Fot. Cofidis

Trzy ekipy startujące w Wielkiej Pętli z dziką kartą, wystawiły do walki swoje największe działa. 

W przypadku ekipy Cofidis, zdecydowanym numerem 1 jest Nacer Bouhanni. Francuski sprinter będzie mógł liczyć na bardzo dobrą pomoc ze strony ekipy, a szczególnie Geoffreya Soupe i Christophe’a Laporte. W górach z pewnością mocny będzie Daniel Navarro, którego stać zarówno na ukończenie wyścigu w czołowej 10, ale także na odniesienie spektakularnego zwycięstwa etapowego. Dodatkowo o ciekawe akcje pokusić się mogą Florian Senechal lub Luis Angel Mate.

Skład Cofidis na Tour de France: Nacer Bouhanni, Dimitri Clayes, Christophe Laporte, Cyril Lemoine, Daniel Navarro, Julien Simon, Geoffrey Soupe, Luis Angel Mate, Florian Senechal.

Ekipa Wanty – Groupe Gobert ma zdecydowanie najmniej gwiazd w całym tegorocznym peletonie Tour de France. Belgowie przyjechali bez wyraźnego lidera, a ich głównym zadaniem będzie zabierać się w odpowiednie ucieczki. Najgłośniejsze nazwiska? Yoann Offredo i Thomas Degand.

Skład Wanty – Groupe Gobert na Tour de France: Frederik Backaert, Thomas Degand, Guillaume Martin, Marco Minaard, Yoann Offreedo, Andrea Pasqualon, Dion Smith, Guillaume Van Keirsbulck, Pieter Vanspreybrouk

Ostatnia z francuskich ekip, Fortuneo – Vital Concept, postanowiła wystawić absolutnie wszystkie największe strzelby w zespole. Ponownie o niezły wynik w generalce postara się Eduardo Sepulveda, który wydaje się być jednym z największych niespełnionych talentów. Na płaskich finiszach widoczny powinien być za to Daniel McLay, który od początku sezonu pokazywał się z dobrej strony. W ucieczkach swoich sił szukać będą za to Brice Feillu czy szybki Florian Vachon.

Skład Fortuneo – Vital Concept na Tour de France: Eduardo Sepulveda, Maxime Bouet, Brice Feillu, Romain Hardy, Florian Vachon, Daniel McLay, Pierre-Luc Perrichon, Elie Gesbert i Laurent Pichon.