Canyon-SRAM / WMNcycling

Polka będzie się starała poprawić trzecią lokatę z zeszłego roku.

Amstel Gold Race otworzy tydzień, w którym zawodniczki wystartują w Ardeńskim Tryptyku. W zeszłym sezonie wszystkie imprezy zakończyły się takimi samymi wynikami – wygrywała Anna Van der Breggen przed Elisabeth Armitstead i Katarzyną Niewiadomą. Polka z pewnością będzie chciała poprawić osiągnięcie sprzed roku.

Trzeba walczyć ze słabościami od startu do mety! Przez cały czas trzeba być skupionym. Jeśli stracisz koncentrację, nawet na kilka minut, to nie ma już miejsca na ściganie. Lubię Amstel Gold Race, bo przypomina mi moje pierwsze kroki w zawodowym kolarstwie; wspominam przygodę, która zaprowadziła mnie w miejsce, w którym jestem teraz. Żeby wygrać którykolwiek z ardeńskich wyścigów trzeba mieć pewność siebie, znajomość trasy, dobrą formę i wiarę w zespół. Bez ekipy nie da się wygrać. Nikt nie wygrywa w Ardenach samotnie

– powiedziała Polka.

Obok byłej mistrzyni Polski w składzie niemieckiego zespołu znalazły się też Alena Amialiusik, Trixi Worrack, Alexis Ryan, Elena Cecchini i Pauline Ferrand-Prevot. Wydaje się, że razem z Niewiadomą do ataku powinny ruszyć Amialiusik i Ferrand-Prevot.

Amstel Gold Race odbędzie się 15 kwietnia. Start wyścigu pań o 10:50. Do pokonania będzie 116km z 17 podjazdami.