OVO Energy Women's Tour

Amy Pieters (Boels – Dolmans) triumfowała na drugim etapie OVO Women’s Tour. W generalce prowadzi Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie).

Drugi etap OVO Women’s Tour prowadził ze Stoke-on-Trent do Staffordshire i liczył 139 kilometrów. Po drodze na panie czekały dwie górskie premie.

Po wczorajszym pięknym i przekonywującym triumfie Katarzyny Niewiadomej peleton bardzo długo nie chciał odpuścić żadnego odjazdu. Dopiero po 50 kilometrach na czoło wyszły Anna Trevisi (Alé Cipollini) i Alison Jackson (Bepink Cogeas).

Pierwszą lotną premię wygrała Jackson, ale jeszcze przed drugim finiszem dwójka została doścignięta przez peleton. Po pierwszym podjeździe na czele kręciła Lucinda Brand (Sunweb), a za nią z niewielką stratą jechały Christine Majerus (Boels – Dolmans) i Trixi Worrack (Canyon – SRAM). Grupa z Kasią Niewiadomą (WM3 – Energie) traciła prawie minutę na 40 kilometrów przed metą.

Drugą górską premię także wygrała Brand, która została nową liderką tej klasyfikacji. Za Holenderką pognała Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling), ale Polkę szybko złapał zredukowany peleton. 20 kilometrów przed metą czołowa zawodniczka miała prawie minutę przewagi.

Brand bardzo ambitnie walczyła z upływającymi kilometrami, ale siedem kilometrów przed metą została ona doścignięta przez grupę, w której dość nieoczekiwanie nie było ubiegłorocznej triumfatorki – Elizabeth Deignan (Boels – Dolmans).

Finisz lekko pod górę najlepiej rozegrała Amy Pieters (Boels – Dolmans). Druga była Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing), a trzecia Ellen van Dijk (Team Sunweb).

Kasia Niewiadoma wywalczyła bardzo dobre piąte miejsce i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

1 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 3:49:42
2 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
4 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
8 Alice Barnes (GBr) Drops 0:00:00
9 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:00:00
10 Aude Biannic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
11 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:06
12 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:06
13 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:06
14 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:06
15 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:10
16 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:10
17 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:00:10
18 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
19 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:10
20 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:00:10
21 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:10
22 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:10
23 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:10
24 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:10
25 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:10
26 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:00:10
27 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:10
28 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:00:15
29 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:15
30 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:15
31 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:17
32 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:22
33 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:32
34 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:00:58
35 Alexandra Manly (Aus) Orica – Scott 0:00:58
36 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:07
37 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:07
38 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:27
39 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:06:43
40 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:06:43
41 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:06:43
42 Hannah Payton (GBr) Drops 0:06:43
43 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:06:45
44 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:06:47
45 Jenelle Crooks (Aus) Orica – Scott 0:06:47
46 Christina Perchtold (AUT) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:06:47
47 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:47
48 Anna Plichta (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:06:47
49 Martina Ritter (AUT) Drops 0:06:47
50 Nikki Brammeier (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:47
51 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:06:47
52 Shani Bloch-Davidov (Isr) Team VéloConcept Women 0:06:47
53 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:06:47
54 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:06:47
55 Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:06:47
56 Annabel Simpson (GBr) Drops 0:06:47
57 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:06:47
58 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:06:47
59 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:06:47
60 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products 0:06:47
61 Rebecca Durrell (GBr) Drops 0:06:47
62 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:47
63 Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:47
64 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – High5 0:09:10
65 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:09:10
66 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:09:10
67 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:09:13
68 Rachel Neylan (Aus) Orica – Scott 0:09:13
69 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink – Cogeas 0:09:13
70 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:09:13
71 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:09:13
72 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:09:13
73 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:09:13
74 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – Cogeas 0:09:13
75 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink – Cogeas 0:09:13
76 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:09:13
77 Christina Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:09:13
78 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:09:13
79 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:09:13
80 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:09:13
81 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:09:13
82 Alison Jackson (Can) BePink – Cogeas 0:12:13
83 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:12:13
84 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:14:11
85 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:14:11
86 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:14:11
87 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:18:32
88 Lydia Boylan (Irl) Team WNT Pro Cycling 0:19:01
89 Wubbigje Regina Knol (Ned) Cylance Pro Cycling 0:19:09
90 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:19:09
91 Francesca Pattaro (Ita) BePink – Cogeas 0:19:09
92 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:19:09
93 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:19:41

Klasyfikacja generalna:

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 7:41:11
2 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:46
3 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:46
4 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:01:48
5 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:48
6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:52
7 Alice Barnes (GBr) Drops 0:01:52
8 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:55
9 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:58
10 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:01:59
11 Aude Biannic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:00
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:02:00
13 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:02:01
14 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:01
15 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:02:02
16 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:02:02
17 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:06
18 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:06
19 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:10
20 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:10
21 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:10
22 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:02:10
23 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:02:10
24 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:02:10
25 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:02:10
26 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:02:10
27 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Kuota 0:02:15
28 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:02:15
29 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:17
30 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:02:19
31 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:02:22
32 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:02:31
33 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:41
34 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:03:07
35 Alexandra Manly (Aus) Orica – Scott 0:03:13
36 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:03:15
37 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:03:25
38 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:03:29
39 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:08:35
40 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:08:39
41 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:08:39
42 Rebecca Durrell (GBr) Drops 0:08:39
43 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:08:43
44 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:08:43
45 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:08:47
46 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:08:47
47 Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:08:47
48 Hannah Payton (GBr) Drops 0:08:52
49 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:08:54
50 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:08:56
51 Christina Perchtold (AUT) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:56
52 Anna Plichta (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:08:56
53 Martina Ritter (AUT) Drops 0:08:56
54 Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:56
55 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:08:56
56 Nikki Brammeier (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:09:03
57 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:09:08
58 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:09:11
59 Jenelle Crooks (Aus) Orica – Scott 0:09:20
60 Shani Bloch-Davidov (Isr) Team VéloConcept Women 0:09:20
61 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:09:20
62 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products 0:09:20
63 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:11:05
64 Christina Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:11:05
65 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:11:05
66 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – High5 0:11:05
67 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:11:13
68 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink – Cogeas 0:11:13
69 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:11:13
70 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:11:13
71 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:11:22
72 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink – Cogeas 0:11:29
73 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:11:34
74 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:11:43
75 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:11:46
76 Rachel Neylan (Aus) Orica – Scott 0:11:46
77 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:11:46
78 Annabel Simpson (GBr) Drops 0:11:54
79 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:11:56
80 Alison Jackson (Can) BePink – Cogeas 0:14:10
81 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:14:12
82 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:16:57
83 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:17:26
84 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:21:48
85 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:22:21
86 Lydia Boylan (Irl) Team WNT Pro Cycling 0:27:18
87 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – Cogeas 0:28:38
88 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:30:33
89 Francesca Pattaro (Ita) BePink – Cogeas 0:35:09
90 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:39:52
91 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:40:29
92 Wubbigje Regina Knol (Ned) Cylance Pro Cycling 0:40:29
93 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:42:37