fot. Team Sky

Ostatnie dni na Instagramie okazały się być niezwykle bogate w ciekawe materiały. Wszystko dzięki akcji #10yearchallenge, która wyciągnęła od najważniejszych postaci w peletonie coś naprawdę wyjątkowego.

Na początek postaramy się przybliżyć Państwu całą akcję. Kilka dni temu na Instagramie rozpoczęto propagowanie projektu #10yearchallenge, w którym gwiazdy sportu czy showbiznesu (obecnie przeszło to też na zwykłych użytkowników) prezentują dwa zdjęcia – jedno z czasów obecnych, a drugie sprzed 10 lat. Dzięki temu możemy spojrzeć jak wiele zmieniło się przez ostatnią dekadę.

Oczywiście także kolarski świat postanowił wziąć udział w całym przedsięwzięciu. Swoje zdjęcia zaprezentowało już wielu zawodników ze światowej czołówki. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej popularnych postów.

Jednym z pierwszych, którzy dołączyli do zabawy, był Chris Froome. Jak wszyscy pamiętamy, w 2009 roku był on zawodnikiem ekipy Barloworld.

Podobnie sprawa miała się w przypadku Gerainta Thomasa, który bronił barw tego samego zespołu.

View this post on Instagram

#10yearchallenge ??

A post shared by Geraint Thomas (@geraintthomas86) on

Nie trzeba było długo czekać, by rękawicę podjął też mistrz świata Alejandro Valverde. W 2009 roku, najważniejszym wydarzeniem dla Hiszpana było zwycięstwo w hiszpańskiej Vuelcie.

View this post on Instagram

Mamma mía #10yearschallenge ???

A post shared by Alejandro Valverde Belmonte (@alejandvalverde) on

Do zabawy dołączył też obecnie najlepszy zawodnik z Polski, Michał Kwiatkowski. W jego przypadku można jednak mówić o pewnej zmianie konwencji. Zawodnik Team Sky pochwalił się bowiem… dwoma zdjęciami z wybranką.

Na koniec warto zaprezentować swoiste retrospekcje dwóch byłych zawodników. Mowa o Alberto Contadorze, który 10 lat temu wygrał swój drugi Tour de France, oraz o Fabianie Cancellarze, który jedyny raz w karierze wygrał Tour de Suisse.

View this post on Instagram

2009/2019 #tenyearchallenge ??

A post shared by Alberto Contador (@acontadoroficial) on

Po więcej zdjęć zapraszamy na oficjalne konta zawodników na Instagramie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments