Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kolarz TKK Pacific Nestle Fitness Toruń wygrał wyścig juniorów młodszych i został mistrzem Polski. Srebro dla jego partnera z ucieczki Miłosza Potasznika (Koźminianka Koźminek), a brąz dla Michała Gałki (Copernicus Toruń).

Panowie startujący w Nowym Dworze Mazowieckim mieli do pokonania 110km, na które złożyły się trzy rundy ze startem i metą pod restauracją Borodino. Na szczęście poranne opady minęły i panowie mieli znakomite warunki do ścigania.

Jako pierwszy na solową akcję zdecydował się Adam Długaś (KTK Kalisz). Samotny zawodnik dość długo utrzymywał się na czele pomimo wielu prób kontrataków. Niestety, walka z wiatrem zrobiła swoje i zmęczony kolarz został złapany po około 40km.

Na następnych kilometrach w pracę grupy wkradł się lekki chaos, a dopiero 5km po złapaniu Długasia pojawiła się kolejna akcja – tym razem do przodu wyrwali Miłosz Potasznik (UKS Koźminianka Koźminek) i Konrad Kołodziejski (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Panowie bardzo ładnie współpracowali i osiągnęli 2 minuty przewagi, której peleton długo nie mógł zlikwidować.

Okazało się, że grupa „przesadziła” i para dojechała do mety. Na finiszu lepszy był Kołodziejski, który oderwał się od rywala na ostatnim kilometrze. Potasznik dojechał po srebro, a z peletonu najlepiej finiszował Michał Gałka (Copernicus Toruń) – brąz.

Pełne wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments