www.voltacatalunya.cat

Adam Yates (Mitchelton – Scott) triumfował na trzecim etapie Volta a Catalunya. Koszulkę lidera utrzymał Thomas De Gendt (Lotto Soudal).

Po dwóch pagórkowatych etapach na kolarzy rywalizujących w Katalonii czekała prawdziwa górska przeprawa. Najpierw trzy “łatwiejsze” podjazdy, a na deser wracający po latach Vallter 2000 (11,2 km długości; średnie nachylenie 7,6%, max. 18%).

Ucieczkę dnia utworzyli: Dries Devenyns (Deceuninck – Quick Step), Lennard Kämna(Sunweb), Bert-Jan Lindeman (Jumbo-Visma), François Bidard (AG2R La Mondiale), Óscar Cabedo (Burgos-BH), Álvaro Cuadros (Caja Rural – Seguros RGA), Sergio Samitier (Euskadi Basque Country – Murias), Pieter Weening i Maurits Lammertink (obaj Roompot – Charles), Anthony Delaplace (Team Arkéa Samsic) oraz Bart De Clercq (Wanty – Gobert Cycling Team). Przewaga harcowników momentami dochodziła do dobrych kilku minut, lecz było praktycznie pewne, że peleton nie pozwoli dziś na wielkie harce.

Choć jeszcze daleko przed finałowym podjazdem trasa robiła się naprawdę trudna, podjazdy pod Port d’Oix i Port de Rocabruna przeszły stosunkowo spokojnie. Od peletonu nie odpadło bowiem zbyt wielu kolarzy, a uciekinierzy utrzymywali całkiem sporą przewagę.

Kiedy etap wchodził w decydującą fazę, od ucieczki oderwać się postanowił Pieter Weening. Holender, jadąc już samotnie na czele, utrzymywał około 2 minuty przewagi, lecz wówczas grupa zasadicza zaczęła poważnie przyspieszać.

Ostatecznie przygoda Weeninga z prowadzeniem w wyścigu zakończyła się nieco ponad 6 kilometrów przed metą, kiedy to sytuacja była już ułożona przez Team Sky oraz znajdowała się pod jego całkowitą kontrolą. W grupie liderów znajdowało się wówczas zaledwie 12 kolarzy, wśród których nie było lidera Thomasa De Gendta (Lotto Soudal) oraz… Alejandro Valverde (Movistar).

Około 5,5 kilometra przed metą na atak zdecydował się Egan Bernal (Sky), którego koło utrzymał jedynie Nairo Quintana (Movistar). Starszy z Kolumbijczyków nie miał jednak zamiaru wychodzić na zmiany, co wykorzystał Adam Yates (Mitchelton – Scott), który zdołał dojść silny duet.

2,5 kilometra przed kreską sytuacja znów się nieco skomplikowała. Do liderów doszli bowiem Miguel Angel Lopez (Astana) i Daniel Martin (UAE Team Emirates). Taka sytuacja nie spodobała się Yatesowi, który potężnie zaatakował, gubiąc przed chwilą wymieniony duet.

Wciąż niejasna sytuacja i zbliżająca się linia mety były idealnymi zapalnikami dla fajerwerek, jakie zawodnicy zaprezentowali w samej końcówce. Najpierw ataku spróbował bowiem Bernal, na którego kole od razu usiedli Quintana i Yates. Chwilę później, bo uspokojeniu sytuacji, poprawił Lopez, który ponownie zdołał dojść do czołówki. Jego akcja także została jednak skasowana.

Ostatecznie, po ciekawym finiszu na ostatnich metrach, po zwycięstwo sięgnął Adam Yates, pokonując Egana Bernala i Daniela Martina. Czwarty finiszował Daniel Martin, a piąty Miguel Angel Lopez. Liderem, rzutem na taśmę, pozostał Thonas De Gendt.

Wyniki 3 etapu Volta a Catalunya 2019:

