fot. CCC-Liv

Marianne Vos (CCC-Liv) wygrała 2. etap Giro Rosa. Holenderka wyprzedziła swoje rodaczki Annemiek van Vleuten i Lucindę Brand. Katarzyna Niewiadoma utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po etapie drużynowej jazdy na czas przyszedł czas na najkrótszy etap wyścigu. Trasa dookoła Viu liczyła 78,3 kilometra. Ostatnie kilometry prowadziły pod górę. Do etapu w różowej koszulce przystąpiła Katarzyna Niewiadoma.

Altimetria Tappa 2

Pierwszą ucieczkę wyścigu stworzyły Antri Christoforou (Cogeas Mettler-Look) i Sofie de Vuyst (Parkhotel Valkenburg). Po kilkunastu kilometrach de Vuyst została zmieniona przez Lucindę Brand. Obecność zawodniczki Team Sunweb sprawiła, że ucieczka została szybko doścignięta.

Kolejny odjazd stworzyły Romy Kasper (Ale Cipollini) i Kelly van den Steen (Lotto Soudal). Panie miały maksymalnie prawie 3 minuty przewagi. Dwójka ta została doścignięta 6 kilometrów przed metą.

Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott) i Julie van de Velde (Lotto Soudal) zdecydowały się na atak w końcówce. Jednak Canyon SRAM Racing zlikwidował tę akcję. Na ostatnim kilometrze zaatakowała Tayler Wiles (Trek-Segafredo). Ten atak także nie zakończył się sukcesem.

Na finiszu najlepsza okazała się Marianne Vos. To już 22. zwycięstwo Holenderki w Giro Rosa. Zawodniczka CCC-Liv wyprzedziła Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) i Lucindę Brand (Team Sunweb). Katarzyna Niewiadoma przyjechała w głównej grupie 8. miejscu i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Małgorzata Jasińska była 23.,  Marta Lach 47., a Anna Plichta 83.

Wyniki 2. etapu:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 2:15:56
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:00
3 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:00
4 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
5 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
6 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
7 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
8 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
11 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
12 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:00
13 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
14 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
15 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla 0:00:00
16 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:00
17 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:00:00
18 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:00:00
19 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:12
20 Katharine Hall (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:12
21 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:00:12
22 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:12
23 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:12
24 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:12
25 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:12
26 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:12
27 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:00:12
28 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:00:12
29 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:00:12
30 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:00:12
31 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:12
32 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:00:12
33 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:00:19
34 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:19
35 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:23
36 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:23
37 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:00:23
38 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:28
39 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:00:30
40 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:39
41 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:46
42 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:49
43 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:00:52
44 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:52
45 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:52
46 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:00:52
47 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:52
48 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:58
49 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:01:13
50 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:01:13
51 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:01:18
52 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:01:18
53 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:18
54 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:18
55 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:18
56 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:01:18
57 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:01:18
58 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:01:18
59 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:18
60 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:01:30
61 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:01:47
62 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:01:47
63 Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:01:47
64 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:47
65 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:01:47
66 Birgitte Andersen (Den) Team Virtu Cycling 0:01:47
67 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:01:47
68 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:47
69 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:47
70 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:01:47
71 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:01:47
72 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:01:47
73 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:47
74 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:01:47
75 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:47
76 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:01:47
77 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:01:47
78 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:01:47
79 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:02:02
80 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:02:46
81 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:58
82 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:03:05
83 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:03:14
84 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:03:35
85 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:03:50
86 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:50
87 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:03:50
88 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:03:52
89 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:52
90 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:03:52
91 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:03:52
92 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:03:52
93 Chiara Perini (Ita) BePink 0:03:52
94 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:03:52
95 Simona Bortolotti (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:03:52
96 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:03:52
97 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:52
98 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:03
99 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:29
100 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:45
101 Anastasiia Pliaskina (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:07:24
102 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:08:19
103 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:08:19
104 Simona Frapporti (Ita) BePink 0:08:19
105 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:08:19
106 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:08:19
107 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:08:19
108 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:08:19
109 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:08:19
110 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:08:19
111 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:08:19
112 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:08:19
113 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:08:19
114 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:19
115 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:08:19
116 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:19
117 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:08:19
118 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:08:19
119 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:08:19
120 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:08:19
121 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:08:19
122 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:08:19
123 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:19
124 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:08:19
125 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:08:19
126 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:08:19
127 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:09:11
128 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 0:11:03
129 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:11:18
130 Sari Saarelainen (Fin) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:12:16
131 Olga Deyko (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:14:12
132 Claudia Meucci (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:15:40
133 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:16:14
134 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:17:00
135 Alexandra Goncharova (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:17:00
136 Marina Uvarova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:17:53
137 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:18:44
138 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:18:45
139 Silvia Folloni (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:18:52
140 Francesca Cauz (Ita) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:18:59
141 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:19:11
142 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:20:03
DNF Martina Stefani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Klasyfikacja generalna:

