Duzimage / Giro della Lunigiana

Włoch wygrał klasyfikację generalną Giro della Lunigiana 2017. Ostatni etap padł łupem jego rodaka, Alberto Mariniego.

Trzeci (i ostatni) etap juniorskiego wyścigu Giro della Lunigiana liczył ponad 140 kilometrów i prowadził z Dogana di Luni do Casano di Luni. W środkowej części dystansu do pokonania były dwa dość ciężkie podjazdy.

Trudności ze środkowej partii sprawiły, że w peletonie nawet na chwilę nie było spokojnie. Kolejne ataki miały zgubić lidera wyścigu, Andreę Innocentiego. Nawet płaski dojazd do finałowej, krótkiej wspinaczki to kolejne skoki, ale ostatecznie o wygraną walczyła około 40-osobowa grupa. Najlepiej finiszował Alberto Marini, którzy wyprzedził Niklasa Markla i Leona Heinschke. Świetnie poradził sobie Karol Wawrzyniak – ósma lokata!

W klasyfikacji generalnej triumfował Innocenti. Włoch wyprzedził drugiego Heinschke dzięki mniejszej sumie miejsc! Najlepszy z Polaków, Mateusz Kostański, zajął 48. miejsce.

Pełne wyniki etapu – tutaj

Klasyfikacja generalna – tutaj

Poprzedni artykułVuelta a Espana: pokaz siły Lopeza!
Następny artykułGP Rüebliland 2017: udany sprint Waerenskjolda, wyścig dla Pidcocka
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.