Team Sunweb

Holenderka z Team Sunweb wygrała prolog rozpoczynający wyścig etapowy w Norwegii i została pierwszą liderką.

Na rozpoczęcie wyścigu należącego do kobiecego WorldTour do pokonania było nieco ponad 3km zupełnie płaskiej trasy po ulicach Halden. Na starcie stanęły m.in. Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans), Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie), Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) i Daria Pikulik debiutująca w barwach Cervelo Bigla.

Początkowo rywalizacja przebiegała dość płynnie, a na prowadzenie wyszły Ellen Van Dijk (Team Sunweb) i tracąca do niej 0.6 sekundy Marianne Vos (WM3 Energie). Nieźle wypadła Katarzyna Niewiadoma (WM3) – 11 sekund straty. W drugiej części doszło do przykrego zdarzenia – w kraksie leżała Louise Norman Hansen (VeloCONCEPT Women) i potrzebna była interwencja lekarzy – z powodu dość wąskich dróg sędziowie zdecydowali o przerwaniu rywalizacji i wznowieniu jej już po przetransportowaniu Norweżki do szpitala (na szczęście nie stało się nic poważnego). Cztery kolarki otrzymały możliwość ponownego startu.

Jako ostatnia do rywalizacji stanęła Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans). Mistrzyni Polski uzyskała słabszy czas i nie zdołała wyprzedzić Van Dijk – to Holenderka cieszyła się z triumfu i pozycji liderki po pierwszym dniu rywalizacji. Druga była Vos, a trzecia Katrin Garfoot (Orica-Scott). Niestety żadna z Polek nie zmieściła się w czołowej dziesiątce – Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) była 23., Katarzyna Pawłowska 25. (obie 11 sekund straty), Daria Pikulik (Cervelo-Bigla) 70. (21 sekund), a Małgorzata Jasińska (Cylance) 111. – 26 sekund.

Wyniki:

 

