fot. Corendon-Circus

Między innymi startem w wyścigu Tour of Britain Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) będzie przygotowywał się do szosowych mistrzostw świata, które w tym roku odbędą się w Yorkshire. 

Mathieu van der Poel, który z wielkim powodzeniem łączy ściganie się na najwyższym poziomie na szosie, w przełajach oraz w wyścigach MTB, jest rewelacją kolarskiej wiosny w kolarstwie szosowym. Zwyciężył w wyścigach Amstel Gold Race, Dwars door Vlaanderen i w Brabanckiej Strzale. Niedawno zdecydował się wystartować w światowym czempionacie w Yorkshire z uwagi na odpowiadającą mu charakterystykę trasy.

– Cieszę się, że jadę na mistrzostwa świata, oraz że kilka tygodni wcześniej będę miał okazję wziąć udział w wyścigu OVO Tour of Britain. Dobrze, że organizatorzy wyścigu dali naszej drużynie szansę startu w tym wyścigu po raz pierwszy w historii. To z pewnością pomoże mi przygotować się w najlepszy z możliwych sposobów. Ale oczywiście, przestudiujemy również książkę wyścigu, aby zdecydować, podczas których etapów będziemy walczyć o etapowe zwycięstwo

– powiedział van der Poel.

Tegoroczna edycja Wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii potrwa od 7 do 14 września. Rozpoczęcie odbędzie się w Glasgow, a następnie wyścig skieruje się na południe, do Newcastle, Warwick i zakończy się w Manchesterze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments