Po świetnym początku sezonu Wout van Aert wystartuje w Tour de France. Belg wystartuje w Wielkiej Pętli bez większej presji.

Van Aert zapewne nie stracił formy z Criterium du Dauphine, czyli głównego sprawdzianu przed Tour de France. Specjalista od wyścigów przełajowych może spokojnie celować w zwycięstwo etapowe, w tym już na pierwszym etapie.

Nie spodziewałem się, że wystartuje w Tour de France w tym roku. Wpadłem na taki pomysł, gdyż Tour startuje w belgii, co jest dla mnie szczególne. Moja forma jest dobra. Nie mam wielkich ambicji osobistych. Moim celem jest ukończenie Touru. Chcę pomóc Dylanowi Groenewegenowi podczas sprintów oraz Stevenowi Kruijswijkowi na płaskich i przejściowych etapach. Może będę miał swoją szansę, ale teraz o tym nie myślę. To będzie trudny Tour. Mówi się, że Tour czyni kolarza lepszym. Mam nadzieję, że będzie tak także ze mną

– powiedział 24-latek w rozmowie dla RTBF.

Wout van Aert wystartuje w Wielkiej Pętli z numerem 88. Podczas etapów jazdy na czas pojedzie w koszulce mistrza Belgii. Będzie to jego debiut w Wielkim Tourze.