1 VAN DIJK Ellen (Team Sunweb) 0:03:44,92
2 VOS Marianne (Wm3 Pro Cycling Team) 0:00:00,64
3 GARFOOT Katrin (Orica Scott) 0:00:01,00
4 KLEIN Lisa (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:00:01,02
5 GUARNIER Megan (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:00:03,69
6 LABOUS Juliette (Team Sunweb) 0:00:03,97
7 KRĂ–GER Mieke (Canyon Sram Racing) 0:00:04,01
8 D’HOORE Jolien (Wiggle High5) 0:00:04,95
9 LEPISTĂ– Lotta Pauliina (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:00:04,97
10 ARCHIBALD Katie (Team Wnt Pro Cycling) 0:00:05,77
11 BLAAK Chantal (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:00:05,88
12 KNETEMANN Roxane (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:00:06,13
13 RYAN Alexis (Canyon Sram Racing) 0:00:06,28
14 EDMONDSON Annette (Wiggle High5) 0:00:06,96
15 VILLUMSEN Linda (Team Veloconcept Women) 0:00:07,37
16 KOSTER Anouska (Wm3 Pro Cycling Team) 0:00:07,76
17 LIPPERT Liane (Team Sunweb) 0:00:08,90
18 KIRCHMANN Leah (Team Sunweb) 0:00:09,27
19 WILLIAMS Georgia (Orica Scott) 0:00:09,67
20 GUARISCHI Barbara (Canyon Sram Racing) 0:00:09,80
21 MACKAIJ Floortje (Team Sunweb) 0:00:10,03
22 JACKSON Alison (Bepink Cogeas) 0:00:10,12
23 NIEWIADOMA Katarzyna (Wm3 Pro Cycling Team) 0:00:10,36
24 WILD Kirsten (Cylance Pro Cycling) 0:00:10,56
25 PAWLOWSKA Katarzyna (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:00:10,93
26 MAJERUS Christine (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:00:10,98
27 KOPECKY Lotte (Lotto Soudal Ladies) 0:00:11,07
28 STULTIENS Sabrina (Team Sunweb) 0:00:11,14
29 DIDERIKSEN Amalie (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:00:11,46
30 CROMWELL Tiffany (Canyon Sram Racing) 0:00:11,51
31 TENNIGLO Moniek (Wm3 Pro Cycling Team) 0:00:12,07
32 FAHLIN Emilia (Wiggle High5) 0:00:12,30
33 VAN DEN BOS Jip (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:00:12,78
34 BALSAMO Elisa (Valcar Pbm) 0:00:13,19
35 KOREVAAR Jeanne (Wm3 Pro Cycling Team) 0:00:13,30
36 KOPPENBURG Clara (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:00:13,36
37 KING Danielle (Cylance Pro Cycling) 0:00:13,47
38 ENSING Janneke (Ale Cipollini) 0:00:13,48
39 SCHMIDT Trine (Lotto Soudal Ladies) 0:00:13,80
40 BUIJSMAN Nina (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) 0:00:14,21
41 HOSKING Chloe (Ale Cipollini) 0:00:14,35
42 DELZENNE Elise (Lotto Soudal Ladies) 0:00:14,46
43 CONFALONIERI Maria Giulia (Lensworld – Kuota) 0:00:14,72
44 BROWN Grace (National Team Australia) 0:00:14,76
45 ELVIN Gracie (Orica Scott) 0:00:14,77
46 THORSEN Thea (Hitec Products) 0:00:15,16
47 KOSTER Claudia (Team Veloconcept Women) 0:00:15,16
48 ANDERSEN Susanne (Hitec Products) 0:00:15,89
49 RATTO Rossella (Cylance Pro Cycling) 0:00:16,00
50 JONES Hayley (Team Wnt Pro Cycling) 0:00:16,06
51 VALSECCHI Silvia (Bepink Cogeas) 0:00:16,17
52 BORGLI Stine (National Team Norway) 0:00:16,34
53 CAVALLI Marta (Valcar Pbm) 0:00:16,35
54 DE JONG Demi (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) 0:00:16,37
55 GUTIERREZ RUIZ Sheyla (Cylance Pro Cycling) 0:00:16,37
56 RIFFEL Christa (Canyon Sram Racing) 0:00:16,45
57 PERSICO Silvia (Valcar Pbm) 0:00:16,67
58 MATHIESEN Pernille (Team Veloconcept Women) 0:00:16,73
59 MOE Ingrid (National Team Norway) 0:00:16,86
60 MANLY Alexandra (Orica Scott) 0:00:17,01
61 FOURNIER Roxane (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:00:17,57
62 LOBIGS Louisa (National Team Australia) 0:00:18,30
63 KENNEDY Lucy (National Team Australia) 0:00:18,75
64 NEYLAN Rachel (Orica Scott) 0:00:18,97
65 MOBERG Emilie (Hitec Products) 0:00:19,12
