fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Sport

Czas na najciekawszą kategorię w sezonie 2019? Jak najbardziej! Od dziś razem z Państwem wybierzemy największe objawienie ostatnich 10 kolarskich miesięcy. Czujemy, że walka będzie niezwykle interesująca.

Nominowani:

  1. Remco Evenepoel

Brak młodziutkiego Belga w zestawieniu byłby czymś wręcz niedopuszczalnym. Evenepoel, zgodnie z przewidywaniami, praktycznie od razu stał się gwiazdą peletonu, mimo ukończonych zaledwie 19 lat. Zdecydowanie największym sukcesem, jakie kolarz Deceuninck – Quick Step zdołał zapisać na swoim koncie, jest zwycięstwo w Clasica San Sebastian. Wrażenie robi także srebrny medal w mistrzostwach świata elity w jeździe na czas.

fot. UCI2. Tadej Pogacar

Najlepszy transfer UAE Team Emirates w historii? Niewykluczone. Młody Słoweniec, choć wiadome było, że jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem, bardzo szybko wszedł na wyjątkowo wysoki poziom, m.in. wygrywając Tour of California czy stając na podium Vuelta a Espana. Bez wątpienia jest on przyszłością słoweńskiego kolarstwa, ale czy zasłużył na tytuł objawienia sezonu?

Foto: La Vuelta

3. Mathieu van der Poel

Choć Holender pokazywał się już na wielu wyścigach w sezonie 2018, dopiero w tym roku jego talent na szosie prawdziwie eksplodował. Wszystkich sukcesów czy świetnych wyścigów van der Poela nie sposób zliczyć. Czekamy więc, kiedy w końcu w pełni przejdzie na trasy królowej kolarstwa.

fot. Amstel Gold Race

4. Mike Teunissen

Pominięcie Holendra byłoby w tej kategorii ogromnym błędem. Powiedzenie, że sezon 2019 był dla niego najlepszym w karierze to zdecydowanie za mało. Kolarz Jumbo – Visma nie tylko wygrał etap i był liderem Tour de France, ale także znakomicie prezentował się w praktycznie wszystkich wyścigach, na których się pojawił. To dało mu bardzo wysokie miejsce w rankingu światowym. Ogromny postęp.

Le Tour

5. Sergio Higuita

Kiedy młodziutki Kolumbijczyk jeździł w zespole Manzana Postobon, niewielu spodziewało się, że drzemie w nim aż tak wielki potencjał. 22-letni zawodnik jeszcze w barwach Fundacion Euskadi pokazał, że potrafi bardzo wiele, a przechodząc do EF Education First dał się poznać szerszej publiczności.

Foto: Sarah Meyssonnier

6. Jasper Philipsen

Kolejny z wielkich talentów i znakomitych transferów UAE Team Emirates. Choć młody Belg nie osiągnął może bardzo wielu znakomitych wyników w sezonie 2019, jego jazdę można określić jako bardzo solidną i znakomicie rokującą na przyszłość. W końcu byle sprinter nie jest w stanie wchodzić do czołowej „10” płaskich etapów Tour de France.

7. Nils Politt

Choć Niemiec był już znany jako zawodnik z dużym potencjałem, sezon 2019 okazał się przełomowy. Choć na jego koncie nie znalazło się żadne zwycięstwo (w co trudno uwierzyć), jego starty w wyścigach klasycznych zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, z naciskiem na znakomity występ w Paryż – Roubaix i Ronde van Vlaanderen. Teraz przyszedł czas na liderowanie w Israel Cycling Academy, gdzie szans będzie jeszcze więcej.

fot. Katusha-Alpecin

8. Alberto Bettiol

Wielki talent, który przez wiele miesięcy nie mógł znaleźć dla siebie miejsca i wydawało się, że skończy podobnie jak większość swoich rodaków – w samym środku przeciętności. Na szczęście w porę udało mu się znaleźć cel, czyli wiosenne klasyki. Skończyło się na zwycięstwie w Ronde van Vlandereen, co było bez wątpienia jego największym sukcesem.

fot. EF Education First

9. Fausto Masnada

Po raz kolejny Gianni Savio z przeciętnego zawodnika zdołał zrobić bardzo dobrego kolarza. Przez wiele lat Fausto Masnada był jedynie „typowym Włochem z drugiej dywizji, który co jakiś czas zanotuje niezły wynik”. W 2019 roku wszystko się zmieniło. 26-letni kolarz poczynił bowiem ogromne postępy i został jednym z najlepszych uciekinierów na świecie, co zauważyła ekipa CCC, ściągając go do siebie.

fot. Tour of the Alps

10. Marc Hirschi

Choć Szwajcar wchodził do świata zawodowego kolarstwa jako mistrz świata do lat 23 z Innsbrucku, jego jazda pozytywnie zaskoczyła. Jeżdżąc w ekipie Sunweb Szwajcar miał stosunkowo dużo szans do jazdy na swoje konto, które bardzo dobrze wykorzystał. Przede wszystkim warto wspomnieć o jego świetnym występie w BinckBank Tour oraz Clasica San Sebastian.

 

Zapraszamy do głosowania! Podobnie jak w poprzednich kategoriach, mają Państwo 2 dni na wybór swojego kandydata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments