fot. Giro d'Italia / RCS Sport

Chris Froome (Sky) triumfował na słynnym Monte Zoncolan. Liderem pozostał Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Czternasty etap Giro d’Italia zapowiadany był jako “TEN dzień” – na zawodników czekała wspinaczka na słynny Monte Zoncolan (10km, średnio 12%, maks 22%). Wiele wskazywało na to, że ten podjazd pokaże kto będzie w stanie zagrozić Simonowi Yatesowi (Mitchelton-Scott).

Ucieczkę dnia stworzyli Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), Francesco Gavazzi (Androni Sidermec Botecchia), Enrico Barbin (Bardiani-CSF), Laurent Didier (Trek-Segafredo), Mads Pedersen (Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates) i Jacopo Mosca (Wilier Triestina – Selle Italia). Ich przewaga nie wzrastała powyżej 5 minut, co “z automatu” skazywało ich na porażkę na stokach Zoncolan.

Akcji zaczepnych próbowała ekipa Sky, ale 40 kilometrów przed metą nadal wśród faworytów mieliśmy status quo. Ucieczka natomiast uszczupliła się i na czele nie kręcili już Pedersen i Mosca, a pozostała piątka zachowała dystans niewiele ponad trzech minut.

Na podjeździe Sella Valcalda z czołówki zaatakowali Barbin i Conti,a na premii pierwszy zameldował się Conti. Po tej górze mieliśmy 10 kilometrów zjazdu i zaczynała się wspinaczka na słynny Monte Zoncolan (10 km, średnio 12%, maks 22%).

Tempo na początku finałowego podjazdu dyktowali kolarze Astany. Z sił opadł Barbin, a do Contiego dojechał atakujący z grupki faworytów Igor Anton (Dimension Data). 6500 metrów przed szczytem Anton z Contim zostali złapani, a na atak zdecydował się Michael Woods (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale). Za nim jechało już tylko około 17 kolarzy.

Swoim tempem jechał tradycyjnie Tom Dumoulin (Sunweb), a powoli tracili Fabio Aru (UAE Team Emirates) i Davide Formolo (BORA – hansgrohe). Akcja Woodsa zakończyła się 5600 metrów przed metą dzięki pięknej pracy Wouta Poelsa (Sky).

Kolejne przyspieszenia Poelsa powodowały, że czołowa grupa cały czas nam się zmniejszała. Obok Holendra kręcili w niej: Simon Yates (Mitchelton – Scott), Chris Froome (Sky), Tom Dumoulin, Thibaut Pinot i Sebastien Reichenbach (obaj Groupama – FDJ), Domenico Pozzovivo (Bahrain – Merida), Miguel Angel Lopez (Astana).

4 kilometry przed metą zaatakował Froome i żaden z kolarzy nie był w stanie na to zareagować. Kolejną grupę tworzyli Yates, Pozzovivo i Lopez. Kontakt tracili Pinot i Dumoulin. Lider wyścigu, Brytyjczyk Yates nie chciał dać za wygraną, zostawił konkurentów i pognał za zawodnikiem Sky.

Ambitny Yates miał Froome’a na wyciągnięcie ręki na 500 metrów przed szczytem, jednak “młynek” zawodnika Sky okazał się skuteczny. Jako trzeci linię mety przejechał Pozzovivo.

Wyniki etapu:

1 Chris Froome (GBr) Team Sky 5:25:31
2 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:06
3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:23
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:25
5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb0:00:37
6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:42
7 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:01:07
8 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:01:19
9 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:01:35
10 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:43
11 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe0:01:48
12 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:55
13 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:02:00
14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:02:10
15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb0:02:17
16 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:02:17
17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:02:23
18 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe0:02:23
19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:02:35
20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:02:44
21 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:57
22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:03:44
23 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:06
24 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:04:16
25 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe0:04:43
26 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:05:00
27 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:03
28 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:05:21
29 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:05:27
30 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:36
31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:05:36
32 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:36
33 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin0:05:36
34 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:05:54
35 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:06
36 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:06:18
37 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:06:21
38 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:06:28
39 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:06:33
40 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:07:15
41 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:15
42 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:07:18
43 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:21
44 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:08:13
45 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:08:13
46 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:09:12
47 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 0:09:37
48 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:11
49 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:11:37
50 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:11:37
51 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:11:37
52 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:11:37
53 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:11:37
54 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:11:37
55 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb0:11:44
56 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:11:47
57 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:47
58 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:12:32
59 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:13:19
60 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:13:19
61 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:13:38
62 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:40
63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb0:14:46
64 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:16:13
65 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:16:13
66 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:16:29
67 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin0:16:38
68 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:16:49
69 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:17:05
70 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:17:05
71 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:16
72 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:17:26
73 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:17:37
74 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 0:17:40
75 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:17:46
76 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:18:05
77 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:19:04
78 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:19:08
79 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:19:45
80 Chad Haga (USA) Team Sunweb0:20:01
81 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All 0:20:37
82 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:21:18
83 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb0:21:33
84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:21:47
85 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:21:47
86 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:21:47
87 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin0:22:04
88 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:22:04
89 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:22:04
90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:22:16
91 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:22:23
92 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:22:27
93 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:22:35
94 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:22:39
95 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:22:45
96 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:22:46
97 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:23:14
98 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:23:14
99 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:23:34
100 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe0:23:42
101 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:02
102 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:04
103 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:24:04
104 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:24:09
105 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb0:24:47
106 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:24:49
107 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:24:57
108 Christian Knees (GER) Team Sky 0:24:57
109 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb0:25:22
110 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:25:44
111 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:26:10
112 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 0:26:13
113 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 0:26:13
114 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:26:13
115 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:26:13
116 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:26:13
117 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:13
118 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:26:13
119 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin0:26:13
120 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:26:13
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:26:13
122 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:26:52
123 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:26:58
124 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:27:00
125 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:27:03
126 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:27:06
127 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:27:14
128 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:27:20
129 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:27:38
130 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:27:38
131 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 0:27:38
132 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:27:38
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin0:27:38
134 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:27:43
135 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:27:47
136 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:27:52
137 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin0:27:52
138 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin0:27:52
139 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:27:52
140 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin0:28:12
141 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe0:28:27
142 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:28:31
143 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:28:31
144 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:28:37
145 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:28:46
146 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:28:49
147 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:28:49
148 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:28:49
149 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:28:49
150 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:29:01
151 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:29:08
152 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All 0:29:08
153 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:29:17
154 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:29:17
155 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:29:31
156 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:29:48
157 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:29:55
158 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe0:30:15
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 0:30:56
160 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:06
161 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:31:06
162 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:10
163 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:13
164 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:32:11
165 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:32:11
166 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe0:33:49
DNS Tim Wellens (Bel) Lotto – Fix All
DNS Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale

Klasyfikacja generalna:

1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 61:19:51
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb0:01:24
3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:01:37
4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:01:46
5 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:03:10
6 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:03:42
7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:03:56
8 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:04:04
9 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:04:29
10 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe0:04:43
11 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:05:11
12 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:26
13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:05:33
14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:05:39
15 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:05:42
16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb0:05:57
17 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:30
18 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:07:56
19 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe0:08:26
20 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:08:52
21 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:09:01
22 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin0:10:57
23 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:18:09
24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:18:43
25 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:59
26 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:21:27
27 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:21:46
28 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:54
29 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:29:03
30 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:29:45
31 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:30:07
32 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:31:43
33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:33:50
34 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:36:07
35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:38:10
36 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:46:37
37 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe0:47:46
38 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:50:49
39 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:51:39
40 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:51:39
41 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin0:51:49
42 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:52:38
43 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:53:05
44 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:53:23
45 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:54:24
46 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:57:07
47 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 1:00:17
48 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 1:00:40
49 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 1:00:59
50 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb1:01:07
51 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 1:02:23
52 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 1:02:27
53 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:02:35
54 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 1:02:50
55 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:05:56
56 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 1:06:38
57 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:08:41
58 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 1:09:23
59 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:09:29
60 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:15:20
61 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 1:17:39
62 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 1:17:40
63 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 1:17:59
64 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb1:20:04
65 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 1:21:25
66 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 1:21:35
67 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe1:24:04
68 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 1:26:00
69 Chad Haga (USA) Team Sunweb1:27:54
70 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:29:20
71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:30:23
72 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:32:04
73 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 1:32:48
74 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:36:40
75 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 1:39:03
76 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All 1:40:40
77 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 1:40:49
78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:41:49
79 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 1:43:05
80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 1:44:43
81 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 1:45:59
82 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 1:46:00
83 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:46:50
84 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:47:37
85 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 1:48:40
86 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 1:52:22
87 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin1:53:01
88 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:53:10
89 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 1:54:22
90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1:58:11
91 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 1:59:19
92 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 2:00:08
93 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 2:01:49
94 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 2:01:51
95 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 2:01:52
96 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 2:02:24
97 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 2:02:51
98 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 2:02:54
99 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 2:04:08
100 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 2:04:24
101 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 2:05:02
102 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:05:34
103 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 2:06:17
104 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin2:06:38
105 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe2:09:18
106 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 2:11:20
107 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 2:12:14
108 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 2:13:59
109 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 2:15:40
110 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 2:16:34
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe2:17:24
112 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 2:17:27
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:19:21
114 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 2:20:56
115 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin2:21:46
116 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin2:22:11
117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin2:22:21
118 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:23:10
119 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:23:50
120 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 2:24:14
121 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 2:25:05
122 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 2:25:07
123 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 2:25:52
124 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin2:26:45
125 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 2:27:01
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:27:11
127 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:27:15
128 Christian Knees (GER) Team Sky 2:27:16
129 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 2:27:49
130 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 2:28:08
131 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 2:29:44
132 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 2:30:01
133 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:32:53
134 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 2:33:22
135 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 2:34:55
136 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 2:35:03
137 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 2:35:43
138 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 2:35:46
139 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb2:37:03
140 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All 2:37:14
141 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb2:37:52
142 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 2:37:56
143 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:38:29
144 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:39:13
145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 2:39:17
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 2:39:58
147 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 2:40:45
148 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:41:05
149 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 2:41:48
150 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:41:51
151 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 2:43:51
152 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 2:44:52
153 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 2:46:14
154 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 2:48:19
155 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 2:49:10
156 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 2:50:18
157 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb2:54:15
158 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 2:54:54
159 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 2:55:27
160 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:56:12
161 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 2:57:14
162 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe2:57:32
163 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:03:53
164 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 3:09:39
165 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 3:10:30
166 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:23:53