fot. Bahrain-Merida

Zróżnicowany skład na każdy teren – tak w skrócie prezentuje się zestawienie ekipy Bahrain-Merida na wyścig Tour of Oman.

Rywalizacja w Omanie trwale wpisała się już w przygotowania do wiosennych klasyków. Dla wielu zawodników jest to okazja do złapania wyścigowego rytmu i „przepalenia nogi”, a swoją możliwość do pokazania się będą mieć także górale, gdyż o kształcie klasyfikacji generalnej zadecyduje królewski etap z metą na Jabal Al Akhdar. Podjazd znany także pod nazwą Green Mountain to niecałe 6 kilometrów wspinaczki o średnim nachyleniu 10%.

Tour of Oman to nie jest łatwy wyścig. Już pierwszy etap prowadzi nas wzdłuż wybrzeża, gdzie niebagatelną rolę odgrywa wiatr, a do tego trzeba mieć w składzie kogoś na górską wspinaczkę. Sonny Colbrelli będzie miał kilka okazji do zwycięstwa na którymś z etapów, a Domenico Pozzovivo będzie naszym liderem do walki o klasyfikację generalną

-zdradza plany ekipy dyrektor sportowy Bahrain-Merida Alberto Volpi.

Dla Colbrellego idealną okazją do zwycięstwa będą pagórkowate odcinki, gdzie niektórzy sprinterzy mogą sobie nie poradzić. Pozzovivo natomiast przyjedzie do Omanu prosto ze zgrupowania z Wysp Kanaryjskich, a sam wyścig zapewne wspomina bardzo dobrze, gdyż trzykrotnie kończył go w czołowej dziesiątce.

Pełen skład Bahrain Merida na Tour of Oman: Antonio Nibali, Sonny Colbrelli, Domenico Pozzovivo, Andrea Garosio, Domen Novak, Yukiya Arashiro, Kristijan Koren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments