Tour of Antalya

21-letni Włoch, Matteo Moschetti, znalazł się na celowniku ekipy Trek-Segafredo – donosi “La Gazzetta dello Sport”. Urodzony w 1996 roku zawodnik zalicza w barwach kontynentalnej ekipy Polartec-Kometa znakomite otwarcie sezonu i ma już na koncie sześć zwycięstw.

Jeszcze w lutym młody sprinter zanotował dwa zwycięstwa etapowe w wyścigu Tour od Antalya (2.2), gdzie pokonał między innymi Jakuba Mareczko i wygrał klasyfikację punktową. Następnie, na początku marca dwukrotnie zwyciężał w Grecji: najpierw zgarnął Grand Prix Rodos (1.2), a kilka dni później wygrał drugi etap wyścigu dookoła wyspy (2.2). W akcji oglądaliśmy go również podczas zakończonego w niedzielę, francuskiego Tour de Romandie (2.2). Tam jego łupem padły dwa kolejne etapy.

Moschetti w sezonie 2017 był stażystą ekipy Trek-Segafredo. Po znakomitym otwarciu sezonu 2018 szefostwo zespołu jest zdeterminowane, by ściągnąć go do siebie. Według informacji “La Gazzetta dello Sport”, ma on dołączyć do drużyny i związać się z nią umową do ważną do końca 2020 roku.

Posiadająca licencję kontynentalną grupa Polartec-Kometa, w której póki co występuje Włoch, powstała z inicjatywy Alberto Contadora. Obok Moschettiego jej barw bronią między innymi inny zawodnik z Italii, Michele Gazzoli i Erytrejczyk Awet Habtom.