Giro Rosa

Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling) wygrała drugi etap Ladies Tour of Norway. Kasia Niewiadoma finiszowała na trzecim miejscu!

W drugim dniu norweskiej rywalizacji panie miały do pokonania 128 kilometrów z Fredrikstad do Sarpsborga. Po drodze tylko jedna górska premia i dwa lotne finisze, ale szanse na rozdawanie kart miał oczywiście wiatr.

Peleton mocno się naciągnął na jedynej dzisiaj górskiej premie, ale nie przeszkodziło to Katarzynie Niewiadomej (Canyon SRAM Racing) i Polka była pierwsza na podjeździe. Tym samym Kasia umocniła się na prowadzeniu w tej klasyfikacji.

Panie non stop utrzymywały mocne tempo i żadna z akcji zaczepnych nie trwała dłużej niż kilkanaście sekund. Na pierwszej lotnej premii trzy sekund zgarnęła liderka wyścigu, Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling).

W grupie mocno pracował głównie Sunweb co spowodowało, że na przy wjeździe na rundy w Sarpsborgu peleton liczył około 50 zawodniczek. Na drugiej dziś lotnej premii po raz kolejny rywalkom nie dała szans Marianne Vos. Druga była Coryn Rivera (Sunweb), a trzecia Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Po tej premii oderwała się szóstka, w której były między innymi Vos i Niewiadoma, ale peleton szybko je dogonił. Mimo kolejnych prób ataków o zwycięstwie zadecydował finisz pod górkę.

Świetnie przez koleżanki rozprowadzona została Kasia Niewiadoma, która jeszcze na 50 metrów przed metą jechała na pierwszym miejscu! Niestety zmęczoną Polkę wyprzedziła Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling), a także Emilia Fahlin (Wiggle High5).

Wyniki drugiego etapu:

1 VOS Marianne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 3:11:15
2 FAHLIN Emilia (SWE) WIGGLE HIGH5 0:00:00
3 NIEWIADOMA Katarzyna (POL) CANYON // SRAM RACING 0:00:00
4 MAJERUS Christine (LUX) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:03
5 BIANNIC Aude (FRA) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:03
6 MALLING SIGGAARD Christina (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:00:07
7 RIVERA Coryn (USA) TEAM SUNWEB 0:00:08
8 BUURMAN Eva (NED) TREK – DROPS 0:00:08
9 BRAND Lucinda (NED) TEAM SUNWEB 0:00:08
10 MACKAIJ Floortje (NED) TEAM SUNWEB 0:00:08
11 NILSSON Hanna (SWE) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:08
12 ANDERSEN Susanne (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:00:11
13 JACKSON Alison (CAN) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:00:16
14 KOPECKY Lotte (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:00:18
15 ELVIN Gracie (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:19
16 GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:21
17 JASINSKA Malgorzata (POL) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:21
18 DIDERIKSEN Amalie (DEN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:21
19 ROWE Danielle (GBR) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:00:21
20 LIPPERT Liane (GER) TEAM SUNWEB 0:00:21
21 TENNIGLO Moniek (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:21
22 CONSONNI Chiara (ITA) VALCAR PBM 0:00:21
23 KIRCHMANN Leah (CAN) TEAM SUNWEB 0:00:25
24 GUARNIER Megan (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:25
25 BERTIZZOLO Sofia (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:00:25
26 BUJAK Eugenia (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:25
27 SLIK Rozanne (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:25
28 BORGLI Stine (NOR) NORWAY 0:00:25
29 VAN VLEUTEN Annemiek (NED) MITCHELTON SCOTT 0:00:25
30 CANUEL Karol-Ann (CAN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:25
31 PERSICO Silvia (ITA) VALCAR PBM 0:00:25
32 PALADIN Soraya (ITA) ALE CIPOLLINI 0:00:25
33 BATAGELJ Polona (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:32
34 SWINKELS Karlijn (NED) ALE CIPOLLINI 0:00:32
35 SPRATT Amanda (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:32
36 HOSKING Chloe (AUS) ALE CIPOLLINI 0:00:39
37 PENTON Sara (SWE) TEAM VIRTU CYCLING 0:00:42
38 KOREVAAR Jeanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:00:44
39 MARKUS Riejanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:00:44
40 RYAN Alexis (USA) CANYON // SRAM RACING 0:00:48
41 CROMWELL Tiffany (AUS) CANYON // SRAM RACING 0:00:48
42 NOVOLODSKAYA Maria (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:01:01
43 KLEIN Lisa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:01:02
44 LONGO BORGHINI Elisa (ITA) WIGGLE HIGH5 0:01:08
45 PARKINSON Abby-Mae (GBR) TREK – DROPS 0:01:15
46 TREVISI Anna (ITA) ALE CIPOLLINI 0:01:18
47 RICHIOUD Greta (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:01:25
48 WINDER Ruth (USA) TEAM SUNWEB 0:01:25
49 WILD Kirsten (NED) WIGGLE HIGH5 0:01:35
50 WORRACK Trixi (GER) CANYON // SRAM RACING 0:01:35
51 AALERUD Katrine (NOR) TEAM VIRTU CYCLING 0:01:42
52 RAVNDAL Birgitte (NOR) NORWAY 0:03:18
53 KITCHEN Lauren (AUS) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:03:29
54 LETH Julie (DEN) WIGGLE HIGH5 0:03:29
55 MANLY Alexandra (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:03:29
56 KRÖGER Mieke (GER) TEAM VIRTU CYCLING 0:03:29
57 GONZALEZ BLANCO Alicia (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:04:06
58 SCHNEIDER Skylar (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:05:57
59 IAKOVENKO Anastasiia (RUS) BTC CITY LJUBLJANA 0:07:41
60 PIRRONE Elena (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:07:41
61 RAGUSA Katia (ITA) BEPINK 0:07:43
62 RIFFEL Christa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:08:17
63 CHAPMAN Brodie (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:08:34
64 LUNDMARK Clara (SWE) SWEDEN 0:08:34
65 DREVILLE Anabelle (FRA) LOTTO SOUDAL LADIES 0:08:34
66 STEIGENGA Nicole (NED) BEPINK 0:08:34
67 OYARBIDE JIMENEZ Lourdes (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:08:34
68 HEINE Vita (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:08:34
69 MUSTONEN LICHAN Sara (SWE) SWEDEN 0:08:34
70 MUCCIOLI Dalia (ITA) VALCAR PBM 0:08:34
71 PAYTON Hannah (GBR) TREK – DROPS 0:08:34
72 HANSEN Louise Norman (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:08:34
73 VAN DEN STEEN Kelly (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:08:34
74 PLICHTA Anna (POL) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:08:34
75 PITEL Edwige (FRA) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:08:34
76 CAMPBELL Teniel (TTO) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:08:34
77 JOHANSEN Hedda Wallstrøm (NOR) NORWAY 0:08:34
78 HAMMES Kathrin (GER) TREK – DROPS 0:08:34
79 GROSSETETE Maëlle (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:08:34
80 KOSTER Anouska (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:08:34
81 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane (ESP) ALE CIPOLLINI 0:08:34
82 NEYLAN Rachel (AUS) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:08:34
83 THORSEN Thea (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:08:37
84 GUDERZO Tatiana (ITA) BEPINK 0:08:43
85 SANGUINETI Ilaria (ITA) VALCAR PBM 0:08:43
86 CONFALONIERI Maria Giulia (ITA) VALCAR PBM 0:08:43
87 VALSECCHI Silvia (ITA) BEPINK 0:08:46
88 KNETEMANN Roxane (NED) ALE CIPOLLINI 0:08:49
89 ALLEN Jessica (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:08:49
90 EDMONDSON Annette (AUS) WIGGLE HIGH5 0:08:55
91 ROOIJAKKERS Paulien (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:09:10
92 ESPINOLA Agua Marina (PAR) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:15:35
93 OLSEN Caroline Thorvik (NOR) NORWAY 0:15:35
94 LORVIK Ingrid (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:15:35
95 GÅSKJENN Ingvild (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:15:35
96 VAN DE VELDE Julie (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:15:35
97 DREXEL CLOUTHIER Ingrid (MEX) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:15:35
98 PALADIN Asja (ITA) VALCAR PBM 0:15:35
99 OLSSON Sara (SWE) SWEDEN 0:15:35
100 NESSMAR Alexandra (SWE) SWEDEN 0:15:35
101 KASENOVA Karina (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:15:35
102 CHRISTIAN Anna (GBR) TREK – DROPS 0:15:35
DNF GARNER Grace (GBR) WIGGLE HIGH5
DNF PINTAR Urska (SLO) BTC CITY LJUBLJANA
DNF VIECELI Lara (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM
DNF PATTARO Francesca (ITA) BEPINK
DNF MALSEED Shannon (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK
DNF SCANDOLARA Valentina (ITA) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK
DNF VAN TWISK Abigail (GBR) TREK – DROPS
DNF MOE Ingrid (NOR) NORWAY
DNS KENNEDY Lucy (AUS) MITCHELTON SCOTT
DNS ALZINI Martina (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 VOS Marianne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 6:28:46
2 FAHLIN Emilia (SWE) WIGGLE HIGH5 0:00:18
3 NIEWIADOMA Katarzyna (POL) CANYON // SRAM RACING 0:00:28
4 RIVERA Coryn (USA) TEAM SUNWEB 0:00:31
5 MAJERUS Christine (LUX) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:31
6 BIANNIC Aude (FRA) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:35
7 BUURMAN Eva (NED) TREK – DROPS 0:00:40
8 BRAND Lucinda (NED) TEAM SUNWEB 0:00:40
9 MACKAIJ Floortje (NED) TEAM SUNWEB 0:00:40
10 JACKSON Alison (CAN) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:00:48
11 ELVIN Gracie (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:51
12 JASINSKA Malgorzata (POL) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:53
13 CONSONNI Chiara (ITA) VALCAR PBM 0:00:53
14 GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:53
15 LIPPERT Liane (GER) TEAM SUNWEB 0:00:53
16 TENNIGLO Moniek (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:53
17 BUJAK Eugenia (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:56
18 KIRCHMANN Leah (CAN) TEAM SUNWEB 0:00:57
19 SLIK Rozanne (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:57
20 GUARNIER Megan (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:57
21 VAN VLEUTEN Annemiek (NED) MITCHELTON SCOTT 0:00:57
22 CANUEL Karol-Ann (CAN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:57
23 PALADIN Soraya (ITA) ALE CIPOLLINI 0:00:57
24 SPRATT Amanda (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:01:04
25 HOSKING Chloe (AUS) ALE CIPOLLINI 0:01:11
26 KOREVAAR Jeanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:01:16
27 RYAN Alexis (USA) CANYON // SRAM RACING 0:01:20
28 NILSSON Hanna (SWE) BTC CITY LJUBLJANA 0:01:23
29 LONGO BORGHINI Elisa (ITA) WIGGLE HIGH5 0:01:40
30 NOVOLODSKAYA Maria (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:02:20
31 MALLING SIGGAARD Christina (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:03:03
32 ANDERSEN Susanne (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:03:07
33 KOPECKY Lotte (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:03:14
34 DIDERIKSEN Amalie (DEN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:03:17
35 ROWE Danielle (GBR) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:03:17
36 BERTIZZOLO Sofia (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:03:21
37 BORGLI Stine (NOR) NORWAY 0:03:21
38 PERSICO Silvia (ITA) VALCAR PBM 0:03:21
39 SWINKELS Karlijn (NED) ALE CIPOLLINI 0:03:28
40 BATAGELJ Polona (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:03:28
41 PENTON Sara (SWE) TEAM VIRTU CYCLING 0:03:38
42 MARKUS Riejanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:03:40
43 CROMWELL Tiffany (AUS) CANYON // SRAM RACING 0:03:44
44 KLEIN Lisa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:03:58
45 WINDER Ruth (USA) TEAM SUNWEB 0:04:04
46 PARKINSON Abby-Mae (GBR) TREK – DROPS 0:04:11
47 RICHIOUD Greta (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:04:21
48 WILD Kirsten (NED) WIGGLE HIGH5 0:04:31
49 WORRACK Trixi (GER) CANYON // SRAM RACING 0:04:31
50 TREVISI Anna (ITA) ALE CIPOLLINI 0:04:34
51 AALERUD Katrine (NOR) TEAM VIRTU CYCLING 0:04:38
52 RAVNDAL Birgitte (NOR) NORWAY 0:06:14
53 KITCHEN Lauren (AUS) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:06:25
54 MANLY Alexandra (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:06:25
55 GONZALEZ BLANCO Alicia (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:07:02
56 PIRRONE Elena (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:08:13
57 SCHNEIDER Skylar (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:09:13
58 KRÖGER Mieke (GER) TEAM VIRTU CYCLING 0:10:35
59 IAKOVENKO Anastasiia (RUS) BTC CITY LJUBLJANA 0:10:37
60 RAGUSA Katia (ITA) BEPINK 0:10:39
61 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane (ESP) ALE CIPOLLINI 0:10:41
62 RIFFEL Christa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:11:13
63 VAN DEN STEEN Kelly (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:11:30
64 MUSTONEN LICHAN Sara (SWE) SWEDEN 0:11:30
65 OYARBIDE JIMENEZ Lourdes (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:11:30
66 HAMMES Kathrin (GER) TREK – DROPS 0:11:30
67 KOSTER Anouska (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:11:30
68 CHAPMAN Brodie (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:11:30
69 PAYTON Hannah (GBR) TREK – DROPS 0:11:30
70 PITEL Edwige (FRA) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:11:30
71 HEINE Vita (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:11:30
72 MUCCIOLI Dalia (ITA) VALCAR PBM 0:11:30
73 NEYLAN Rachel (AUS) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:11:30
74 CONFALONIERI Maria Giulia (ITA) VALCAR PBM 0:11:39
75 SANGUINETI Ilaria (ITA) VALCAR PBM 0:11:39
76 GUDERZO Tatiana (ITA) BEPINK 0:11:39
77 LETH Julie (DEN) WIGGLE HIGH5 0:11:58
78 STEIGENGA Nicole (NED) BEPINK 0:17:03
79 DREVILLE Anabelle (FRA) LOTTO SOUDAL LADIES 0:17:03
80 HANSEN Louise Norman (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:17:03
81 GROSSETETE Maëlle (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:17:03
82 VALSECCHI Silvia (ITA) BEPINK 0:17:15
83 KNETEMANN Roxane (NED) ALE CIPOLLINI 0:17:18
84 EDMONDSON Annette (AUS) WIGGLE HIGH5 0:17:24
85 ALLEN Jessica (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:17:25
86 ROOIJAKKERS Paulien (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:17:39
87 DREXEL CLOUTHIER Ingrid (MEX) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:18:31
88 ESPINOLA Agua Marina (PAR) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:18:31
89 LORVIK Ingrid (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:18:31
90 PALADIN Asja (ITA) VALCAR PBM 0:18:31
91 OLSSON Sara (SWE) SWEDEN 0:18:31
92 CHRISTIAN Anna (GBR) TREK – DROPS 0:18:31
93 PLICHTA Anna (POL) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:22:08
94 THORSEN Thea (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:22:11
95 VAN DE VELDE Julie (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:24:04
96 NESSMAR Alexandra (SWE) SWEDEN 0:24:04
97 LUNDMARK Clara (SWE) SWEDEN 0:25:08
98 CAMPBELL Teniel (TTO) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:25:08
99 JOHANSEN Hedda Wallstrøm (NOR) NORWAY 0:25:08
100 KASENOVA Karina (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:26:49
101 GÅSKJENN Ingvild (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:29:09
102 OLSEN Caroline Thorvik (NOR) NORWAY 0:32:09