To co wydawało się być oczywiste, dziś zostało potwierdzone. Thibaut Pinot został oficjalnie liderem ekipy Groupama – FDJ na Giro d’Italia 2018.

Pinot ma za sobą znakomity występ w Tour of the Alps, gdzie w pokonanym polu zostawił takich zawodników jak Chris Froome, Fabio Aru czy Miguel Angel Lopez. Dodatkowo od wielu miesięcy mówiło się, że to właśnie włoski wyścig jest jego głównym celem na tegoroczny sezon. Przed rokiem Francuz zakończył La Corsa Rosa na 4 pozycji. W tym sezonie może być jeszcze lepiej.

Głównymi przybocznymi doskonałego górala wydają się być Sebastien Reichenbach i Steve Morabito. Dwóch doświadczonych wspinaczy z pewnością przyda się 28-letniemu zawodnikowi na najtrudniejszych podjazdach, gdzie wyścig będzie się rozstrzygał.

Pozostali pomocnicy Pinota będą głównie odpowiedzialni za kontrolę sytuacji na etapach pagórkowatych i w płaskim terenie. Dodatkowym atutem ekipy Groupama – FDJ będzie jednak spryt takich zawodników jak Jeremy Roy czy Georg Preidler, którzy zawsze będą w stanie odpowiednio przygotować teren pod znakomity występ swojego lidera.

Skład Groupama – FDJ na Giro d’Italia 2018: Thibaut Pinot, Sebastien Reichenbach, Steve Morabito, Georg Preidler, Jeremy Roy, William Bonnet, Matthieu Ladagnous, Anthony Roux.