fot. MP Par i Drużyn / KTK Kalisz

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, a także Wójt Gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny, Gminy w Opatówku i Brzezinach, Starosta Kaliski, Miasto Kalisz oraz Wielkopolski Związek Kolarski serdecznie zapraszają na szosowe Mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójek oraz drużyn, które odbędą się w dniach 29 września i 1 października.

Mistrzostwa Polski dwójek i drużyn rozgrywane były na drogach powiatu kaliskiego już wielokrotnie, a tegoroczne są trzecimi. zorganizowanymi na tym terenie pod rząd. Ich przeprowadzenie powierzył KTK Kalisz Polski Związek Kolarski, biorąc pod uwagę wcześniejsze ich profesjonale przeprowadzenie oraz godną rangi tych zawodów oprawę.

Zarówno w piątek, jak i w niedzielę uczestnicy rywalizować będą trasie Godziesze Wielkie – Brzeziny – Opatówek – Godziesze Wielkie na zróżnicowanych dystansach. W walce o medale Mistrzostw Polski zobaczymy juniorki młodsze, juniorów młodszych, juniorki, juniorów, orliczki, orlików oraz elitę kobiet i mężczyzn. W pierwszym dniu zmagań ich początek zaplanowano na godzinę 14.00, w niedzielę o 10.00.

Zawody te są ostatnimi w tym roku, podczas których polscy kolarze szosowi będą mieli szansę stanąć na podium. Przypomnieć warto, że sezon ten zainaugurowany został również przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie rozegranym w marcu Ogólnopolskim Wyścigiem Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour”.

W kategorii juniorów młodszych, juniorów oraz juniorek rywalizować będą cykliści KTK Kalisz oraz UKS Koźminianka Koźminek. Trenerzy obu klubów – Krzysztof Dąbrowski i Marek Cieślak wierzą, że ich podopiecznych znów nie zabraknie na podium.

W niedzielę zmaganiom towarzyszyć będzie Gminne Święto Sportu w Godzieszach Wielkich, w którym wziąć udział mogą osoby bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne, aktywnie spędzając wolny czas oraz propagując zdrowy tryb życia. Początek sportowego pikniku (biegi i wyścigi rowerowe) o godzinie 12.30.

Program zawodów

piątek/jazda na czas dwójek

początek godzina 14.00

– juniorki młodsze/dystans 14 km

– juniorzy młodsi/dystans 20 km

– juniorki/dystans 20 km

– juniorzy/dystans 29 km

– kobiety open (elita, U23)/29 km

– mężczyźni open (elita, U23)/29 km

niedziela/jazda na czas drużyn

początek godzina 10.00

– juniorki młodsze/dystans 29 km

– juniorzy młodsi/dystans 29 km

– juniorki/dystans 29 km

– juniorzy/dystans 38 km

– kobiety open (elita, U23)/38 km

– mężczyźni open (elita, U23)/58 km

informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments