fot. ASO/Alex Broadway

Zwycięstwem Petera Sagana (BORA – hansgrohe) zakończył się trzynasty etap Tour de France. Liderem pozostał Geraint Thomas (Sky).

Dość szybko po starcie od peletonu oderwało się dwóch zawodników – Tom Scully (EF Education First) oraz Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Po chwili dojechał do nich kolejny duet – Michael Schar (BMC) oraz Dimitri Clayes (Cofidis), co pozwoliło stworzyć czteroosobową ucieczkę. Harcownicy nie mieli jednak łatwego zadania. Z tyłu peleton prowadzony przez Groupama – FDJ, UAE Team Emirates oraz BORA – hansgrohe nie miał ochoty odpuszczać, przez co przewaga czołówki wynosiła maksymalnie 4 minuty.

Środkowa część etapu przebiegała bardzo spokojnie, choć tempo było bardzo wysokie. Czwórka prowadzących zawodników doskonale zdawała sobie sprawę, że nie ma większych szans na dojechanie do mety. Peleton prowadzony przez zespoły sprinterskie trzymał ich bowiem na bardzo krótkiej smyczy. Wystarczy dodać, że 60 kilometrów przed metą, różnica między dwiema grupami wynosiła zaledwie 40 sekund.

Ostatecznie ostatni z harcowników – Michael Schar – został złapany nieco ponad 5 kilometrów przed metą, a o zwycięstwie etapowym zadecydował sprint z peletonu. W nim najlepszy okazał się Peter Sagan (BORA – hansgrohe), który o milimetry wyprzedził Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) oraz Arnaud Demare’a (Groupama – FDJ). Koszulkę lidera utrzymał Geraint Thomas (Sky).

Wyniki:
1 PETER SAGAN BORA – HANSGROHE les 169,5 km en 3h45’55” (b : 10”)
2 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES (b : 6”)
3 ARNAUD DEMARE GROUPAMA – FDJ (b : 4”)
4 JOHN DEGENKOLB TREK – SEGAFREDO
5 GREG VAN AVERMAET BMC RACING TEAM
6 YVES LAMPAERT QUICK – STEP FLOORS
7 MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM
8 ANDREA PASQUALON WANTY – GROUPE GOBERT
9 SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA
10 TAYLOR PHINNEY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE
11 REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA
12 DION SMITH WANTY – GROUPE GOBERT
13 JACOPO GUARNIERI GROUPAMA – FDJ
14 TIMOTHY DUPONT WANTY – GROUPE GOBERT
15 PIERRE ROGER LATOUR AG2R LA MONDIALE
16 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB
17 EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA
18 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL
19 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
20 MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT
21 THOMAS BOUDAT DIRECT ENERGIE
22 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE
23 KEVIN LEDANOIS TEAM FORTUNEO – SAMSIC
24 MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM
25 GERAINT THOMAS TEAM SKY
26 TIMO ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO
27 NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM
28 MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE QUICK – STEP FLOORS
29 DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES
30 STEVEN KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO
31 BOB JUNGELS QUICK – STEP FLOORS
32 LILIAN CALMEJANE DIRECT ENERGIE
33 JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO
34 NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN
35 TANEL KANGERT ASTANA PRO TEAM
36 JULIEN VERMOTE TEAM DIMENSION DATA
37 TOM DUMOULIN TEAM SUNWEB
38 PHILIPPE GILBERT QUICK – STEP FLOORS
39 CHRIS FROOME TEAM SKY
40 MIKEL NIEVE ITURRALDE MITCHELTON – SCOTT
41 JACK BAUER MITCHELTON – SCOTT
42 SYLVAIN CHAVANEL DIRECT ENERGIE
43 STEFAN KÜNG BMC RACING TEAM
44 MICHAEL VALGREN ANDERSEN ASTANA PRO TEAM
45 PRIMOŽ ROGLIC TEAM LOTTO NL – JUMBO
46 ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN
47 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM
48 MARCO MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT
49 JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM
50 MATHEW HAYMAN MITCHELTON – SCOTT
51 GUILLAUME MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT
52 WARREN BARGUIL TEAM FORTUNEO – SAMSIC
53 ARTHUR VICHOT GROUPAMA – FDJ
54 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA
55 EDWARD THEUNS TEAM SUNWEB
56 SEP VANMARCKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00’14”
57 RAMON SINKELDAM GROUPAMA – FDJ 00’24”
58 JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00’29”
59 YOANN OFFREDO WANTY – GROUPE GOBERT 00’29”
60 PAVEL KOCHETKOV TEAM KATUSHA ALPECIN 00’33”
61 GUILLAUME VAN KEIRSBULCK WANTY – GROUPE GOBERT 00’33”
62 DANIELE BENNATI MOVISTAR TEAM 00’40”
63 MAXIME BOUET TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00’40”
64 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 00’40”
65 PAUL MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00’43”
66 HEINRICH HAUSSLER BAHRAIN – MERIDA 00’43”
67 SILVAN DILLIER AG2R LA MONDIALE 00’43”
68 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 00’47”
69 ROBERTO FERRARI UAE TEAM EMIRATES 00’47”
70 LAURENT PICHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00’47”
71 KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO 00’52”
72 SIMON GERRANS BMC RACING TEAM 00’59”
73 KRISTIJAN KOREN BAHRAIN – MERIDA 01’05”
74 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 01’07”
75 JON IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 01’07”
76 JESPER HANSEN ASTANA PRO TEAM 01’07”
77 AMAEL MOINARD TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01’07”
78 JEROME COUSIN DIRECT ENERGIE 01’14”
79 DOMENICO POZZOVIVO BAHRAIN – MERIDA 01’23”
80 BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO 01’23”
81 ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT 01’23”
82 THOMAS DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT 01’23”
83 KRISTIJAN ÐURASEK UAE TEAM EMIRATES 01’23”
84 MACIEJ BODNAR BORA – HANSGROHE 01’23”
85 PIERRE ROLLAND TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’23”
86 RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ 01’23”
87 SIMON GESCHKE TEAM SUNWEB 01’23”
88 LAURENS TEN DAM TEAM SUNWEB 01’23”
89 ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM 01’23”
90 TEJAY VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 01’23”
91 ROBERT GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 01’36”
92 JAY ROBERT THOMSON TEAM DIMENSION DATA 01’36”
93 PATRICK BEVIN BMC RACING TEAM 01’36”
94 JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO 01’36”
95 JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01’36”
96 TOMASZ MARCZYNSKI LOTTO SOUDAL 01’36”
97 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 01’36”
98 FLORIAN VACHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01’36”
99 ROMAIN SICARD DIRECT ENERGIE 01’50”
100 FABIEN GRELLIER DIRECT ENERGIE 01’51”
101 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 01’56”
102 MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE 01’56”
103 SIMON CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’56”
104 DANIEL OSS BORA – HANSGROHE 01’56”
105 JONATHAN CASTROVIEJO TEAM SKY 01’56”
106 TOBIAS LUDVIGSSON GROUPAMA – FDJ 02’02”
107 DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ 02’02”
108 NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’02”
109 DAMIANO CARUSO BMC RACING TEAM 02’02”
110 FRANCO PELLIZOTTI BAHRAIN – MERIDA 02’02”
111 OLIVIERO TROIA UAE TEAM EMIRATES 02’02”
112 OLIVIER LE GAC GROUPAMA – FDJ 02’02”
113 CHAD HAGA TEAM SUNWEB 02’02”
114 LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE 02’08”
115 GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE 02’08”
116 MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE 02’08”
117 RAFAL MAJKA BORA – HANSGROHE 02’08”
118 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 02’08”
119 JELLE VANENDERT LOTTO SOUDAL 02’08”
120 RORY SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES 02’08”
121 ANTHONY TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’08”
122 TIM DECLERCQ QUICK – STEP FLOORS 02’08”
123 PAWEL POLJANSKI BORA – HANSGROHE 02’08”
124 IAN BOSWELL TEAM KATUSHA ALPECIN 02’08”
125 EGAN ARLEY BERNAL GOMEZ TEAM SKY 02’08”
126 OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM 02’08”
127 MICHAL KWIATKOWSKI TEAM SKY 02’08”
128 DANIEL NAVARRO GARCIA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’08”
129 GIANNI MOSCON TEAM SKY 02’08”
130 LUKE ROWE TEAM SKY 02’08”
131 ANTWAN TOLHOEK TEAM LOTTO NL – JUMBO 02’08”
132 ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’08”
133 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 02’08”
134 SERGE PAUWELS TEAM DIMENSION DATA 02’08”
135 DAMIEN HOWSON MITCHELTON – SCOTT 02’08”
136 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02’08”
137 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO UAE TEAM EMIRATES 02’08”
138 LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT 02’08”
139 DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT 02’08”
140 WOUT POELS TEAM SKY 02’08”
141 TOM-JELTE SLAGTER TEAM DIMENSION DATA 02’08”
142 ELIE GESBERT TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02’08”
143 ROMAIN HARDY TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02’08”
144 DIMITRI CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’08”
145 NIKI TERPSTRA QUICK – STEP FLOORS 02’08”
146 TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO 02’08”
147 DAMIEN GAUDIN DIRECT ENERGIE 02’08”
148 JULIAN ALAPHILIPPE QUICK – STEP FLOORS 02’08”
149 TOM SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02’45”
150 LAWSON CRADDOCK TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02’45”  151 MICHAEL SCHÄR BMC RACING TEAM 02’48”
152 MICHAEL GOGL TREK – SEGAFREDO 03’16”

Klasyfikacja generalna:
1 GERAINT THOMAS TEAM SKY les 2180 km en 53h10’38”
2 CHRIS FROOME TEAM SKY 01’39”
3 TOM DUMOULIN TEAM SUNWEB 01’50”
4 PRIMOŽ ROGLIC TEAM LOTTO NL – JUMBO 02’46”
5 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE 03’07”
6 MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM 03’13”
7 STEVEN KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO 03’43”
8 NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM 04’13”
9 DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES 05’11”
10 JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 05’45”
11 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM 09’07”
12 BOB JUNGELS QUICK – STEP FLOORS 09’09”
13 ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN 09’37”
14 MIKEL NIEVE ITURRALDE MITCHELTON – SCOTT 15’28”
15 PIERRE ROGER LATOUR AG2R LA MONDIALE 16’41”
16 GUILLAUME MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT 18’39”
17 TANEL KANGERT ASTANA PRO TEAM 20’41”
18 EGAN ARLEY BERNAL GOMEZ TEAM SKY 23’30”
19 WARREN BARGUIL TEAM FORTUNEO – SAMSIC 23’55”
20 RAFAL MAJKA BORA – HANSGROHE 30’46”
21 ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT 36’18”
22 BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO 37’39”
23 JON IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 37’55”
24 SERGE PAUWELS TEAM DIMENSION DATA 38’43”
25 DAMIANO CARUSO BMC RACING TEAM 39’18”
26 DOMENICO POZZOVIVO BAHRAIN – MERIDA 41’11”
27 GREG VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 44’46”
28 SIMON GESCHKE TEAM SUNWEB 47’46”
29 PIERRE ROLLAND TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 49’40”
30 LILIAN CALMEJANE DIRECT ENERGIE 52’40”
31 ROBERT GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 52’48”
32 TEJAY VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 53’26”
33 DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ 53’40”
34 ARTHUR VICHOT GROUPAMA – FDJ 58’22”
35 RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ 59’00”
36 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 59’24”
37 MAXIME BOUET TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h03’17”
38 AMAEL MOINARD TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h04’03”
39 JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO 01h04’59”
40 JULIAN ALAPHILIPPE QUICK – STEP FLOORS 01h06’13”
41 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 01h06’52”
42 PAVEL KOCHETKOV TEAM KATUSHA ALPECIN 01h09’02”
43 SYLVAIN CHAVANEL DIRECT ENERGIE 01h09’24”
44 MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE 01h09’28”
45 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01h11’56”
46 STEFAN KÜNG BMC RACING TEAM 01h11’57”
47 LAURENS TEN DAM TEAM SUNWEB 01h12’07”
48 PHILIPPE GILBERT QUICK – STEP FLOORS 01h12’46”
49 KRISTIJAN ÐURASEK UAE TEAM EMIRATES 01h13’16”
50 JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01h14’25”
51 MICHAEL VALGREN ANDERSEN ASTANA PRO TEAM 01h17’33”
52 FRANCO PELLIZOTTI BAHRAIN – MERIDA 01h18’17”
53 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 01h18’24”
54 ANTWAN TOLHOEK TEAM LOTTO NL – JUMBO 01h18’29”
55 DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT 01h19’09”
56 TOM-JELTE SLAGTER TEAM DIMENSION DATA 01h20’40”
57 DANIEL NAVARRO GARCIA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01h20’52”
58 MICHAL KWIATKOWSKI TEAM SKY 01h21’07”
59 MARCO MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT 01h21’40”
60 PETER SAGAN BORA – HANSGROHE 01h23’17”
61 WOUT POELS TEAM SKY 01h23’23”
62 JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO 01h24’32”
63 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO UAE TEAM EMIRATES 01h24’38”
64 CHAD HAGA TEAM SUNWEB 01h25’51”
65 ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM 01h25’58”
66 NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01h26’34”
67 KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO 01h27’46”
68 EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA 01h28’28”
69 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 01h28’45”
70 MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM 01h29’02”
71 THOMAS DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT 01h29’08”
72 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 01h29’45”
73 ANDREA PASQUALON WANTY – GROUPE GOBERT 01h31’01”
74 MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE 01h31’13”
75 OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM 01h32’30”
76 TOBIAS LUDVIGSSON GROUPAMA – FDJ 01h33’15”
77 THOMAS BOUDAT DIRECT ENERGIE 01h34’17”
78 ROMAIN SICARD DIRECT ENERGIE 01h34’40”
79 JESPER HANSEN ASTANA PRO TEAM 01h35’52”
80 JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01h36’00”
81 PAUL MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 01h36’12”
82 ELIE GESBERT TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h36’21”
83 TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO 01h36’37”
84 IAN BOSWELL TEAM KATUSHA ALPECIN 01h37’11”
85 JELLE VANENDERT LOTTO SOUDAL 01h37’22”
86 NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN 01h39’09”
87 REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA 01h39’30”
88 JOHN DEGENKOLB TREK – SEGAFREDO 01h39’54”
89 YOANN OFFREDO WANTY – GROUPE GOBERT 01h40’13”
90 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 01h40’18”
91 YVES LAMPAERT QUICK – STEP FLOORS 01h40’33”
92 EDWARD THEUNS TEAM SUNWEB 01h40’45”
93 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 01h41’56”
94 MICHAEL GOGL TREK – SEGAFREDO 01h41’56”
95 SEP VANMARCKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01h41’58”
96 SILVAN DILLIER AG2R LA MONDIALE 01h42’35”
97 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 01h42’58”
98 SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA 01h43’56”
99 GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE 01h44’26”
100 DANIEL OSS BORA – HANSGROHE 01h45’09”
101 PAWEL POLJANSKI BORA – HANSGROHE 01h45’33”
102 JONATHAN CASTROVIEJO TEAM SKY 01h46’31”
103 DION SMITH WANTY – GROUPE GOBERT 01h46’53”
104 MATHEW HAYMAN MITCHELTON – SCOTT 01h47’38”
105 MICHAEL SCHÄR BMC RACING TEAM 01h47’42”
106 LAURENT PICHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h48’27”
107 JEROME COUSIN DIRECT ENERGIE 01h48’27”
108 KRISTIJAN KOREN BAHRAIN – MERIDA 01h49’23”
109 TOMASZ MARCZYNSKI LOTTO SOUDAL 01h49’30”
110 ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01h49’57”
111 FLORIAN VACHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h50’23”
112 SIMON CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01h52’04”
113 JULIEN VERMOTE TEAM DIMENSION DATA 01h52’16”
114 GIANNI MOSCON TEAM SKY 01h53’38”
115 HEINRICH HAUSSLER BAHRAIN – MERIDA 01h53’46”
116 PATRICK BEVIN BMC RACING TEAM 01h54’25”
117 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 01h55’11”
118 LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT 01h56’17”
119 ROMAIN HARDY TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h56’38”
120 JACK BAUER MITCHELTON – SCOTT 01h56’47”
121 KEVIN LEDANOIS TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01h57’09”
122 DAMIEN HOWSON MITCHELTON – SCOTT 01h58’02”
123 RORY SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES 01h58’22”
124 TIM DECLERCQ QUICK – STEP FLOORS 01h58’33”
125 SIMON GERRANS BMC RACING TEAM 01h58’54”
126 LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE 01h59’09”
127 OLIVIER LE GAC GROUPAMA – FDJ 01h59’13”
128 ARNAUD DEMARE GROUPAMA – FDJ 02h02’38”
129 TOM SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02h02’55”
130 TAYLOR PHINNEY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02h03’19”
131 LUKE ROWE TEAM SKY 02h04’28”
132 RAMON SINKELDAM GROUPAMA – FDJ 02h05’05”
133 NIKI TERPSTRA QUICK – STEP FLOORS 02h05’50”
134 GUILLAUME VAN KEIRSBULCK WANTY – GROUPE GOBERT 02h06’09”
135 OLIVIERO TROIA UAE TEAM EMIRATES 02h06’43”
136 DANIELE BENNATI MOVISTAR TEAM 02h07’37”
137 MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE QUICK – STEP FLOORS 02h07’52”
138 TIMOTHY DUPONT WANTY – GROUPE GOBERT 02h08’06”
139 ROBERTO FERRARI UAE TEAM EMIRATES 02h08’09”
140 MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT 02h08’50”
141 DIMITRI CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h09’11”
142 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h09’19”
143 MACIEJ BODNAR BORA – HANSGROHE 02h10’32”
144 DAMIEN GAUDIN DIRECT ENERGIE 02h13’10”
145 FABIEN GRELLIER DIRECT ENERGIE 02h15’50”
146 JACOPO GUARNIERI GROUPAMA – FDJ 02h20’20”
147 ANTHONY TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h20’31”
148 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 02h20’39”
149 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 02h26’12”
150 TIMO ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 02h27’37”
151 JAY ROBERT THOMSON TEAM DIMENSION DATA 02h27’39”
152 LAWSON CRADDOCK TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02h36’36”