:53
79 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto 0:30:01
80 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:30:32
81 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep 0:30:52
82 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 0:30:53
83 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:31:07
84 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto 0:31:12
85 Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:32:16
86 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:32:18
87 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:32:20
88 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:32:23
89 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda-Mortágua 0:33:11
90 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
91 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:33:22
92 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:33:25
93 André Ramalho (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:33:29
94 Davide Martinelli (Ita) Astana Pro Team 0:34:08
95 Gonçalo Carvalho (Por) Radio Popular-Boavista 0:34:19
96 Daniel Freitas (Por) Miranda-Mortágua 0:34:27
97 Cameron Wurf (Aus) Team Ineos 0:35:33
98 Iker Ballarin Manso (Spa) Fundacion-Orbea 0:35:37
99 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 0:35:48
100 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:35:53
101 Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista 0:35:57
102 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:36:01
103 Hugo Sancho (Por) Miranda-Mortágua 0:36:12
104 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:36:14
105 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:36:32
106 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:36:46
107 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:37:03
108 David De la Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano 0:37:21
109 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:37:28
110 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:38:41
111 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
112 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:39:00
113 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:39:11
114 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea 0:39:37
115 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Spa) Miranda-Mortágua 0:39:38
116 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:39:43
117 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:40:03
118 Marco Mathis (Ger) Cofidis 0:40:06
119 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:40:10
120 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:40:22
121 Aleksandr Grigorev (Rus) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:40:30
122 Aime De Gendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:40:35
123 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 0:40:43
124 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:40:51
125 Gerard Armillas Pubill (Spa) Efapel 0:41:22
126 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 0:41:27
127 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal
128 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 0:41:41
129 Venceslau Fernandes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:41:43
130 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:41:54
131 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-Quickstep 0:42:07
132 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:42:09
133 Fábio Costa (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:42:23
134 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Aviludo-Louletano 0:42:43
135 Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:42:52
136 Emanuel Duarte (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:42:54
137 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:43:04
138 Bruno Silva (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:44:03
139 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:44:17
140 Tiago Antunes (Por) Efapel 0:44:41
141 Marvin Scheulen (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:44:49
142 Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:45:04
143 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates 0:45:13
144 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea 0:45:48
145 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:46:12
146 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:46:22
147 Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea 0:46:31
148 César Martingil (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:46:44
149 David Ribeiro (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:46:52
150 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:47:08
151 Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert
152 Jorge Magalhães (Por) W52/FC Porto 0:47:43
153 João Barbosa (Por) Miranda-Mortágua 0:47:44
154 Carlos Salgueiro (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:47:59
155 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano 0:48:41
156 Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:49:15
157 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:49:20
158 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:49:53
159 Alvaro Trueba Diego (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:52:33
160 Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Miranda-Mortágua 0:54:50
161 David Livramento (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 1:01:11