1 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 5:02:18
2 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
3 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:02
6 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:30
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:46
8 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:46
9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:51
10 Michael Woods (Can) EF Education First 0:00:53
11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:53
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:53
13 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:01:05
14 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:01:26
15 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:01:37
16 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:01:37
17 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:37
18 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:37
19 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:01:37
20 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:37
21 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:01
22 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:01
23 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:01
24 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:02:01
25 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:06
26 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:02:19
27 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:02:19
28 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:02:21
29 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:02:24
30 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:02:36
31 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:02:54
32 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:03:06
33 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:03:06
34 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:08
35 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:08
36 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal 0:03:15
37 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:03:15
38 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:03:25
39 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:45
40 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:03:52
41 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:03:54
42 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:04:38
43 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:22
44 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:05:33
45 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:05:48
46 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:06:13
47 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:07:06
48 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:07:06
49 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:06
50 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:07:06
51 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:07:06
52 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:14
53 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:19
54 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:19
55 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:07:19
56 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:07:19
57 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:07:26
58 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:07:39
59 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:08:27
60 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:08:43
61 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:08:58
62 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:09:07
63 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:09:41
64 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:09:59
65 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:10:06
66 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:10:06
67 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma 0:10:06
68 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:10:06
69 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:10:06
70 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:10:06
71 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:10:06
72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:10:06
73 Enrico Gasparotto (Ita) Team Dimension Data 0:10:06
74 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:10:29
75 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:10:29
76 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:10:29
77 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:11:03
78 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:03
79 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:11:03
80 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:03
81 Lukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:11:03
82 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 0:11:03
83 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:11:03
84 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:11:03
85 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:11:03
86 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:11:03
87 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:03
88 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:11:03
89 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:11:03
90 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:13
91 Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:12:35
92 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:13:09
93 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:13:35
94 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:13:46
95 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:13:52
96 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:13:54
97 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:13:54
98 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:13:56
99 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:14:27
100 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:14:31
101 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:41
102 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:41
103 José Fernandes (Por) Burgos – BH 0:14:51
104 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:15:01
105 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:15:11
106 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:15:19
107 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:16:34
108 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:07
109 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:18:24
110 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:18:24
111 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:18:24
112 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:18:24
113 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:18:24
114 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:18:55
115 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:19:11
116 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:19:57
117 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:20:29
118 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:20:29
119 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:20:47
120 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:20:57
121 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:21:16
122 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:22:44
123 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles 0:22:56
124 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:18
125 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:26:49
126 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:26:49
127 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:26:49
128 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:26:49
129 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:26:49
130 Christian Knees (GER) Team Sky 0:26:49
131 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:26:49
132 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:26:49
133 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:26:49
134 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:26:49
135 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:26:49
136 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:26:49
137 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:26:49
138 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:26:49
139 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:26:49
140 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:26:49
141 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:26:49
142 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:26:55
143 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:26:55
144 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:26:55
145 Josef Cerný (Cze) CCC Team 0:26:55
146 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:26:55
147 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:26:55
148 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:26:55
149 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:26:55
150 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:26:55
151 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:26:55
152 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:26:55
153 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:26:55
154 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:26:55
155 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:26:55
156 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:26:55
157 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:28:09
158 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:09
159 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:28:09
160 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:29:10
161 Amanuel Gebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:30:39
DNF Nathan Haas (Aus) Team Katusha Alpecin
DNF Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles
DNS Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
DNS Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNS Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits

Klasyfikacja generalna:
1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 13:28:29
2 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:27
3 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:30
4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:33
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:35
6 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:39
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:06
8 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:01:23
9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:01:23
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:28
11 Michael Woods (Can) EF Education First 0:01:30
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:30
13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:01:30
14 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:01:42
15 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:02:03
16 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:14
17 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:02:14
18 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:02:14
19 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:02:26
20 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:28
21 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:02:30
22 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:30
23 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:38
24 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:43
25 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:02:45
26 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:02:54
27 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:02:56
28 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:03:01
29 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:03:13
30 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:44
31 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:45
32 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal 0:03:52
33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:05
34 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:04:12
35 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:04:18
36 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:22
37 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:04:31
38 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:04:45
39 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:05:15
40 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:06:25
41 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:06:50
42 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:06:50
43 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:07:43
44 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:07:43
45 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:07:55
46 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:07:55
47 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:07:56
48 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:56
49 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:56
50 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:08:08
51 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:08:16
52 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:08:52
53 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:09:04
54 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:09:23
55 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:09:44
56 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:10:18
57 Enrico Gasparotto (Ita) Team Dimension Data 0:10:43
58 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:10:43
59 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:10:43
60 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:10:43
61 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:10:55
62 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:10:59
63 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:11:22
64 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:11:34
65 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:11:40
66 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:11:40
67 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:11:40
68 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:52
69 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:56
70 Lukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:12:09
71 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:12:15
72 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:12:31
73 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:12:31
74 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:12:37
75 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:04
76 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:13:08
77 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:12
78 Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:13:38
79 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma 0:13:51
80 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:14:07
81 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:17
82 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:14:29
83 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:14:31
84 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 0:14:35
85 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:14:47
86 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:15:02
87 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:07
88 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:15:24
89 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:15:39
90 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:15:53
91 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:16:54
92 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:17:47
93 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:18:01
94 José Fernandes (Por) Burgos – BH 0:18:29
95 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:18:44
96 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:19:17
97 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:19:23
98 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:19:50
99 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:19:53
100 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:20:26
101 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:20:28
102 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:20:32
103 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:39
104 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:20:56
105 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:21:01
106 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:21:53
107 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:21:53
108 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:22:46
109 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:23:17
110 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles 0:23:33
111 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:24:41
112 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:25:09
113 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:27:26
114 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:27:26
115 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:27:48
116 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:27:51
117 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:28:06
118 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:29:47
119 Christian Knees (GER) Team Sky 0:30:04
120 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:30:08
121 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:30:31
122 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:30:50
123 Josef Cerný (Cze) CCC Team 0:31:18
124 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:32:47
125 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:32:53
126 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:32:53
127 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:34:07
128 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:34:36
129 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:35:14
130 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:35:39
131 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:35:39
132 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:35:45
133 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:35:45
134 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:36:19
135 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:36:47
136 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:37:59
137 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:38:06
138 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:38:12
139 Amanuel Gebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:39:29
140 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:34
141 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:39:43
142 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:41:27
143 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:41:30
144 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:41:36
145 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:42:30
146 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:43:53
147 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:44:11
148 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:45:12
149 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:46:24
150 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:48:34
151 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:50:31
152 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:50:37
153 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:51:12
154 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:51:51
155 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:52:18
156 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:53:55
157 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:54:35
158 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:54:35
159 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:55:44
160 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:56:28
161 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:56:28