66 BJØRNSRUD Miriam (Hitec Products) 0:00:19,55
67 MALSEED Shannon (National Team Australia) 0:00:19,63
68 PRATT Jessica (National Team Australia) 0:00:19,77
69 PERCHTOLD Christina (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:00:20,12
70 PIKULIK Daria (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:00:20,22
71 DRUYTS Demmy (Sport Vlaanderen – Guill D`or) 0:00:20,25
72 DRUYTS Kelly (Sport Vlaanderen – Guill D`or) 0:00:20,34
73 KASPER Romy (Ale Cipollini) 0:00:20,39
74 PALADIN Soraya (Ale Cipollini) 0:00:20,40
75 ZABELINSKAYA Olga (Bepink Cogeas) 0:00:20,49
76 MUSTONEN LICHAN Sara (Team Veloconcept Women) 0:00:20,61
77 SOLVANG Julie (National Team Norway) 0:00:20,62
78 HANSELMANN Nicole (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:00:20,72
79 GILLOW Shara (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:00:20,81
80 SIMMONDS Hayley (Team Wnt Pro Cycling) 0:00:20,86
81 BUURMAN Eva (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) 0:00:20,95
82 RIABCHENKO Tetiana (Lensworld – Kuota) 0:00:21,28
83 ROOIJAKKERS Paulien (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) 0:00:21,43
84 GUDERZO Tatiana (Lensworld – Kuota) 0:00:21,63
85 HOLDEN Elizabeth (Drops) 0:00:21,77
86 VAN DEN STEEN Kelly (Sport Vlaanderen – Guill D`or) 0:00:21,86
87 BRONZINI Giorgia (Wiggle High5) 0:00:21,86
88 GULLIKSEN Line Marie (National Team Norway) 0:00:22,19
89 MALLING SIGGAARD Christina (Team Veloconcept Women) 0:00:22,25
90 GĂ…SKJENN Ingvild (Hitec Products) 0:00:22,25
91 KASTELIJN Yara (Wm3 Pro Cycling Team) 0:00:22,38
92 DOM Annelies (Lotto Soudal Ladies) 0:00:22,38
93 PATTARO Francesca (Bepink Cogeas) 0:00:22,52
94 MASSEY Laura (Drops) 0:00:22,56
95 LICHTENBERG Claudia (Wiggle High5) 0:00:22,63
96 RUUD Kirsti (National Team Norway) 0:00:22,64
97 DRUYTS Jessy (Sport Vlaanderen – Guill D`or) 0:00:22,71
98 VAN TWISK Abigail (Drops) 0:00:22,74
99 ROE Eileen (Team Wnt Pro Cycling) 0:00:22,92
100 TUSLAITE Daiva (Ale Cipollini) 0:00:23,09
101 BECKERS Isabelle (Lotto Soudal Ladies) 0:00:23,21
102 BADEGRUBER Anna (Team Wnt Pro Cycling) 0:00:23,66
103 SANGUINETI Ilaria (Bepink Cogeas) 0:00:23,80
104 RAGUSA Katia (Bepink Cogeas) 0:00:24,12
105 HEINE Vita (Hitec Products) 0:00:24,13
106 SHAW Lucy (Drops) 0:00:24,46
107 DEMEY Valerie (Sport Vlaanderen – Guill D`or) 0:00:24,60
108 VAN DE VELDE Julie (Lotto Soudal Ladies) 0:00:24,67
109 PAYTON Hannah (Drops) 0:00:25,08
110 TAGLIAFERRO Marta (Cylance Pro Cycling) 0:00:25,40
111 JASINSKA Malgorzata (Cylance Pro Cycling) 0:00:25,48
112 CHRISTIAN Anna (Drops) 0:00:25,71
113 HOCKINGS Lisen (National Team Australia) 0:00:25,75
114 SOET Aafke (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) 0:00:25,99
115 LETH Julie (Wiggle High5) 0:00:26,38
116 TREVISI Anna (Ale Cipollini) 0:00:26,48
117 YONAMINE Eri (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:00:26,74
118 ZANETTIN Chiara (Valcar Pbm) 0:00:26,84
119 DE BAAT Kim (Lensworld – Kuota) 0:00:28,32
120 GRINCZER Natalie (Team Wnt Pro Cycling) 0:00:29,91
121 CROOKS Jenelle (Orica Scott) 0:00:29,97
122 RICHIOUD Greta (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:00:30,43
123 VERSCHELDEN Nathalie (Lensworld – Kuota) 0:00:31,42
124 POLLICINI Silvia (Valcar Pbm) 0:00:31,60
125 BRAVARD Charlotte (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:00:31,67
126 DYBWAD Vibeke (National Team Norway) 0:00:33,22
127 MUCCIOLI Dalia (Valcar Pbm) 0:00:33,30
128 THORVILSON Leah (Canyon Sram Racing) 0:00:37,83
129 SWINKELS Karlijn (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) 0:01:16,13
130 NORMAN HANSEN Louise (Team Veloconcept Women) 0:01:16,14