fot. Giro Rosa

Jolien D’hoore (Mitchelton Scott) była najszybsza na mecie trzeciego etapu Giro Rosa. Belgijska sprinterka w pokonanym polu zostawiła Kirsten Wild (Wiggle-High5) oraz Alexis Ryan (Canyon-SRAM).

Trzeci etap najważniejszego kobiecego wyścigu rozegrany został na 16,5 kilometrowej rundzie w miejscowości Corbetta nieopodal Mediolanu. Zawodniczki musiały pokonać 8 okrążeń, a to łącznie dało 132 kilometry walki na trasie z elementami kostki brukowej i trudnych, technicznych odcinków z ostrymi zakrętami.

Dopiero po 20 kilometrach walki oglądaliśmy pierwszą ucieczkę tego dnia. Na przedzie znalazły się Carmela Cipriani (Conceria Zabri Fanini), Sara Penton (Virtu) oraz Chiara Perini (Top Girls Fasa Bortolo) z przewagą około pół minuty. Taka sytuacja utrzymywała się przez kolejne kilometry i dopiero po 4 okrążeniu peleton nieco odpuścił. To spowodowało, że strata głównej grupy do czołówki urosła od razu do ponad półtorej minuty.

Grupa zasadnicza wydawała się nieco zagubiona i im było bliżej mety, tym przewaga prowadzącej trójki rosła. Dwa okrążenia przed końcem rywalizacji strata peletonu sięgała już dwóch minut i oprócz przewagi rosła także szansa uciekinierek na rozegranie walki o etapowy triumf między sobą.

Dopiero 20 kilometrów przed metą peleton zabrał się do pracy i różnica zmalała o 30 sekund, a gdy wybrzmiał dzwonek oznaczający ostatnie okrążenie peleton tracił już zaledwie minutę i im bliżej było do mety tym coraz bardziej malały nadzieje prowadzącej trójki.

Ostatecznie ich akcja została skasowana 5 kilometrów przed metą, a mocne tempo w peletonie doprowadziło do podzielenia się głównej grupy na dwie części. Najlepiej w końcówce poradziła sobie Jolien D’hoore (Mitchelton-Scott), a za plecami Belgijki finiszowały Kirsten Wild (Wiggle-High5) oraz Alexis Ryan (Canyon-SRAM).

Wyniki:
1 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 3:15:47
2 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:00:00
3 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:00
4 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:00
5 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
6 Marianne Vos (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:00
7 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
8 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
9 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
10 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
11 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink 0:00:00
12 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
13 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
14 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:04
15 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:04
16 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:04
17 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:04
18 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:04
19 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:04
20 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:04
21 Ruth Winder (USA) Team Sunweb 0:00:04
22 Martina Alzini (Ita) Astana Women’s Team 0:00:04
23 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:04
24 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:04
25 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:04
26 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:04
27 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:04
28 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:04
29 Sandra Alonso (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:00:04
30 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:04
31 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:00:04
32 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:00:04
33 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:04
34 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:04
35 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:00:04
36 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:00:04
37 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon SRAM Racing 0:00:04
38 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 0:00:04
39 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
40 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:04
41 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
42 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:04
43 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:04
44 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:00:21
45 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:25
46 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:25
47 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:25
48 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:25
49 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:25
50 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:25
51 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:25
52 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini 0:00:25
53 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:00:25
54 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:25
55 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:25
56 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:00:25
57 Asja Paladin (Ita) Valcar – PBM 0:00:25
58 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:25
59 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:25
60 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:25
61 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:25
62 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:00:25
63 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:25
64 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:25
65 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:25
66 Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:25
67 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:33
68 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:00:58
69 Sabrina Stultiens (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:58
70 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:58
71 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:00
72 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:00
73 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:01:00
74 Lara Vieceli (Ita) Astana Women’s Team 0:01:00
75 Lilibeth Chacon (Ven) S.C. Michela Fanini 0:01:00
76 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:00
77 Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:01:00
78 Elizabeth Holden (GBr) Trek – Drops 0:01:00
79 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:01:00
80 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:01:00
81 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:01:00
82 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:01:00
83 Debora Silvestri (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:01:00
84 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:00
85 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team 0:01:00
86 Erica Magnaldi (Ita) BePink 0:01:00
87 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:01:00
88 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:01:00
89 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:01:00
90 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:00
91 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:01:00
92 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:00
93 Suzanne Verhoeven (Bel) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:00:04
94 Olga Shekel (Ukr) S.C. Michela Fanini 0:01:00
95 Mónika Király (Hun) S.C. Michela Fanini 0:01:00
96 Lorena Llamas Garcia (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:00
97 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:01:00
98 Greta Marturano (Ita) S.C. Michela Fanini 0:01:00
99 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:01:00
100 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:01:00
101 Danielle Rowe (GBr) WaowDeals Pro Cycling 0:01:00
102 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:01:00
103 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:01:00
104 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:01:00
105 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:00
106 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:00
107 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:01:00
108 Sara Casasola (Ita) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:01:00
109 Sara Pillon (Ita) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:01:10
110 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:01:10
111 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:01:13
112 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:01:17
113 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:01:17
114 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:01:17
115 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:17
116 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:01:22
117 Anna Ceoloni (Ita) S.C. Michela Fanini 0:01:33
118 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:33
119 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:01:40
120 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:40
121 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:40
122 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:01:40
123 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:01:40
124 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:01:40
125 Lija Laizane (Lat) Aromitalia – Vaiano 0:01:40
126 Jessica Marcela Parra Rojas (Col) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:01:48
127 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:01:52
128 Ana Cristina Sanabria Sanchez (Col) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:01:52
129 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:01:52
130 Anna Plichta (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:55
131 Paulien Rooijakkers (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:01:55
132 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:01:55
133 Nicole D’Agostin (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:01:55
134 Marion Bessone (Fra) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:02:00
135 Anna Potokina (Rus) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:02:00
136 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:02
137 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:02:18
138 Doris Schweizer (SUI) Team Virtu Cycling 0:02:18
139 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:02:18
140 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:02:18
141 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:02:18
142 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling 0:02:18
143 Daniela Magnetto Allietta (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:02:18
144 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:02:18
145 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:18
146 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:02:27
147 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:35
148 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:02:45
149 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:50
150 Manuela De Iuliis (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:02:50
151 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:03:03
152 Sofia Cilenti (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:03:16
153 Rachel Neylan (Aus) Movistar Women’s Team 0:03:25
154 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:03:52
155 Martina Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:04:24
156 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:05:21
157 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:05:28
158 Skylar Schneider (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:39
159 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:05:39
160 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:08:04
161 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:04
DNF Julia Soek (Ned) Team Sunweb

Gesamtwertung
1 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 6:56:07
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:05
3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:09
4 Ruth Winder (USA) Team Sunweb 0:00:09
5 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:10
7 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
8 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:17
9 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:21
10 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:00:25
11 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:27
12 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:30
13 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:30
14 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:31
15 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:31
16 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:31
17 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:31
18 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:35
19 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon SRAM Racing 0:00:35
20 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 0:00:35
21 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:35
22 Marianne Vos (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:36
23 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:48
24 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:52
25 Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:52
26 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:01:05
27 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:01:09
28 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:17
29 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:18
30 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:01:24
31 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:01:24
32 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:01:28
33 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:01:36
34 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:38
35 Sabrina Stultiens (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:01:38
36 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:01:39
37 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:01:40
38 Danielle Rowe (GBr) WaowDeals Pro Cycling 0:01:40
39 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:41
40 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:01:41
41 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:01:41
42 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:01:44
43 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:01:47
44 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:01:48
45 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:01:49
46 Asja Paladin (Ita) Valcar – PBM 0:01:49
47 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:01:49
48 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:01:49
49 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:01:51
50 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:02:06
51 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:02:11
52 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:16
53 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:16
54 Lorena Llamas Garcia (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:16
55 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:18
56 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:02:20
57 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:02:21
58 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:02:22
59 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:02:23
60 Erica Magnaldi (Ita) BePink 0:02:24
61 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:02:32
62 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:02:32
63 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:02:37
64 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:37
65 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:02:37
66 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini 0:02:43
67 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:02:43
68 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:02:44
69 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:52
70 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:56
71 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:58
72 Lara Vieceli (Ita) Astana Women’s Team 0:03:03
73 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:03:05
74 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:03:05
75 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:03:06
76 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:03:14
77 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:03:17
78 Lilibeth Chacon (Ven) S.C. Michela Fanini 0:03:18
79 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:03:26
80 Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:03:26
81 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:03:27
82 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:03:28
83 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:39
84 Anna Ceoloni (Ita) S.C. Michela Fanini 0:03:51
85 Doris Schweizer (SUI) Team Virtu Cycling 0:03:55
86 Anna Potokina (Rus) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:04:05
87 Lija Laizane (Lat) Aromitalia – Vaiano 0:04:07
88 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:04:25
89 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:04:30
90 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:30
91 Marion Bessone (Fra) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:04:34
92 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:04:37
93 Rachel Neylan (Aus) Movistar Women’s Team 0:04:41
94 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:44
95 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:51
96 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:05:12
97 Anna Plichta (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:43
98 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:57
99 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:07:00
100 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:23
101 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:12:35
102 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:13:05
103 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:13:10
104 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:13:31
105 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:13:32
106 Suzanne Verhoeven (Bel) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:13:52
107 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:14:06
108 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:14:14
109 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:14:24
110 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:14:30
111 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:14:31
112 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:14:39
113 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:15:00
114 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:15:03
115 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:15:15
116 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:15:19
117 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:15:23
118 Paulien Rooijakkers (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:15:25
119 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:15:28
120 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:15:48
121 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:15:51
122 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:15:57
123 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:16:21
124 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink 0:16:53
125 Elizabeth Holden (GBr) Trek – Drops 0:17:18
126 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team 0:18:12
127 Olga Shekel (Ukr) S.C. Michela Fanini 0:18:13
128 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:18:16
129 Debora Silvestri (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:18:16
130 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:18:24
131 Sara Casasola (Ita) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:18:34
132 Mónika Király (Hun) S.C. Michela Fanini 0:18:47
133 Greta Marturano (Ita) S.C. Michela Fanini 0:18:47
134 Sandra Alonso (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:19:09
135 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:19:19
136 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:19:22
137 Jessica Marcela Parra Rojas (Col) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:19:22
138 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:19:24
139 Ana Cristina Sanabria Sanchez (Col) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:19:26
140 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling 0:19:31
141 Skylar Schneider (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:19:57
142 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:20:07
143 Nicole D’Agostin (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:20:36
144 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:21:13
145 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:21:30
146 Martina Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:22:45
147 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:22:51
148 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:23:02
149 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:23:09
150 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:25:30
151 Martina Alzini (Ita) Astana Women’s Team 0:28:11
152 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:28:48
153 Sara Pillon (Ita) Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:29:39
154 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:29:46
155 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:30:06
156 Daniela Magnetto Allietta (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:30:57
157 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:31:12
158 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:31:26
159 Manuela De Iuliis (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:31:26
160 Sofia Cilenti (Ita) Conceria Zabri – Fanini – Guerciotti 0:31:55
161 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:34:39