Canyon-SRAM Racing

Była mistrzyni Polski poprowadzi zespół w drugim wyścigu jednodniowym z cyklu Women’s WorldTour w tym sezonie.

Tegoroczny cykl kobiecego WorldTour zaczął się dla Polki znakomicie – w rozgrywanym w fatalnych warunkach pogodowych Strade Bianche Niewiadoma musiała uznać wyższość jedynie Anny Van der Breggen (Boels-Dolmans). W ten sposób Kasia już trzeci raz z rzędu wskoczyła na podium włoskiego wyścigu.

18 marca odbędzie się druga odsłona Women’s WorldTour 2018 – Trofeo Alfredo Binda we włoskim Cittglio. Do pokonania będzie 131km, na które składają się dwa odcinki dojazdowe oraz cztery rundy; na każdej czeka wspinaczka pod krótki, ale “sztywny” Orino ze szczytem nieco ponad 7km przed finiszem.

Jedziemy tam z bardzo mocną drużyną i możemy spróbować wielu scenariuszy żeby utrudnić ściganie. Chcemy przyprowadzić na metę niewielką grupkę, a potem dać z siebie wszystko, żeby wygrać

– mówi Katarzyna Niewiadoma.

Liderkami Canyon-SRAM na ten wyścig zostały więc znakomite specjalistki od podjazdów Katarzyna Niewiadoma i Pauline Ferrand-Prevot, ale nie da się ukryć, że na takiej trasie mogą powalczyć wszystkie zawodniczki niemieckiej ekipy – Alena Amialiusik, Hannah Barnes powinny być z przodu na wspinaczce, a w przypadku finiszu z grupy szansy poszukają Tiffany Cromwell i Elena Cecchini.

Wyścig będzie pokazywany 18.03 od 12:00 na RAI Sport, a od 14:45 na Eurosport Player.

Skład Canyon-SRAM na Trofeo Alfredo Binda:

Katarzyna Niewiadoma, Alena Amialiusik, Hannah Barnes, Elena Cecchini, Tiffany Cromwell, Pauline Ferrand-Prevot