Fot. Team Sunweb

Po bardzo udanym sezonie 2017, Wilco Kelderman zaczął już myśleć o kolejnych wyzwaniach. Niewykluczone, że w już w maju zobaczymy go walczącego o zwycięstwo w Giro d’Italia.

Podczas kończącego się sezonu, Kelderman wielokrotnie meldował się w czołówkach znanych wyścigów. Holender zostawił po sobie najlepsze wrażenie podczas Vuelta a Espana, gdzie zakończył rywalizację na czwartej pozycji. W przyszłym sezonie, kolarz Team Sunweb chce jednak wrócić na trasę Giro d’Italia, gdzie w tym roku został potrącony przez motocykl.

Jeszcze nie rozmawialiśmy o moim nowym programie, lecz naturalnie zamieniłem już słówko z Tomem [Dumoulinem]. Bardzo chciałbym pościgać się razem z nim, gdyż uważam, że możemy stworzyć bardzo niebezpieczne duo

– powiedział Kelderman.

26-letni zawodnik nie ukrywa, że chciałby powalczyć o zwycięstwo w Corsa Rosa, lecz jego plany są w dużej mierze uzależnione od zwycięzcy poprzedniej edycji włoskiej etapówki.

Chciałbym ponownie wystartować w Giro. Możliwe, że pojawie się na zarówno na włoskich, jak i na francuskich szosach, gdzie prawdopodobnie pojedzie Tom. Póki co jednak nic nie jest jasne. Zależy mi na walce w Giro, po którym mógłbym być ważnym pomocnikiem Toma na Tour de France

– dodał Holender.

Jest wielce prawdopodobne, iż zdecydowany nr 1 teamu Sunweb Tom Dumoulin wystartuje w Grande Boucle. Tym samym Kelderman miałby otwarte drzwi do walki w Giro d’Italia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments