fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Aktualny medalista mistrzostw Polski w jeździe na czas orlików od nowego sezonu spróbuje swoich sił u byłego trenera Rafała Majki, Pawła Poljańskiego i Tomasza Marczyńskiego.

Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy dołączy do nowego włoskiego projektu, który pilotował będzie sam Elso Frediani. W swojej karierze współpracowali z nim nasi eksportowi kolarze – Majka, Marczyński i Poljański. Frediani był ostatnio dyrektorem sportowym w ekipie Altopack, w której w sezonie 2016 jeździł Szymon Rekita.

Oto co powiedział nam o transferze sam zainteresowany – Artur Sowiński:

Wiele mam do zawdzięczenia Arkowi Wojtasowi. To dzięki niemu mogłem zaprezentować się w trzytygodniowych testach. Przeszedłem je pomyślnie i od stycznia zaczynam włoską przygodę. Nie jest jeszcze znana nazwa drużyny, ale ma ona liczyć około 15 zawodników, a ja raczej będę jedynym kolarzem spoza Włoch.

Artur scharakteryzował także swój styl kolarski:

Najlepiej czuję się w jeździe na czas, ale lubię także trasy z dłuższymi podjazdami. Dobrze radzę sobie w jeździe na zmęczeniu, ale wiem że jeszcze sporo muszę poprawić. Najbardziej wzoruję się na stylu jazdy Macieja Bodnara, ale Rafał Majka także mi imponuje.

Na pytanie o cele na przyszły sezon odpowiedział:

Skupię się zapewne na mistrzostwach Polski. Jazda na czas przede wszystkim, a wyścig ze startu wspólnego będzie zależny od trasy. Chciałbym wystąpić w Giro d’Italia dla orlików i dobrze zaprezentować się na włoskich szosach. Liczę także na jazdę w Karpackim Wyścigu Kurierów.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments