Foto: Women's Tour

Sarah Roy (Orica – Scott) wygrała czwarty etap brytyjskiego OVO Women’s Tour. Liderką przed ostatnim dniem jest Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie).

Przedostatni etap OVO Energy Women’s Tour liczył 133 kilometry i prowadził z Chesterfield do Derbyshire. Profil był bardzo pagórkowaty i można się było spodziewać walki pod tytułem” Kasia Niewiadoma vs. reszta świata.

Przed pierwszym podjazdem zaatakowała Lucinda Brand (Sunweb), a za nią pognała pięcioosobowa grupka z Katarzyną Niewiadomą (WM3 Energie). Ta akcja jedynie znacznie podzieliła peleton.

Kolejną ucieczkę zainicjowały: Leah Kirchmann (Team Sunweb), Sarah Roy (Orica – Scott) i Shara Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Najbardziej zależało Kanadyjce z Sunweb, która była najwyżej w generalce. Z tyłu mocno pracowała Kasia Niewiadoma. 50 kilometrów przed metą do trójki dojechała Christine Majerus (Boels – Dolmans).

Grupka z bardzo ambitnie jadącą Niewiadomą 30 kilometrów przed metą miała już 90 sekund straty do czwórki i ta strata sukcesywnie się powiększała. Na szczęście dla polskich kibiców 10 kilometrów dalej sytuacja zaczęła się odwracać na korzyść Kasi.

Uciekająca czwórka zdecydowanie traciła siły i 15 kilometrów przed metą z przewagi została niecała minuta. Dodatkowo tempa nie wytrzymała Gillow i na czele kręciła już tylko trójka. Peleton z liderującą Polką wyraźnie przyspieszył, ale zwłaszcza Majerus nie zamierzała odpuścić.

Najwięcej sił na finiszowy sprint zachowała Sarah Roy (Orica – Scott). Druga była Christine Majerus (Boels – Dolmans), a trzecia Leah Kirchmann (Team Sunweb). Kasia Niewiadoma przyjechała w peletonie i utrzymała swoją piękną i ambitną jazdą prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu:

1 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 3:27:48
2 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:01
3 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:05
4 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:17
5 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:00:17
6 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:17
7 Alexandra Manly (Aus) Orica – Scott 0:00:17
8 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:17
9 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:17
10 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:22
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:22
12 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:22
13 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:00:22
14 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:22
15 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:22
16 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:22
17 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:22
18 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:00:22
19 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:22
20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:00:22
21 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:22
22 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:22
23 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:22
24 Alice Barnes (GBr) Drops 0:00:22
25 Alison Jackson (Can) BePink – Cogeas 0:00:22
26 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:22
27 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:00:28
28 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:28
29 Nikki Brammeier (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:28
30 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:00:28
31 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:28
32 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:28
33 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:28
34 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:28
35 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:32
36 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:32
37 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:32
38 Martina Ritter (AUT) Drops 0:00:32
39 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:32
40 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:32
41 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:00:35
42 Jenelle Crooks (Aus) Orica – Scott 0:00:35
43 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:35
44 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:00:35
45 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:35
46 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:00:35
47 Rachel Neylan (Aus) Orica – Scott 0:00:35
48 Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:39
49 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:40
50 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:41
51 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:01:58
52 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:15:55
53 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:15:55
54 Anna Plichta (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:15:55
55 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:15:55
56 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:15:58
57 Hannah Payton (GBr) Drops 0:19:25
58 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:19:25
59 Shani Bloch-Davidov (Isr) Team VéloConcept Women 0:19:25
60 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:19:25
61 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:19:25
62 Christina Perchtold (AUT) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:19:25
63 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:19:25
64 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:19:25
65 Christina Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:19:25
66 Rebecca Durrell (GBr) Drops 0:19:25
67 Lydia Boylan (Irl) Team WNT Pro Cycling 0:19:25
68 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:19:25
69 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:19:25
70 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:19:25
71 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:19:25
72 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:19:25
73 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:19:25
74 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – High5 0:19:25
75 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:19:25
76 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products 0:19:25
77 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:19:25
78 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – Cogeas 0:19:25
79 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:19:25
DNF Francesca Pattaro (Ita) BePink – Cogeas
DNF Ilaria Sanguineti (Ita) BePink – Cogeas
DNF Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling
DNF Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
DNF Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink – Cogeas
DNF Annabel Simpson (GBr) Drops
DNF Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota
DNS Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling Team
DNS Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini
DNS Aude Biannic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNS Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 15:06:31
2 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:25
3 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:01:36
4 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:01:38
5 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:41
6 Alice Barnes (GBr) Drops 0:01:46
7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:52
8 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:58
9 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:01:59
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:02:00
11 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:02:02
12 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:05
13 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:06
14 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:06
15 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:07
16 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:10
17 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:10
18 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:02:10
19 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:02:14
20 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:14
21 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:02:16
22 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:02:16
23 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:02:16
24 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:02:19
25 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:27
26 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:02:28
27 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:02:41
28 Alexandra Manly (Aus) Orica – Scott 0:03:08
29 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:03:28
30 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:03:42
31 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:03:48
32 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:04:03
33 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:04:06
34 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Kuota 0:06:43
35 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:19
36 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:08:34
37 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:08:47
38 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:08:51
39 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:08:53
40 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:09:00
41 Martina Ritter (AUT) Drops 0:09:06
42 Jenelle Crooks (Aus) Orica – Scott 0:10:10
43 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:11:00
44 Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:12:14
45 Nikki Brammeier (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:12:19
46 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:13:19
47 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:13:34
48 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:13:38
49 Alison Jackson (Can) BePink – Cogeas 0:14:10
50 Rachel Neylan (Aus) Orica – Scott 0:16:27
51 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:16:27
52 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:24:08
53 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:25:57
54 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:27:46
55 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:27:50
56 Anna Plichta (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:28:57
57 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:29:09
58 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:29:58
59 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – High5 0:30:05
60 Rebecca Durrell (GBr) Drops 0:32:10
61 Hannah Payton (GBr) Drops 0:32:23
62 Christina Perchtold (AUT) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:32:27
63 Shani Bloch-Davidov (Isr) Team VéloConcept Women 0:32:51
64 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products 0:32:51
65 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:34:36
66 Christina Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:34:36
67 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:34:44
68 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:34:44
69 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:34:44
70 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:34:53
71 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:35:05
72 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:35:17
73 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:35:27
74 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:37:01
75 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:40:57
76 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:45:52
77 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:49:36
78 Lydia Boylan (Irl) Team WNT Pro Cycling 0:50:49
79 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – Cogeas 0:52:09

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments