fot. Belgium Tour

Zwycięstwem Mathieu van der Poela (Corendon – Circus) zakończył się wyścig Ronde van Limburg. Podium uzupełnili Nacer Bouhanni (Cofidis) i Tim Merlier (Verandas Willems).

Jak co roku, trasa belgijskiego klasyku prowadziła dookoła miejscowości Tongeren i liczyła 200 kilometrów. Po drodze kolarze mieli do pokonania kilka odcinków brukowych i krótkich, lecz całkiem sztywnych podjazdów.

W ucieczce dnia znaleźli się dziś czterej kolarze, którzy momentalnie osiągali nawet 3 minuty przewagi nad peletonem. Mimo to, faworytami wciąż byli kolarze jadący z tyłu, wśród których byli m.in. Nacer Bouhanni (Cofidis) czy Guillaume van Keirsbulck (Wanty – Groupe Gobert).

Na 4 kilometry przed metą ucieczka została skasowana, a o zwycięstwie w wyścigu zadecydował sprint z peletonu. W nim najlepszy okazał się Matthieu van der Poel (Corendon – Circus), który pokonał faworyta, Nacera Bouhanniego (Cofidis). Podium uzupełnił Tim Merlier (Verandas Willems).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 VAN DER POEL Mathieu Corendon-Circus 04:38:18
2  BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits ,,
3  MERLIER Tim Vérandas Willems-Crelan ,,
4  DONDERS Jelle Team Differdange – Losch ,,
5  DEHAES Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
6  MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
7  BLYTHE Adam Aqua Blue Sport ,,
8  HANSEN Lasse Norman Aqua Blue Sport ,,
9  MANNAERTS Jelle Tarteletto – Isorex ,,
10  VERMELTFOORT Coen Roompot – Nederlandse Loterij ,,
11  REYNAERTS Jan Cibel – Cebon ,,
12  BAUGNIES Jerome Wanty – Groupe Gobert ,,
13  STENUIT Robin Sovac – Natura4Ever ,,
14  DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team ,,
15  GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij ,,
16  DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan ,,
17  RICKAERT Jonas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
18  VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij ,,
19  VERMEER Tom Team Differdange – Losch ,,
20  DRUYTS Gerry Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
21  BILLE Gaetan Sovac – Natura4Ever ,,
22  EVRARD Laurent Sovac – Natura4Ever 00:05
23  VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
24  COENEN Dennis Cibel – Cebon ,,
25  RAYMACKERS Cedric Cibel – Cebon ,,
26  VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert ,,
27  DE GROOTE Arne Tarteletto – Isorex ,,
28  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team ,,
29  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
30  JACOBS Johan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
31  PARDINI Olivier Team Differdange – Losch ,,
32  DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan 00:10
33  KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert ,,
34  BOROS Michael Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team 00:13
35  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
36  LAKE Sean Bennelong SwissWellness Cycling Team 00:23
37  SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Crédits 00:30
38  SOETE Daan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team 00:32
39  MEISEN Marcel Corendon-Circus ,,
40  TOUPALIK Adam Corendon-Circus 00:36
41  PLANCKAERT Emiel Sport Vlaanderen – Baloise 00:40
42  VERMEERSCH Gianni Corendon-Circus ,,
43  VAN DER POEL David Corendon-Circus ,,
44  ISTA Kevyn WB Aqua Protect Veranclassic ,,
45  TEASDALE Josh Team Differdange – Losch 00:45
46  KRUOPIS Aidis Vérandas Willems-Crelan ,,
47  JANSSENS Jimmy Cibel – Cebon 00:48
48  LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan ,,
49  DEGUIDE Louis Sovac – Natura4Ever ,,
50  DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
51  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team 00:51
52  VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
53  KIELICH Timo Corendon-Circus ,,
54  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex 00:55
55  VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits 01:03
56  PEDERSEN Casper Aqua Blue Sport ,,
57  RUYTERS Brecht Cibel – Cebon 01:06
58  SWEECK Diether Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team 01:07
59  ELLIOTT Nathan Bennelong SwissWellness Cycling Team 01:17
60  MEEUSEN Tom Corendon-Circus 01:20
61  STEELS Stijn Vérandas Willems-Crelan 01:21
62  KREDER Michel Aqua Blue Sport 01:43
63  MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij 01:57
64  ARIESEN Tim Roompot – Nederlandse Loterij ,,
65  GATE Aaron Aqua Blue Sport 01:59
66  VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
67  STASSEN Julien WB Aqua Protect Veranclassic 03:56
68  KIRSCH Alex WB Aqua Protect Veranclassic ,,
69  STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex 05:01
70  TOOVEY Ayden Bennelong SwissWellness Cycling Team 06:30
71  BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij ,,
72  CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF  GODRIE Stan Vérandas Willems-Crelan -4:38:18
DNF  VALLÉE Boris Wanty – Groupe Gobert ,,
DNF  DE PAUW Moreno Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF  DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF  DUQUENNOY Jimmy WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF  SIX Franklin WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF  SPENGLER Lukas WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF  HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF  VAN STAEYEN Michael Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF  BRAMMEIER Matthew Aqua Blue Sport ,,
DNF  FENN Andrew Aqua Blue Sport ,,
DNF  REYNAERTS Wim Cibel – Cebon ,,
DNF  STEVENS Timothy Cibel – Cebon ,,
DNF  BOUCHER David Tarteletto – Isorex ,,
DNF  LEHAEN Dries Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  ROMBOUTS Seppe Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  DERIAUX Florian Sovac – Natura4Ever ,,
DNF  GEUENS Alexander Sovac – Natura4Ever ,,
DNF  LEGLEY Matthias Sovac – Natura4Ever ,,
DNF  BAKKER Stephan Monkey Town Continental Team ,,
DNF  CHRISTIE-JOHNSTON Alastair Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF  FREIBERG Michael Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF  PORTER Alexander Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF  WARD Tristan Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF  VERWAEST Kevin Team Differdange – Losch ,,
DNF  THILL Tom Team Differdange – Losch ,,
DNF  STEMPER Rick Team Differdange – Losch ,,
DNF  D’ ANGELO Ugo T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  DECOSTER Merlijn T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  HAAG Guillaume T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  PAGNAER Arthur T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  SLAGMULDERS Yorick T.Palm – Pole Continental Wallon ,,