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 2:47:37
2 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:00:12
3 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:00:19
4 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla 0:00:24
5 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 0:00:35
6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:45
7 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:47
8 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:47
9 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:00:47
10 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:53
11 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:04
12 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:05
13 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:01:07
14 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:01:07
15 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:15
16 Katharine Hall (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:16
17 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:18
18 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:01:19
19 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:01:20
20 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:01:32
21 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:01:42
22 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:50
23 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:50
24 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:53
25 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:01:53
26 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:01:57
27 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:02
28 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:02:03
29 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:02:07
30 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:02:13
31 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:02:13
32 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:02:22
33 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:02:25
34 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:02:29
35 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:02:36
36 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:38
37 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:02:39
38 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:02:48
39 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:53
40 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:02:53
41 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:56
42 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:58
43 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:59
44 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:02:59
45 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:14
46 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:03:14
47 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:03:14
48 Birgitte Andersen (Den) Team Virtu Cycling 0:03:32
49 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:03:32
50 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:03:37
51 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:03:42
52 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:03:50
53 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:03:53
54 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:54
55 Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:03:54
56 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:03:54
57 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:06
58 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:04:23
59 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:04:36
60 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:49
61 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:04:50
62 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:04:57
63 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:05:06
64 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:05:07
65 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:05:07
66 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:05:14
67 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:05:18
68 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:05:32
69 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:05:38
70 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:05:39
71 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:05:41
72 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:05:43
73 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:05:59
74 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:06:01
75 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:06:02
76 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:06:15
77 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:06:33
78 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:06:38
79 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:06:39
80 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:06:46
81 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:06:52
82 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:52
83 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:06:54
84 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:06:55
85 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:07:00
86 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:07:11
87 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:07:12
88 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:07:19
89 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:23
90 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:07:30
91 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:07:40
92 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:08:06
93 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:08:49
94 Chiara Perini (Ita) BePink 0:08:52
95 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:09:04
96 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:09:19
97 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:09:20
98 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:09:23
99 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:09:26
100 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:09:35
101 Simona Bortolotti (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:09:39
102 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:09:44
103 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:10:15
104 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:10:23
105 Simona Frapporti (Ita) BePink 0:10:32
106 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:11:12
107 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:11:21
108 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:11:21
109 Anastasiia Pliaskina (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:12:23
110 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:13:06
111 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:13:24
112 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:13:27
113 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:13:27
114 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:13:31
115 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:13:37
116 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:13:40
117 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:13:55
118 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:14:06
119 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:14:06
120 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:14:36
121 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:14:36
122 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:14:43
123 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:14:52
124 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:15:02
125 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:15:17
126 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:16:01
127 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 0:16:11
128 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:16:38
129 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:20:24
130 Sari Saarelainen (Fin) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:20:41
131 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:21:14
132 Claudia Meucci (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:21:27
133 Marina Uvarova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:22:52
134 Olga Deyko (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:23:33
135 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:24:09
136 Alexandra Goncharova (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:24:32
137 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:24:39
138 Silvia Folloni (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:25:58
139 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:26:26
140 Francesca Cauz (Ita) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:27:16
141 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:27:32
142 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:29:43

Klasyfikacja punktowa:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 15
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 12
3 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 10
4 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 8
5 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 6
6 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 5
7 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 4
8 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 3
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 2
10 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 1

Klasyfikacja górska:

1 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 7
2 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 5
3 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 3
4 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 2
5 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 1

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 2:48:57
2 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:00:22
3 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:53
4 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:01:05
5 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:01:19
6 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:01:28
7 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:54
8 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:02:22
9 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:34
10 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:46
11 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:03:30
12 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:03:47
13 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:03:54
14 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:41
15 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:04:55
16 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:05:18
17 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:35
18 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:05:40
19 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:05:52
20 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:07:29
21 Chiara Perini (Ita) BePink 0:07:32
22 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:09:52
23 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:10:01
24 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:12:07
25 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:12:07
26 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:12:17
27 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:12:46
28 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:12:46
29 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:13:23
30 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:13:32
31 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:13:42
32 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:14:41
33 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 0:14:51
34 Claudia Meucci (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:20:07
35 Marina Uvarova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:21:32
36 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:25:06

Klasyfikacja drużynowa:

1 Canyon//SRAM Racing 7:20:00
2 Bigla 0:00:28
3 Mitchelton – Scott 0:00:34
4 Trek – Segafredo 0:00:48
5 Team Sunweb 0:01:01
6 CCC – Liv 0:01:06
7 WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:31
8 Boels Dolmans Cycling Team 0:02:03
9 Movistar Women’s Team 0:02:32
10 BTC City Ljubljana 0:03:33
11 Parkhotel Valkenburg 0:03:35
12 Team Virtu Cycling 0:03:41
13 Alé Cipollini 0:04:04
14 Valcar Cylance Cycling 0:04:24
15 BePink 0:04:59
16 Lotto Soudal Ladies 0:05:10
17 FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:05:22
18 Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:06:36
19 Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:08:22
20 Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:08:53
21 Bizkaia – Durango 0:09:08
22 Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:17:29
23 Top Girls Fassa Bortolo 0:23:02
24 Conceria Zabri – Fanini 0:25:46