POC

Ceramiczne wkładki mają chronić kolarzy przed skutkami kraks.

Szwedzki producent postanowił uaktualnić swoją kolekcję AVIP (Attention, Visibility, Interaction, Protection – Uwaga, Widoczność, Interakcja, Ochrona), która została stworzona, by poprawić bezpieczeństwo kolarzy poruszających się po drogach jednocześnie nie pogarszając wyników sportowych. Z produktów POC korzystają m.in. zawodnicy EF Education First – Drapac p/b Cannondale.

W nowych strojach pojawią się ceramiczne panele, które zostały wszyte w materiał w strategicznych miejscach. Dzięki temu w przypadku kraksy kolarz ma mieć zmniejszone tarcie i w ten sposób obrażenia takie jak otarcia skóry. Poza wspomnianymi wszywkami na materiale znalazł się bardzo mocny polimer Vectran, który z kolei ma chronić koszulki i spodenki przed pękaniem. We wkładkach spodenek VPD znajdują się silikonowe dodatki, które zmniejszają wibracje i nacisk na ciało.

Zgodnie z założeniem AVIP wkładki i Vectran to nie wszystko – POC pozostaje wierny kontrastowym barwom strojów i odblaskowym elementom, które mają zapobiegać wypadkom.

Stroje niestety nie należą do najtańszych –  £155/$175/€180 za koszulkę z krótkim rękawem z kolekcji AVIP Ceramic oraz  £210/$250/€250 za spodenki AVIP VPD.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments