Remco Evenepoel został mistrzem Europy w indywidualnej jeździe na czas elity. Na podium w Alkmaar stanęli także Kasper Asgreen i Edoardo Affini.

Rywalizacja odbyła się na znanej trasie w Alkmaar o długości 22,4 kilometra. Polskę reprezentowali Marcin Białobłocki i Wojciech Ziółkowski.

Remco Evenepoel jechał mniej więcej w połowie kolejności startów. 19-latek był najlepszy na punkcie pomiaru, a na mecie objął prowadzenie z czasem 24:55. Belg wyprzedził o 18 sekund Duńczyka Kaspera Asgreena. Obok kolarzy Deceuninck-Quick Step na podium stanął Edoardo Affini. Włoch stracił 20 sekund i z niedużą przewagą obronił miejsce w pierwszej trójce przed Stefanem Kungiem, Alexem Dowsettem i Filippo Ganną.

Marcin Białobłocki uzyskał 11. wynik. Lepszy z reprezentantów Polski stracił minutę i 3 sekundy. Wojciech Ziółkowski przez chwilę był liderem, ale ostatecznie zajął 18. miejsce ze stratą minuty i 36 sekund.

Remco Evenepoel kilka dni temu triumfował w Clasica San Sebastian. Rozwój 19-letniego kolarza jest niezwykle dynamiczny. Belg zadedykował zwycięstwo Bjorgowi Lambrechtowi, który był jego przyjacielem.