UCI

Obok wyborów na szefa Międzynarodowej Unii Kolarskiej, opublikowano dziś oficjalny kalendarz wyścigów na sezon 2018.

Najważniejszą informacją jest brak większych zmian w World Tourze. Żaden z wyścigów nie został dodany, a pozostałe utrzymały swoje pozycje. Dość nieoczekiwanie, kategorię WT posiadać będzie Tour of Turkey, które zostało zaplanowane na październik.

Tour de Pologne, zgodnie z tradycją, zostanie rozegrane na początku sierpnia. Tym razem zabawa zacznie się czwartego, czyli w pierwszą sobotę miesiąca, by skończyć się w kolejny piątek.

Poza narodową etapówką, w kalendarzu UCI znajdziemy jeszcze 10. imprez seniorskich oraz młodzieżowy Wyścig o Puchar Prezydenta Grudziądza. W „elitarnej” dziesiątce znajdują się kolejno Visegrad 4 Bicycle Race (1.2), 30. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego (1.2), 19. Memoriał Romana Siemińskiego (1.2), CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2), Bałtyk – Karkonosze Tour (2.2), Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1), GP Doliny Baryczy – Memoriał Grundmanna i Wizowskiego (1.2), Korona Kocich Gór (1.2), Memoriał Henryka Łasaka (1.2) i Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2). Póki co nie jest znana dokładna data i kategoria Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Pełne kalendarze – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments