fot. Trek - Segafredo/Twitter

Nie milkną echa po świetnym występie Remco Evenepoela na drugim etapie Volta ao Algarve. Tym razem na temat rewelacyjnego Belga wypowiedział się sam Vincenzo Nibali.

“Rekin z Mesyny” podczas wyścigu odbywającego się w południowej części Portugalii inauguruje swoje starty w nowej drużynie Trek – Segafredo. Na etapie kończącym się na Alto da Fóia finiszował na ósmej lokacie zaledwie osiem sekund za 20-letnim Evenepoelem. W wywiadzie dla Wielerflits opowiedział, jakie wielkie wrażenie zrobił na nim młody kolarz “Watahy” podczas zeszłorocznego Deutschland Tour.

Gdy na jednym z etapów (Remco) zaatakował na 100 kilometrów przed metą byłem pod ogromnym wrażeniem. To co prezentuje ostatnich tygodniach utwierdza mnie w przekonaniu, że ma on wyjątkowy talent, jeśli jest w stanie mieć takie rezultaty w wieku 20 lat

– przyznał zwycięzca wszystkich Wielkich Tourów.

Włoch w bieżącym sezonie jeszcze nie raz będzie rywalizować z kolarzem “Watahy”. Obaj zawodnicy przygotowują się do startu w Giro d’Italia. Nibali ma świadomość, że Evenepoel będzie bardzo groźnym przeciwnikiem.

Myślę, że Remco będzie wymagającym rywalem. Jego jedyną wadą jest to, że jest wciąż młody. Jak 20-latek będzie w stanie sobie poradzić z trzytygodniową rywalizacją? Młodzi kolarze potrzebują trochę czasu, zanim naprawdę będą mogli powalczyć o zwycięstwo w Wielkim Tourze. Jednak sukcesywnie przekonuje się, że ta teoria nie będzie prawdziwa w przypadku Remco Evenepoela

– zakończył 35-letni zawodnik.

Już w maju przekonamy się czy młody Belg będzie w stanie konkurować z takimi doświadczonymi kolarzami, jak Nibali podczas Grand Touru już w tym roku. Musimy jednak przyznać, że z każdym kolejnym startem 20-letni kolarz zachwyca nas coraz bardziej.