fot. UAE Team Emirates

Neil Stephens jest drugim po Allanie Peiperze dyrektorem sportowym, który dołącza do drużyny UAE Team Emirates. Ze względu na znajomość języka hiszpańskiego ten były australijski kolarz ma współpracować m.in. z Fernando Gavirią. 

Drużyna UAE Team Emirates wzmocniła swój sztab techniczny i w 2019 roku będzie mogła polegać na profesjonalnych umiejętnościach Allana Peipera i Neila Stephensa. Wspaniałe międzynarodowe doświadczenie tych dwóch australijskich dyrektorów sportowych wniesie do drużyny coś naprawdę znaczącego

– napisano w dość lakonicznym oświadczeniu drużyny UAE Team Emirates.

Stephens uprawiał kolarstwo w latach 1985-1998. Jego kariera zakończyła się po tym, jak podczas Tour de France wybuchła afera dopingowa “Festina”. Australijczyk twierdził później, że nie wiedział, iż przyjmuje iniekcje nie z witaminami, a z EPO.

Był on jednym z założycieli drużyny dziś znanej pod nazwą Mitchelton-Scott. Po zakończeniu kariery zamieszkał w Kraju Basków, a kolarzami dowodził zza kierownicy samochodu drużyny w hiszpańskich wyścigach.

Od początku jej powstania, a de facto przeobrażenia z drużyny Lampre, pierwszym językiem w UAE Team Emirates był włoski. Do przeprowadzenia wywiadu z jednym z jej liderów Fabio Aru, potrzebowaliśmy tłumacza, zaś teraz ulega to zmianie i w jej szeregach rozmawia się po angielsku. Sardyńczyk zdradził nawet ostatnio na łamach “La Gazzetto dello Sport”, że uczy się języka Szekspira.

W ten trend idealnie wpasowują się Allan Peiper i Neil Stephens, ale przydatna będzie rownież znajomość hiszpańskiego tego drugiego. Bowiem poza Gavirią, UAE Team Emirates zakontraktowała na przyszły sezon Sergio Henao, również Kolumbijczyka.

Obaj panowie już rozpoczęli pracę z drużyną – spotkali się na zebraniu sztabu UAE w północnych Włoszech.