fot. Field to play

Co prawda do prezentacji trasy Giro d’Italia zostało jeszcze kilka tygodni, lecz już teraz pojawia się wiele plotek odnośnie trasy. Jedną z nich jest obecność w trzecim tygodniu Colle delle Finestre.

Zgodnie z informacjami dziennika La Stampa, Ostatnie trzy górskie etapy mają być naprawdę mordercze. Kolarze pokonają takie wzniesienia jak Colle delle Finestre, Jafferau i Cervinia, by ostatniego dnia zakończyć rywalizację w Rzymie. Niewykluczone, iż Finestre i Jafferau wystąpią wspólnie na tym samym etapie, a pomiędzy nimi znajdzie się jeszcze wspinaczka do Sestriere.

Co ciekawe, portal spaziociclismo dotarł do informacji, przedstawiających zarys całej trasy wyścigu. Najprawdopodobniej, po trzydniowym ściganiu w Izraelu, peleton przeniesie się na Sycylię, gdzie m.in. zahaczy o Etnę. Następnie kolumna przejedzie cały półwysep Apeniński, odwiedzając takie miejsca jak Chieti czy San Marino. Wydaje się jednak, że nie będą to prawdziwie mordercze odcinki.

Prawdziwe ściganie miałoby rozpocząć się od podjazdu pod Monte Zoncolan. Tym razem jednak jest możliwe, iż kolarze zaatakują legendarną górę od drugiej strony. Mimo to, przewyższenie na całym etapie powinno przekroczyć 4000 metrów. Przed ostatnimi trzema górskimi etapami, kolumna wyścigu powinna też odwiedzić Cortinę d’Ampezzo.