Tour de Slovenie / tourofslovenia.si

Wielkie nadzieje związane ze startem Rafała Majki w Tour de France udzielają się też samemu zawodnikowi. “Zgred” jest świadomy swojej wartości i bardzo liczy na solidny wynik w Wielkiej Pętli.

Lipcowy wyścig będzie pierwszym dla brązowego medalisty w Rio, w którym powalczy o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Do tej pory Majka notował miejsca w czołówce podczas Giro d’Italia i Vuelta a Espana, lecz w Tour de France dane mu było “jedynie” wygrywać etapy i koszulkę najlepszego górala. Wszystko ma się zmienić w zbliżającym się wyścigu. Przed startem lider ekipy BORA – hansgrohe jest pewny swojej formy i wierzy w miejsce w czołówce.

Po zgrupowaniu wysokościowym w Sierra Nevada, Tour de Slovenie było wielkim testem mojej formy. Wszystko poszło zgodnie z planem, dzięki czemu przed tour de france jestem pewny siebie. Bardzo ograniczyłem dni wyścigowe, by na starcie Wielkiej Pętli czuć się jak najbardziej świeżo, co najwięcej zysku może mi dać w trzecim tygodniu rywalizacji. Pierwszy raz przygotowywałem się do Tour de France jako lider i bardzo mi z tym dobrze. Teraz jedyne co mi pozostało, to złapać jak najlepszą koncentrację i skupiać się na każdym etapie z osobna

– powiedział Majka.

Start Tour de France zaplanowany jest na najbliższą sobotę w Dusseldorfie. Rafał Majka jest jednym z głównych faworytów do zajęcia miejsca w czołowej piątce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments