Książka „Jak to było naprawdę” to zbiór ponad 20 historii, który na stałe zapisały się kartach polskiego sportu. Publikacja bierze pod lupę mity i legendy ze sportowego światka, które swego czasu wstrząsnęły Polską.

Co faktycznie działo się za drzwiami szatni polskiej reprezentacji podczas mundialu w Hiszpanii w 1982 roku i dlaczego „wypad na miasto” musiał dojść do skutku? Co tak naprawdę wydarzyło się na warszawskim lotnisku „Okęcie” i dlaczego do dziś to jeden z najgłośniejszych skandali w polskiej piłce? Czy „Orły Górskiego” były ekipą bez skazy? Grzegorz Lato obala mit legendarnej drużyny przybliżając kulisy afery łapówkarskiej na mundialu ’82.

Ponadto rozwikłana zostanie tajemnica sprinterki Stanisławy Walasiewicz, a może powinniśmy napisać…Stanisława? Przyjrzymy się legendzie polskiego żużla Edwardowi Jancarzowi i jego wyboistej drodze „na pomniki”, poznamy pięściarza, który w bardzo tajemniczych okolicznościach nie wygrał z George’m Foremanem podczas Igrzysk Olimpijskich w Mexico City i innego boksera, który został pierwszym „polskim” mistrzem świata w 1978 roku. Dlaczego kolarscy wirtuozi Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski za sobą nie przepadali? Skąd wziął się fenomen Adama Małysza i jego innowacyjnej diety, którą cały świat skoków narciarskich zna do dziś pod nazwą „bułka z bananem”? Czy polska reprezentacja hokeja mogła sprawić sensację na Igrzyskach w Calgary i dlaczego na przeszkodzie stanął… barszcz?

Te i wiele innych niewygodnych pytań postawili ich bohaterom członkowie teamu ARENA i na podstawie wnikliwych śledztw dziennikarskich dotarli za kulisy, wyważyli zamknięte drzwi i zajrzeli za żelazne kurtyny. Książka być może zburzy niektóre mury, a z pewnością obali kilka mitów i przedstawi znane dotąd fakty w nowym świetle. Skandale, afery, nieczyste zagrywki, awantury, wpadki, blamaże i niedopowiedziane historie – to wszystko znajdziecie w książce, która wyjaśni Wam „Jak to było naprawdę”.

Informacje o książce:

„JAK TO BYŁO NAPRAWDĘ. NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI SPORTOWE”

Autorzy: praca zbiorowa pod redakcją Marka Latasiewicza oraz Jerzego Cierpiatki

Data wydania: 26 luty 2018 roku
Format: A5
Stron: 240
Cena detaliczna: 39,90 zł
ISBN: 978-83-66008-00-7