fot. Mitchelton-Scott

21 sekund traci Rafał Majka (BORA-hansgrohe) do Egana Bernala (Team Sky) w klasyfikacji generalnej wyścigu AMGEN Tour of California. Polak zachował spokój i finiszował drugi na szczycie Gibraltar Road (hors catégorie). Oto jak obaj panowie podsumowali ściganie na drugim etapie. 

Drużyna BORA-hansgrohe zapewniła opiekę Majce, który przede wszystkim miał nie stracić, a jeśli pojawi się możliwość – zaatakować. Ostatecznie Polak uległ jedynie wschodzącej gwieździe wyścigów etapowych Eganowi Bernalowi i nadrobił czas nad innymi rywalami w klasyfikacji generalnej.

Po prawie miesiącu bez ścigania, jestem zadowolony z mojego dzisiejszego wyniku. To był trudny podjazd, ale byłem w stanie jechać swoim tempem i ukończyć etap na drugim miejscu. Do zakończenia wyścigu pozostało pięć etapów, a ja zrobię co w mojej mocy, by zająć jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej

– obiecał Rafał Majka w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej drużyny BORA-hansgrohe.

Etapowe zwycięstwo odniósł Egan Bernal, który po raz kolejny pokazał, że mimo młodego wieku potrafi skorzystać ze swojej szansy, którą stwarza mu jego drużyna.

Trzyosobowa ucieczka odjechała wcześnie, następnie kontrolę nad peletonem przejęła drużyna Quick-Step, co dla nas było bardzo dobre. W związku z tym, że tylko trzech kolarzy zabrało się do odjazdu dnia, ściganie nie było zbyt wymagające. My za to chcieliśmy uczynić wyścig trudniejszym już kilka kilometrów przed podjazdem. Wówczas tempo zaczął nadawać [Ian] Stannard i jak mogliście zobaczyć, od tego momentu zaczęło się prawdziwe ściganie.

Później pałeczkę przejął Łukasz [Wiśniowski] i Luke [Rowe] wyprowadził mnie na świetną pozycję przed wspinaczką, jeszcze przed tym, jak BMC zaczęła narzucać wysokie tempo. To zwycięstwo jest w stu procentach dziełem drużyny – wszystko dziś potoczyło się dla nas wspaniale

– powiedział Egan Bernal oficjalnej stronie internetowej Team Sky.

Warto dodać, że jedyną koszulką, której nie posiada Egan Bernal jest ta wręczana najbardziej aktywnemu kolarzowi (niebieska z czarnym rękawkiem). 21-latek prowadzi w klasyfikacji generalnej, sprinterskiej, górskiej i młodzieżowej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments