OVO Energy Women's Tour

Organizatorzy odbywającego się w czerwcu wyścigu OVO Energy Women’s Tour poinformowali, że w tegorocznej edycji imprezy nagrody pieniężne będą takie same, jak w męskim odpowiedniku – Tour of Britain. Najlepsze zawodniczki otrzymają więc do podziału aż 90 tysięcy euro.

To bardzo duży wzrost, bowiem przed rokiem do podziału było “zaledwie” 35 tysięcy. CEO głównego sponsora wyścigu – OVO Energy – Chris Houghton podczas ogłoszenia decyzji o zrównaniu wysokości wyraził nadzieję, że będzie to kolejny krok na drodze do rozwoju kobiecego kolarstwa.

W środę ogłoszona została także trasa tegorocznej, pięcioetapowej edycji. Pierwszego dnia zawodniczki pokonają 130 kilometrów z Framlingham do Southwold. Drugiego czekać je będzie nieco dłuższy, bo liczący 145 kilometrów odcinek z Rushden do Daventry. Dzień trzeci będzie rywalizacją na liczącym 151 km odcinku z Atherstone do Royal Leamington Spa. Etap czwarty liczyć będzie 130 km, a zawodniczki pojadą z Wychavon District do Worcester. Zmagania zwieńczy najkrótszy, bo mający zaledwie 122 kilometry etap z Dolgellau do Colwyn Bay.

OVO Energy Women’s Tour zaliczany jest do najwyższej kategorii kobiecych wyścigów (WWT) i jest jedną z dwóch imprez tego szczebla (obok Prudential RideLondon) odbywających się w Wielkiej Brytanii. Przed rokiem najlepsza okazała się w nim Katarzyna Niewiadoma (wówczas WM3 Energie), która wyprzedziła drugą w “generalce” Christine Majerus (Boels-Dolmans) o minutę i 18 sekund.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments