Castelli

Włoski producent strojów będzie współpracował z Giro d’Italia przynajmniej przez cztery najbliższe sezony.

Castelli zastąpi Santini, które odpowiadało za koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji przez ponad 20 lat. Od 2018 do 2021 roku na Maglia Rosa (koszulka lidera klasyfikacji generalnej), Maglia Ciclamino (punktowej), Maglia Azzura (górskiej) i Maglia Bianca (młodzieżowej) zobaczymy charakterystyczne logo ze skorpionem. Ostatnim zdobywcą różowej koszulki produkowanej przez Castelli był Miguel Indurain w 1992 roku.

Powitanie międzynarodowej marki takiej jak Castelli w rodzinie Giro d’Italia to wielka przyjemność. Historyczna firma ponownie będzie produkować koszulki liderów Giro po naszych wspólnych sukcesach w latach 80′ i 90′. Jesteśmy pewni, że, ze względów marketingowych i finansowych, to będzie bardzo ważna i opłacalna współpraca dla obu stron

– wyrazili swoje zadowolenie szefowie RCS Sport, organizatora Giro d’Italia.

Historia w pewnym sensie zatoczyła więc koło – ostatnim zdobywcą koszulki Castelli był Miguel Indurain, a ostatnim zwycięzcą „w barwach” Santini został Tom Dumoulin przez wielu porównywany do znakomitego Hiszpana pod względem stylu jazdy.

Poprzedni artykułSep Vanmarcke szuka nowej drużyny
Następny artykułGarmin prezentuje Edge 1030 i Vector 3
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments