fot. giroditalia.it

Firma RCS Sport – organizator między innymi Giro d’Italia, przez dwa najbliższe lata korzystać będzie podczas swoich imprez z samochodów marki Toyota. Ogłoszenie porozumienia nastąpiło w poniedziałek, a ciekawostką może być fakt, że japoński gigant dostarczy Włochom pojazdy hybrydowe.

Współpraca z tak dużą marką, jak Toyota idealnie współgra z faktem, że Giro od kilku lat staje się coraz bardziej międzynarodową imprezą

– mówił szef RCS, Urbano Cairo, który podkreślił również fakt, że Japończycy zdecydowali się wesprzeć nie tylko jego okręt flagowy – Corsa Rosa – ale i pozostałe imprezy. Wyraził ponadto nadzieję, że współpraca „okaże się owocna i przyniesie zyski obu stronom”.

Nowa flota pojazdów RCS Sport złożona będzie z dwóch modeli Toyoty: RAV4 oraz Corolla Touring Sports. Porozumienie o współpracy podpisane zostało na lata 2019-2020, lecz niewykluczonym jest, że zostanie ono w przyszłości przedłużone.

Tegoroczna edycja Giro d’Italia rozpocznie się 11 maja, a zakończy 2 czerwca. Oprócz tej imprezy, RCS organizuje także między innymi Mediolan – San Remo, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico czy Il Lombardia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments