Foto: ASO / Alex Broadway

Już za tydzień najlepsi kolarze na świecie rozpoczną walkę w Tour de France. Liderem ekipy Mitchelton – Scott będzie Adam Yates, który będzie chciał znakomicie odpowiedzieć na piękną postawę swojego brata w Giro d’Italia.

Bracia Yates z roku na rok wyglądają coraz lepiej. Simon zdołał już to udowodnić podczas Giro d’Italia, gdzie przez prawie całe 2 tygodnie jechał w koszulce lidera wyścigu. Teraz równie znakomitą dyspozycję chce zaprezentować Adam Yates, który powalczy o jak najwyższe miejsce w Wielkiej Pętli.

Na początek nie będę ukrywał, że brak Caleba w składzie jest dla mnie rozczarowaniem. Byliśmy razem na zgrupowaniu w Lake Tahoe i wydawało się, że wszystko pracuje odpowiednio. Myślałem, że jesteśmy gotowi jako cały zespół. Okazało się jednak inaczej. Przez to większa presja będzie na mnie, ale nie jest to żaden problem.

Podczas Dauphine czułem się lepiej z dnia na dzień. Od tej pory treningi przebiegały bardzo dobrze i czuję się gotowy. Oczywiście samotna jazda to nie ściganie, ale jestem bardzo dobrej myśli. Obok mnie, na wyścig pojedzie też znakomity zespół, który będzie przygotowany na każdy etap. Stać nas na wiele

– powiedział Yates.

Start Tour de France już w siódmego lipca.