Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Zawodniczka Atom BOXMET Dzierżoniów była najlepsza po ataku 300m przed metą. Podium uzupełnił duet DUET Goleniów – Nikola Seremak i Nikola Wielowska.

W rywalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim panie miały do pokonania dwie rundy po 36km. Niestety rywalizację storpedowała pogoda – padał deszcz i wiał silny wiatr. To jednak nie powstrzymało zawodniczek przed ładną, mocną rywalizacją.

Początkowo nie było większych ucieczek, aż wreszcie odjechała Sandra Bralińska (MLKS Wieluń). Samotna zawodniczka uzyskała nawet minutę przewagi, ale na mocnym wietrze nie dała rady i została złapana około 30km przed metą.

Po kilku minutach spokojniejszej jazdy na atak zdecydowała się tym razem para – Karolina Stępień (LSKK Lityński Bełchatów) i Agnieszka Marciniak (MLKS Wieluń). Ładnie współpracujące kolarki szybko uzyskały nieco ponad minutę przewagi i wydawało się, że zmierzają po medal. Ich akcja została jednak zakończona zaledwie 2km przed metą.

Do samego końca nie pojawił się już kolejny odjazd, a dopiero 300m przed metą długi finisz zaprezentowała Małgorzata Dąbrowska (BOXMET Atom Dzierżoniów). Z koła mistrzyni nie zdołała wyjść Nikola Seremak (DUET Goleniów). Jej koleżanka z zespołu – Nikola Wielowska – zdobyła brąz.

Pełne wyniki – tutaj

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski nie wyklucza bycia liderem w wielkich tourach
Następny artykułTour de France 2017: Etap dla Bardet, Aru nowym liderem!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments