Fot. Mitchelton-Scott

Simon Yates i Esteban Chaves będą liderami ekipy Mitchelton-Scott podczas rozpoczynającego się 4 maja Giro d’Italia. Australijska grupa w czwartek ogłosiła swój skład na pierwszy Grand Tour sezonu.

Yates jak dotąd dwukrotnie kończył trzytygodniowe wyścigi w czołowej „10”. W sezonie 2016 był szósty we Vuelcie, zaś rok później w Tour de France zajął siódmą lokatę. Lepszym palmares pochwalić się może Chaves, który przed dwoma laty otarł się o triumf w Corsa Rosa, tracąc koszulkę lidera na przedostatnim etapie i zajmując ostatecznie drugą pozycję. W tym samym sezonie Kolumbijczyk stanął też na podium Vuelty, gdzie był trzeci.

Do pomocy temu duetowi włodarze Mitchelton-Scott desygnowali między innymi mającego za sobą znakomity Tryptyk Adreński Romana Kreuzigera. Czech, który w przeszłości potrafił sobie znakomicie radzić w trzytygodniówkach, zajął drugie miejsce w Amstel Gold Race, a Strzałę Walońską ukończył na czwartym miejscu. Jeżeli utrzyma wysoką formę także na szosach Izraela i Italii, z pewnością będzie mieć istotny wkład w wynik zespołu. W składzie znalazło się również miejsce dla Mikela Nieve, który z powodu kontuzji biodra stracił niemal całą pierwszą część sezonu. 33-latek także jest znakomitym wspinaczem, a przez lata dał się poznać jako oddany gregario.

Obok tych zawodników na trasie zobaczymy także: walecznego Jacka Haiga – triumfatora między innymi jednego z etapów podczas ubiegłorocznego Tour de Pologne, niezwykle doświadczonego, 40-letniego Sveina Tufta, Christophera Juul-Jensena oraz Sama Bewley’a.

Skład Mitchelton-Scott na Giro d’Italia:

Simon Yates, Esteban Chaves, Roman Kreuziger, Mikel Nieve, Jack Haig, Svein Tuft, Christopher Juul-Jensen, Sam Bewley